Triaška pri teplote u 10 ročného syna

iva330
7. júl 2017

Dobrý deň neviem,či mate niekto skúsenosť ako ja môj 10 ročný synček ma pri teplote už oko 38 st. silnú triašku,začalo to v septembri minuleho roka večer ľahol, mal teplotu pred polnocou silna triaška, zvracal,triaslo s nim,zľakla som sa,šli sme na pohotovosť nechali nas na pozorovaní dva dni v nemocnici,absolvovali sme neurovyšetrenie viackrát eeg kvôli epi,vylúčili,ct mozgu ok,doslova nam v nemocnici primár povedal,že mu nič nie je,čo tu robíme, včera sa situacia po 10 mesiacoch zopakovala,večer povedal,že mu je zima, zaspal mal 38 teplotu, dostal silnú triašku ,pozvracal sa ,bolo to o polnoci,šli sme na pohotovosť,tam ho lekárka pezrela,že podla nej viróza a silná zimnica, rozmýšľam a včera mi to na pohotovosti povedali,že môže to byť aj akoby ľahší febril.krč, ale veď ona má 10 rokov už, má niekto podobnú skúsenosť?Ďakujem

ninapat
7. júl 2017

Ja by som povedala, ze t triaska bude sposobena vnutornou telotou ako keby zimnicou. Ja to mavam tiez a to mam uz kolko rokov. Ak sa ti nieco nezda bolo by fajn dat maleho poriadne povysetrovat a mono by sa veru aj na nieco prislo😉

oskvarka
7. júl 2017

@iva330 no mna hned napadol ten krc ako aj male deti mavaju ktovie do kedy to je aktualne ze to dieta moze mat.. inak s tou teplotou niekto ma hranicu nizsie .. skus zmerat ked je dieta zdrave moze byt tych 38 byt prilis podla na (napriklad moj otec ked ma 38 uz je velmi zle lebo on je taky chladnokrvnik.. ).... tiez mam rada ked sa u doktora tvaria ako by som bola hypochondricka matka a to tam prave ze nechodim radej uz s nicim... hlavne koli tomu ze tam decka vzdy chitia aj nieco ine.. ale ked uz sa odhodlam tak tiez ma dojme ked ma tak milo odpalkuju...

deti95060810
7. júl 2017

hm, triašky mávam aj ja. a to som dospelá osoba....mamina niekoľkých detí - dosť stará nato, aby som mávala horúčky...ale ja som taký organizmus, že mne vyskočia teploty - horúčky ako u malého decka....39 - 40 nie je nič neobvyklého. samozrejme predchádza tomu triaška. a poriadna. s tými triaškami som nikde nebola - po žiadnych lekároch, a horúčky keď mám tak sa snažím veĺa veĺa piť, oddych v posteli a ide to dole....je to proste taký organizmus...
triašky mávam aj pri zvýšených teplotách....triaška mi napovedá, že niečo nie je v poriadku a teplota stúpa...

syrik
8. júl 2017

Ja to mávam tiež, aj bez teploty... Stitnu žľazu má v poriadku? Neliecite sa vy ako matka na Stitnu žľazu? Ak hej, dala by som skontrolovať krv.