Trik na odstránenie vší.

sonya0000
12. feb 2020

Ahojte deti priniesli zo škôlky vsi ,od piatku im cesem denne aj 3 vlasy ,preberám aj so svetlom na hlave ,vsi sme sa zbavili hneď po umytí šampónom.hnidy som vyťahovala ,ale asi som nejakú prehliadla lebo dnes som zbadala maličkú vyliahnutu ,už som zúfalá dcérka má pod zadok blond vlasy už som jej ich aj skrátila,poraďte mi ešte nejaký trik na tie hnidy prosim

simsalabim
12. feb 2020

@sonya0000 klucom k zlikvidovaniu vsi je to, ze osetrenie treba opakovat aspon 3x, kazdych 7 dni. Vos ma totiz 21dnovy cyklus. 7 dni hnida, 7 dni nymfa, 7 dni dospela vos, co kladie vajicka. Opakovanim osestrenia zabezpecis, ze prehliadnuta hnida sa zlikviduje v stadiu nymfy. Dobre su prostriedky, ktore nie su chemicke (mnoho vsi je uz rezistentnych), ale na baze olejov (Hedrin napr.), ktore vos zadusia. Voci zaduseniu sa odlnost vypestovat neda... Okrem toho treba denne prat ciapky a pod., ja by som aj postelne pradlo, aspon vankus teda. Hnidy pokial sa da, mechanicky vyberat. A pamatat na to, ze vos ti deti mozu opakovane priniest zo skoly, takze oznamit to aj v skole, aby sa vsetci rodicia tomu povenovali.

sapetka
12. feb 2020

Vsetko vyprat oblecenie hracky periny. A tak ako je hore spomenute kuri treba opakovat. Citala som ze olej na noc vmasirovat na hlavu dat kupaciu ciapku a to udusi. Lenze to treba robit casto a vycesavat. Ritual na cely mesiac😅

heln
12. feb 2020

Odporúčam Paranit, raz sme mali celá rodina, ja som malá také veľké, že som si ich rukou sama vyberala. Paranit to zabil po jednom raze.

sonya0000
autor
12. feb 2020

@heln paranit sme dali pred dvoma dňami zasa..a výprala som všetko hned..

angela85
12. feb 2020

Základ.je zlikvidovať vsi v škôlke,veľakrát opakovane nosia ti istí lebo ich rodičia to zanedbávajú a hlavne celú hygienu. Stačí ak to niektorí rodic zanedbá tak sa to toci

lenka2710
12. feb 2020

@sonya0000 aj u nás sú vsi v škôlke, nám pomáha paranit a vycesavat dokola, prať všetko
Ja už teraz malej aspoň raz do týždňa umývam vlasy šampónom proti vsiam a keď ide do školky, párkrát strieknem ten paranit na vlásky, až sa na ňu nenalepia

luba41
12. feb 2020

@sonya0000 aj členky, hrebene, gumičky. bundy, čiapky , deky atd..na prvý krát všetko nezlikviduješ..

sonya0000
autor
12. feb 2020

@lenka2710 za aký čas môžem ten paranit použiť? Píše po 7 dňoch ,nebudú proti nemu odolné ak budem nim často umývať?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
12. feb 2020

@sonya0000 ja mam sprej paranit

dkb
12. feb 2020

Súhlasím so @zazvorka87 , vyčesávať, olejovať a vyžehliť žehličkou na vlasy

sonya0000
autor
12. feb 2020

@dkb to všetko som robila ,včera som bola v tom že už máme konečne pokoj ,a dnes som našla vyliahnutu ,musela som jednu hnidu prehliadnuť .ta žehlička veľmi nepomohla ,hnidy keď som našla skoro vsetke pukli..ale tak dnes ešte raz naolejujem a vyzehlim. Kúpila som aj tea tree olej ktorý jej dávam za uška..ďakujem aj tak za rady

dkb
12. feb 2020

@sonya0000 vyčesávať treba 3-4 krát denne aspoň dva týždne, je to trápenie pri dlhých vláskoch, ale nám to zabralo, aj olejový zábal na noc sme mali a tea tree olej je super, aj preventívne

nikelca
12. feb 2020

My sme, ked bola školkarka, kupili elektricky hreben piska a ked nieco najde prestane a prudom to zabije ak to aj nevycese ako mala jemne vlasy tak som to hned nasla ze kde to prestal piskat a rucne vybrala...

sonya0000
autor
12. feb 2020

@nikelca kde ste ho prosím kúpili?

nikelca
12. feb 2020

@sonya0000 cez mall alebo alzu... cez internet na druhy den prisiel este stale funguje a uz su to tri roky

brumikbobokako76
13. feb 2020

@sonya0000 aj ja som sa bohužiaľ stala obeťou vší a hníd... je to veľmi nepríjemné ale serem na to... snaď to prejde

sonya0000
autor
15. feb 2020

@brumikbobokako76 ale riesite to ,nie?

zuzanockamt
15. feb 2020

@brumikbobokako76 samé to určite neprejde

natalschen
15. feb 2020

@sonya0000 ja som mala obe deti v zavšivavenych kolektívoch v škôlke a v zš a nám pomohlo to, že som im 2x týždenne pri umývaní vlasov nakvapkala do normálneho šampónu niekoľko kvapiek tee tree oilu a tým umyli - asi to aj priamo pri umývaní zabíja tie vši a hnidy a zároveň nám tk fungovalo ako 100%na prevencia - nedostali ich, napriek tomu, ze ich niektorí spolužiaci áno

nice202
15. feb 2020

@brumikbobokako76 samé to neprejde a si si vedomá, že tie vši roznášaš medzi ľuďmi ďalej? Ako môžeš byť taká neohľaduplná a nezodpovedná?

catalin
15. feb 2020

Hesrin sme pouzivali a vycesavat vycesavat a vycesavat.a potom eate jeden olej ale nepamataam si uz nazov.tiez na baze oleja a ten pomohol velmi.okrem prania vsetkych veci, prad la, plysakov som kazdy den este zehlickou prebehla vankus,perinu aj plachtu.vzdy sme sa ich zbavili na prvy krat.

sonya0000
autor
15. feb 2020

Dnes som už nenašla nič ,tak hádam sme sa ich zbavili ,no prezerať budem naďalej..ďakujem všetkým za rady 😉

mukiii007
15. feb 2020

@sonya0000 obyčajný, kuchynský ocot 🙂

sonya0000
autor
15. feb 2020

@mukiii007 mne šampón vlastne pomohol na vsi ,len išlo o to že na hnidy neposobil

mukiii007
15. feb 2020

@sonya0000 veď práve, ocot hnidy rozpúšťa

sonya0000
autor
15. feb 2020

@mukiii007 Myslela som že len na vsi je dobrý..nepsokodia sa ním detské vlásky?

sarita510
30. aug 2020

@mukiii007 ako naniest ocot a ako dlho ho nechat posobit?

mukiii007
31. aug 2020

@sarita510 my sme striekali rozprašovačom, cca 15 minút nechať pôsobiť

meluzinaaa
3. júl 2021

@sonya0000 peroxid vodíka 3.percentny.nepali, nesmrdi, nastriekať,pozor na oči a nechaj tak. mala by stačiť jedna aplikácia.paranit, hedrin, Liquid, farba, šampóny sú o ničom. Jediné čo zaberá je toto. Fakt a hlavne bez trápenia