Trojročná dcérka má fóbiu z mušiek

27. mar 2021

Ahojte. Mám dcérku- za 2 mesiace bude mať 3 roky
Cca mesiac má vyslovene až fóbiu zo včiel a mušiek
Nemala žiadny negat zážitok, jednoducho to prišlo. Bývame v rd so záhradou, kt je na jar a v letw plná hmyzu- keď minule okolo nej poletovala včielka začala hystericky plakať a museli sme ísť dnu
Malé mušky viem väčšinou zvládnuť- odvediem pozornosť, vysvetlim že sa nemusí báť atď

Pred mesiacom mala vo vani malú mušku, 2 týždne bolo potom kúpanie utrpenie- vyliezala mi u vane, musela som ju defacto celú dobu zabávať aby sa okúpala (a to vaňu milovala) a ani po 2 týždňoch nie sme tam kde predtým.

Včera bola na prechádzke s otcom- boli pozrieť kravu s teliatkom. Zabzučala jej pri uchu mucha a dostala hysák- vrhla sa na muža, nechcela sa pustiť- nevedel ju ukludniť, museli mi zavolať face time a plakala defacto celú cestu domov a dokázaka som ju ukludniť až ja

Mali takéto obdobia vaše deti? Ako jej pomôcť?

jaja20
27. mar 2021

Ahoj,moja dcéra má od detstva fobiu z pavúkov a bohužiaľ,doteraz ju to neprešlo a to bude mať už 18 rokov...
Nepomohli vysvetľovania,že jej neublížia,že je oveľa väčšia,než oni,takže sa vlastne oni boja jej,že sú síce škaredé,ale veľmi užitočné,prečítala som jej starú grécku bájku o Arachné,no proste nič nepomohlo... Ja tiež pavúky nemusím,hlavne tie veľké čierne chlpaté ( nemyslím tarantuly,tie u nás chvalabohu nie sú 😅 ),ale nikdy ich nezabíjam,vždy ich chytím do pohára a vypustím von,lenže ona sa bojí aj úplne malých 2 milimetrových. Doteraz ma hystericky stále volá,napr.keď jej nejaký vlezie do izby,aby som ho dala preč. Ale zaujímavé,že miluje hady,lebo som ich roky chovala,takže s nimi vyrastala a už ako 1 a 1/2 ročnej som jej dala prvýkrát do ruky pytona 🙂
Čiže v jej prípade to bude asi trvalé,ale tvojej dcérke by možno pomohlo,keby si jej čítala alebo púšťala rozprávky o včielke Maji,prostredníctvom toho by sa jej snáď hmyz mohol zapáčiť,alebo by ho aspoň začala akceptovať ako súčasť každodenného života.

martinajurkechova
27. mar 2021

Moja dcéra sa tiež bojí hmyzu, ale tak normálne. Keď v jej blízkosti zabzuci včela, alebo osa tak odbehne. Je chvíľku vylakana, ale hneď ju to prejde. Toto by som asi už prebrala s lekárom keď takto výrazne reaguje a s veľkým strachom. Ak ju to neprejde, tak si neviem predstaviť ako budete chodiť von. Hmyzu bude čím ďalej tým viac.

zuzubb007
27. mar 2021

normálna vec, a nič z tým človek nespraví, mne majú tiež deti stres, keď nedajbože preletí včela, osa, alebo hocičo čo lieta a to majú 4 a 8 rokov a obaja starší už asi od troch rokov, takže veľa zdaru, toto je údel nás matiek 🙂

kittykat22
27. mar 2021

ano mali. Bolo to bud v 3 alebo v 4 rokoch. Syn na pieskovisku spustil jakot ako slon. Som si myslela, ze mu ruka odpadla. Vrieskal ako pavian. Pricina bola ze okolo letela mucha 🤦🏼‍♀️ Tiez nemal ziadny negativny zazitok. Nastastie ako prislo, tak odislo. Trvalo to len jedno leto.

favzuzana
27. mar 2021

Ahoj. Aj moja keď mala asi 3 roky. Raz nám mucha vletela do auta. Skoro aj zo sedačkou vyskočila z okna 🙂, kým sme zastavili. Hrozný strach z nich mala. Ale prešlo to. Síce s hmyzom nie je kamoška, ale je to už fajn. Neboj, vyrastie z toho.

andreatytler
27. mar 2021

Skus jej ukazat aky maju musky a hmyz vobec fascinujuci zivot.
Najskor v ropravkach, potom v reale napriklad ist k niekomu co ma vceli ul a vysvetlit ako vcielky tvrdo pracuju cely zivot. Alebo si naliahnite octove musky v skumavke a nech ich pozoruje. V lete mozes tiez do akvarka nachytat cvrcky, chrusty a nech ich pozoruje par hodin a potom vypustit. Moje oblubene boli lienky.

zuvelyn
27. mar 2021

Mam 30 a mam fóbiu z hmyzu 🤣 ked sa nam vyroja mravce v kuchyni, aj týždeň tam nejdem 🤣 nevidím v tom nejaký zásadný problém, je to nepríjemné, trošku asi úsmevné pri dospelej zene 🙂