Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Trojročné dieťa nechce hovoriť

zuzulihosko
17. dec 2015

Kocky som bezradna.nemam uz silu.dcerka ma uz 3 rocky a nechce mi hovorit.po porade s pediatrom som ju dala do ms.s tim,ze medzi detmi sa mi pusti rozpravat,bude nutena,ale nie.je ti na bode mrazu.na miesto toho su iba staznosti spravanim.

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

Nevie povedat,ze jej deti robie zle tak je nervozna,bije ostatne deti a aj si ublizuje sebe.

pribinak
17. dec 2015

smer logoped, orl a neurolog

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

Boli sme.psycholog,neurolog a aj chodime na logopediu.

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

Potrebujeme viacej casu,

marcelatje
17. dec 2015

@zuzulihosko ako vieš že jej deti robia zle? Správanie mojej dcéry sa nástupom do škôlky dosť zhoršilo napriek tomu že jej nikto vyslovene zle nerobí takže to súvis s nerozprávaním mať nemusí.

pribinak
17. dec 2015

@zuzulihosko mate aj nejaku diagnozu ci nie a dcera potrebuje len dozriet?

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

@marcelatje ma taku povahu,ze si nenecha.vidim to doma so sesrtou.moj nazor je ze bi mala bit chlapec.aj sa tak chova.a ucitelka v skolke iba si stazuje iba pridem do dvery.

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

@pribinak mame.poruchu porozumenim. A zapamatovat si.vsetci ma strasia ze je autistka,ale logopedicka mi povedala,ze bude dizlekticka.

kittykat22
17. dec 2015

@zuzulihosko dcera ma to iste a prosim ta zistila som ze ma mazom zacphate jedno usko takmer uplne a druhe ciastocne. Raz si tahala usko tak som tam zasvietila baterkou na telefone ci tam nieco nema, a pozeram, ze ma usko zapchate! Na ORL ideme po novom roku. Niektore deti maju nadmerne mnzstvo mazu a neda sa to vycistit - je to daleko, a potom zle pocuju a neskoro hovoria alebo malo, alebo vobec. Skus pozriet usi.

jeennyv
17. dec 2015

@zuzulihosko kamoskina dcera je podobna ako tvoja, ona si ide svojim tempom, ako raz za cas nieco povie zas, ale robi si vsetko po svojom a spolupracuje po svojom zaujimaju ju take prosto chlapcenske veci, auta, motorecky, s ockom opravuje..ako hovoris, ze mala byt chlapec, to viem to sa tak vravi, tak chlapci su v rozpravani pomalsi... mozno bude nezbeda, ale myslim si, ze z toho slecny vyrastu 🙂 drzim palce 🙂

pribinak
17. dec 2015

dyslexia a ani porucha porozumenia nie je koniec sveta
nenavrhli vam specialnu ms?
kamoska ma syna, ktory ma tie piruchy ohladne reci, chodi do spec ms, du velmi spokojni, mensi kolektiv, logoped, spec. pedagog

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

Nie nenavrhli.skor mi doporucuju zostat snou tak rok doma.predlzit si rodicovsky,ani po pravde tu u nas na okoli nieje taka skolka.kamaradka chodi do blavy,len oni maju autisticke dieta.

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

Tiez ma vela energie.neposedi.aj ked si ju posadim na kolena a chcem jej porozpravat.neusedi.akobiy mala v ritke zihodlo.

moni244
17. dec 2015

@zuzulihosko Ako moja ani v 2,5 poriadne nerozpravala, ale vzdy si nasla sposob,ako komunikovat s detmi na ihrisku, nebila sa, nenervacila, cize sa nedaj odradit pediatrickou a patraj dalej, mozno by skor pomohla na rok specialna skolka ako normalna, predsa len v specialnej je menej deti,viac kvalifikovany personal, sama vidis, ze klasicka skolka jej neprospieva, ak sa naozaj bije, ublizuje detom, je to zbytocne trapenie. A to, ze by mala byt chlapec, s.tim nesuvisi

pribinak
17. dec 2015

@zuzulihosko pozri institut detskej reci alebo dialog

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

@moni244 prave ze to na blizku od nas nieje nic take.iba naj blizsie blave co poznam.

