Trojmesačný nedvíha hlavu

zuzkamacken
19. júl 2013

prosim vas, moj 12tyzdnovy syn vobec netaha hore hlavu ked ho taham v lahu za ruky hore. ma ju uplne "odkvecnutu" 🙂 .. ked je na brusku pekne sa dviha (teda ked sa mu chce). je to ok? viem, je to individualne, zaujimaju ma vase skusenosti. DAKUJEM

sense
19. júl 2013

@zuzkamacken u nas je to opacne nechce byt na bruchu ani za svet resp. tak 30sekund sa jej tak paci aj 2-3x höavku zdvihne a dost zato ked ju chytim za ruky ani tahat nemusim taha sa sama a posl. 2 dni sa zapiera o lakte o podlozku a chce ist aj sama hore. takze ziadnu paniku kazde dieta je ine. moja sa napr ani nepretoci ani len naznak.zato ked sa vidi v zrkadle tak sa smeje sama na seba a vyprava ako keby odraz v zrkadle je jej kamaratka

matrix87
19. júl 2013

@zuzkamacken ahoj, no moja neter stale pre zmenu hlavku zaklana dozadu, dakedy sa mi zda, ze aj moc a viem, ze im teraz naordinovali chodit cvicit do Martina, aby sa to naucila... skus to s doktorkou prebrat radsej

cerez
19. júl 2013

@zuzkamacken Ak som to dobre pochopila, keď ho chceš dať akoby do sedu? V tomto prípade ho dávaj častejšie na bruško aby si mu spevnila chrbátik. Zober nejakú hračku a daj mu ju tak, aby sa snažil hlávku zodvihnúť a očkami sa na ňu pozrel.

zuzkamacken
autor
19. júl 2013

ano, do sedu, ale samozrejme ho len taham a vratim naspat, chcem aby tahal hlavu hore. nic! a na brusku je dost casto.. tak neviem.. skusim 🙂

emka13
19. júl 2013

to je v poriadku, každé dieťatko je individuálne naša staršia dcérka začala tiež dvíhať hlavičku veľmi neskoro bola lenivá aj chodiť začala až na 14 mesiačikov a mladšia nám dvíhala hlavičku od dvoch týždňov 🙂 ako sme došli z pôrodnice už bola stále hlavička akoby vo vzduchu...na 7 mesiacov nám začala vstávať..predvčerom sa mi postavila v kočiariku a to má čerstých osem mesiacov..skoro som odpadla 🙂 takže nezúfaj všetko má svoj čas. a ako vraví cerez ...dávať často na bruško a masírovať chrbátik 🙂 držíme palčeky 🙂

sunny170
19. júl 2013

Nestresuj,môj tiež ani za svet nechcel držať hlavičku a po 4 mesiaci zázračne začal;) všetko má svoj čas, dávaj ho viac na bruško a príde to samo;)trpezlivosť. A hlavne zahodit tabuľky;)

zuzkamacken
autor
19. júl 2013

nestresujem
, len robim prieskum aby som vedela, ked sa stresovat treba zacat!!! 🙂

cerez
19. júl 2013

@zuzkamacken A keď je na brušku, hlavičku má hore?

zuzkamacken
autor
19. júl 2013

hej, ked je na brusku dviha hlavu. obcas aj na vystr
etych rukach..

katren
19. júl 2013

@zuzkamacken nestresuj sa......a hlavne nedvihaj, radsej na to brusko davaj a nech sa mu to same spevni.....
nasi su lenivci, nechceli sa ani otacat do 6-7 mesiaca /a ked som citala, ze od 4.mesiaca by sa mali vediet/ a zrazu zo dna na den bum....a potom si ich uz nikde nemohla len-tak nechat....

ulrika2588
19. júl 2013

Ahoj moje krsniatko malo včera 3mesiace a hlávku drži sama už od dvoch týžnov ´je užasna dnes ked ju držim na rukách stači ju len trošku pridržiavať pri chrbátiku pre istotu a moj dobrí pocit , ale tak sa drži ako buk hlava hore chrbátik vystretí ako pravitko. Ked je na brušku tak sa prekoprcne nazad,ale ked je na chrbátiku ešte jej to veľmi nejde. Švagrinka s nou chodí už od dvoch mesiacov plávať a veľmi ju chvalili že má silne svaly 🙂 a je neskutočne vnimavá reaguje na všetko čo sa okolo nej deje. 🙂 Takže hlavu hore pri všetkých detičkách je to určite individuálne a asi by som nestresovala a hovorí sa , že chlapci sú lenivejši . Moj brat chodil do škôlky a vôbec nám nechcel rozprávať mama sa bála že čo snim je, a rozrospraval sa až v školke. Dneska má 18 a usta sa mu nezastavia 🙂

branki
19. júl 2013

nas tiez nechcel dvihat, ale po tretom mesiaci zazracne zdvihol, ked som ho skusala tahat za rucku, ani mu neprepadava dozadu. Nasa pedina hovorila ked sme boli na trojmesacnej poradni ze mu necha este mesiac, a ked nebude dvihat tak ho posle na rehabky. Ale tak on ma co dvihat, je strasne tazky, uz ma 9 kil. 😀

katarinava
19. júl 2013

@zuzkamacken Ahoj, v takomto veku je ešte dosť času, aby držal hlavičku, keď ťaháš do sedu. Teraz je "hlavnou úlohou" pasenie baránkov a ťahanie do sedu vždy na chvíľočku potrénovať. Čoskoro zistí, čo s tou hlávkou robiť.

bzzuzka
19. júl 2013

ahoj, ja mam predcasniatka dvojicky a moji boli riadni opozdenci. Tak napr. hlavicku dvihali a drzali si az v 5mes. Sedeli a lozili tiez cca 2 mes. neskor. No chodit mi jeden zacal v 12. mesiacoch. Druhy v 14mes. Vytrenovali sme to tvrdou drinou- Vojtovkou 🙂
To co robis malemu sa vola trakcny test, lekarky ma upozornovali aby som im to doma nerobila sama (neodborne) No robila som. Vsak mi to nedalo, bala som sa ci su ok. Ale samozrejme s mierou. Chod k lekarke a povedz jej to, nech mas dusu na pokoji, vsak to ta vela casu nestoji, hlavne sa upokojis ked ta to trapi. Viem ake to je. Ja som sa trapila cely rok den co den, hodinu a hodinu, ci bude s nimi vsetko ok. Mozno ta ukludni nazor lekara 🙂

adulkadk
24. júl 2013

moj malý ma 4.mesiace a až teraz pomaličky začína tak na pár sekund dvíhať hlavičku...potom začne nervačiť a radšej zaspí..a zasa ked leží a držím ho za rúčky tak niekedy sa mi sám začne priťahovať...buduci týžden ideme na cvičenie..boli sme aj na neurologii a tam nám povedala dr že je trošičku prispatý,no že nič vážne,že on sa čoskoro prebere 🙂

beva_z
Autor odpoveď zmazal
Zobraz