Torticollis u 8 mesačného

nelka0810
27. jún 2021

Ahojte,
zaujimalo by ma ake mate skusenosti s touto diagnozou. Maly ma 8 mesiacov, torticollis mu diagnostikovali v 6tich. Ale on to ma akoby na obdobia. 2 tyzdne ma hlavu rovno, potom tyzden alebo 2 na stranu. Zacalo sa toto diat ked mu zuby zacali ist. Fyzio mi hovori ze ked idu zuby, ma napr.dieta teplotu, je chore ,tak je oslabena imunita a vtedy sa to takto prejavuje. Lenze teraz boli obdobia kedy mal hlavu na stranu a zuby nevysli (predtym sa to co hovorila potvrdilo a zuby vysli). Cvicime s nim formou hry (motivacia k pivotacii,..) naposledy mi fyzio povedala ze uz skusime vojtovku.
Ake su prosim vase skusenosti?

lienka.7
27. jún 2021

@nelka0810 my sme chodili cvicit vojtovku. Tiez mali sme iba mierny, vraj to bolo z bruska ako bola mala ulozena. Celkovo cvicenie jej pomohlo aj napredovat.
Nosili sme potom aj prilbicku, lebo bola trosku zlezana hlavka. Celkovo 4 mesiace.
Nemusis sa obavat, radsej skor ako neskor. Cvicenie mu neublizi, naopak pomoze. Plac si netreba vsimat, nic ho neboli, len sa mu nepaci ze ho tocia tak, ako on nechce... drzim palce 🤗