Trojročná dcéra nerozpráva a ideme k neurológovi

fely
13. nov 2013

Ahojte maminy, moje 3ročná dcera nerozprava. Logopedička nás poslala k neurologovi. No neviem si predstavit, jak vyšetrenie bude vypadat a co budu chtít po dcere.... Nemáte zkušenost s návštevou neurologa kvuli reči?

mammaroma
13. nov 2013

Ahoj, neurológ vyšetruje napr. stav vedomia, pohyblivosť, svalstvo, reflexy, nervový systém, postoj, rovnováha... Nič strašné a bolestivé. Držím palčeky 🙂

mammaroma
13. nov 2013

Je to formou akoby s dieťatkom cvičil a pohyboval končatinami, sem tam šteklí malým gumovým neurologickým kladivkom

7katka
13. nov 2013

@fely a este sa zameria na anamnezu- porod, vyvin dietata od porodu, lieky, ochorenia v rodine, infekcne ochorenia, ockovanie....potom to vyssie spominane vysetrenie, bude zistovat ci len nerozprava alebo aj nerozumie, mal by urobit EEG a prip. i CT mozgu

kiki68
13. nov 2013

mozno spravia EEG,co nie je nijak bolestive,iba sa da na hlavicku taka ciapocka na ktorej su vsetky tie kabliky.Deti medzitym zabavaju s hrackami.

fely
autor
14. nov 2013

@mammaroma
@7katka
@kiki68 Ďakujem mockrát za odpovede 🙂 mám alespon predstavu,co se bude dít. A ještě jedna otázka. Výsledky budu hned nebo to musí nejak vyhodnocovat a bude to par dni trvat? Máme jít s výsledkami k logopedičce a tak nevím na kdy se objednat, jestli mužu ten následující den po neuroologovi nebo pozdeji.... Ďakujem

7katka
14. nov 2013

@fely zalezi ci bude ordinovat EEG a CT vyš. prip. ine metody a kedy ta objedna, u nas sa caka na CT i mesiac a EEG cca 2-4 tyzdne

kiki68
15. nov 2013

EEG u nas vyhodnocovali hned, ja som chodila na neurolu kazdy den rano a dva dni mali zrovna vyhradene rano len pre deticky,takze ich tam chodilo velmi vela prave na EEG a lekarka to hned vyhodnocovala. Ak sa naslo nejake poskodenie na mozgu,lebo tie deticky tam boli z roznych dovodov,tak ich posielala dalej k odbornikom,vacsinou do Bratislavy. Ako na vyssie specializovane pracovisko. Na CT sa nemusi cakat mesiac,da sa ist aj dalsi den,len si clovek musi priplatit,viem,ze sa to da v medissimo v Bratislave,akurat doplatok 60eur. Na EEG sa caka netusim kolko,ja som cakala ako dospelak tyzden. Zalezi od lekara a asi aj ambulancie,ja som chodila do takej,co si clovek musel za vsetko doplacat,ale zial nebol lepsi neurolog v celom okrese. Cize sice kratsie doby,ale za jednu infuzku alebo obstrek okolo 40eur doplatok.Ale kaslat na prachy,hlavne ze daju cloveka alebo dietatko do poriadku.

brumka
15. nov 2013

@fely ahoj mi sme na neurologiinneboli ale u nas dcerka rozprava ale velmi zle a mali sme podozrenie na velke nosne mandle co nam orl lekar pottvrdil a povedal nam ze dcerka velmi zle pocuje ze koli mandli sa jej v uskach nahromadila tekutina. Tak v pondelok sme absolvovali operaciu a fakt mam dojem ze rozprava lepsie. Prepichli jej usne bubienky a do jdneho dostala ventilacnu trubicku