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

@pribinak dobre.dakujem.

moni244
17. dec 2015

@zuzulihosko tak skus pozriet na nete, pohladaj, nieco robit, alebo fakt jej daj odklad.so.skolkou

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

Poviem si sama pre seba ,ze to snad bude lepsie.len to ze je to dievca.nepoviem keby to bol chlapec.je to ine.ale dievca¡¡¡

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

@moni244 prave mi logoped povedal,ze pre nu bi bolo lepsie chodit ,2 dni. A potom zostat doma.lebo prenu to je velka zataz.vela sa od nej chce a ten tlak sa v nej kopy.preto ona je agresivna a nervozna.robi zle detom a aj sebe.kuse si ruku.

zuzulihosko
autor
17. dec 2015

A aj ona ma svoje tempo.

dominika2221
17. dec 2015

Mam znamu a ta ma synceka v 3 isiel do skolky a tiez ze autizmus a neviem co a nakoniec sa z dna na den rozrozpraval moja ma 2 a tiez vela nerozprava ze chce pit tak povie pi a mama tata pod je po havko a este ze ne a duda a to je asi tak vsetko ze vraj na tie deti vela rozpravame ze treba detom vraviet dvoma slovami co chceme a moj syn rozpraval v 2 rokoch uz koplet vsetko dokonca aj pekne vyslovoval L a R takze nie je to pohlavim 🙂 skor by som tie uska dala prezriet a moja je tiez strasna nervacka a tiez sa rada pohra s autami ale zaroven je aj taka princeznicka ze sa rada paradi 🙂 urcite kazde dieta chce svoj cas

fay26
17. dec 2015
dominika2221
17. dec 2015

A ak je problem ze sa ucitelky stazuju tak asi je skor problem s ucitelkou ako s dietatom mam s tym skusenost moj syn je pekne cislo svojim sposobom 🙂 skor by som riesila inu skolku ako vyberat ho z kolektivu bud si ucitelka dieta oblubi a bude sa snazit to dieta zapajat a robit vsetko aby sa to dieta tam citilo ako doma alebo s tym nebude robit nic bude to brat ako to je a len sa stazovat moj nazor 🙂

zuzulihosko
autor
18. dec 2015

@dominika2221 aj ja si to skor myslim.ns to si to povolanie vybrala.

zuzulihosko
autor
18. dec 2015

Prave bi mala uz v 3 rokoch povedat kratku vetu z 2 ,- 3 slov.50 slov vediet.a ona tak povie 20 slov.tie zakladne.mami.,tati.,daj, a podobne .

zuzulihosko
autor
18. dec 2015

@dominika2221 aj ja si to skor myslim.ns to si to povolanie vybrala.

drobcek26l
18. dec 2015

Môj syn v troch rokoch povedal iba mama, maminka, babka a absolútne nič iné. Takze o nejakej 50 slovnej zásobe alebo dokonca vetách sme ani nechyrovali. Teraz má o 4 mesiace viac a pekne sa rozbehol sám od seba. Povie už asi všetko aj keď občas skomolene, aj aj vety spája. Do škôlky začal chodiť až teraz pred týždňom a tiež som zvedavá ako to dopadne lebo je to bitkár a je neskutočne hyperaktívny. Takze môj názor je: daj dcérke ešte čas a netrap sa ono to samo príde.

ivuska6
18. dec 2015

moj zacal rozpravat v 4 rokoch tiez nevedel nestresovala som ale zato rozumel vsetkemu a do 6 rokov stihol vsetko aj R .

zuzulihosko
autor
18. dec 2015

@drobcek26l aj ja si myslim tiez.je tiez hyperaktivna.nie a nie ju ukonat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli