Trojročné dieťa nechce hovoriť

zuzulihosko
17. dec 2015

Kocky som bezradna.nemam uz silu.dcerka ma uz 3 rocky a nechce mi hovorit.po porade s pediatrom som ju dala do ms.s tim,ze medzi detmi sa mi pusti rozpravat,bude nutena,ale nie.je ti na bode mrazu.na miesto toho su iba staznosti spravanim.

luba41
18. dec 2015

@zuzulihosko preto že sa nevie ešte vyjadrovať, v tej školke trpí..aj pre "normálne" sa vyvíjajúce dieťa múže byť školka v tomto veku stresujúca.. ak by mi toto dieťa robilo, tak ho tam určite nedávam...v školke sa jej učitelky nebudú venovať..pokial nemáte možnosť nejakej špecialnej školky, ostan s nou doma..v kontakte s psychologičkou, logopedičkou sa jej radšej doma venuj..

pribinak
18. dec 2015

baby viacere jej tu pisete, ze vase dieta zacalo rozpravat az 4.rocne a bla bla

ale ved citajte, jej dcera ma poruchu porozumenia a to je dost rozdiel!!! toto sa same nespravi len tak

drobcek26l
18. dec 2015

@zuzulihosko mna si myslím že práve kvôli tej ich hyperaktivite nemajú na nič čas ani na rozprávanie. Je nedonútim syna sedieť ani pri jedle a nie tak aby som sa snažila do nebo niečo hustit a učiť ho. No už sa teším keď pôjde do školy sa zbláznime doma.

barbora59
18. dec 2015

Pod ku nam do skupiny logopedicke deticky.
My mame 4 roky a v oktobri sme boli na mesacnom pobyte v Dialogu ktory ti odporucam.

susminka
18. dec 2015

Ahoj, prepáč, nečítala som ostatné príspevky, ale my máme rovnaký problém. Syn má 11 rokov, v škole nerozpráva - je to diagnóza z názvom Selektívny, alebo Elektívny mutizmus. Diagnózu mal ako 5-ročný. No v tomto prípade je nerozprávanie viazané len na isté prostredie a skupinu ľudí - u nás škola. Počkajte ešte, môže to nabehnúť, niektoré deti sú proste introvertné. Ak nie, potom to budeš musieť začať riešit. My sme absolvovali logopédiu, psychológiu, špeciálnu poradňu, autistické centrum.... kým sme prišli na to,čo to je. Doteraz si niektorými diagnózami nie som istá. Ono sa to veľmi ťažko diagnostikuje, keď dieťa nerozpráva - ani s lekárom...

mummy01
18. dec 2015

@zuzulihosko ak ma tvoje dieta okrem reci aj ine problemy ktore uvadzas tak nesed na fore ale smer klinicky psycholog,logoped...ano kazde dieta ma svoje tempo ale ak vidis ze ma viac problemov tak ries.

mirka822
18. dec 2015

Každé dítě potřebuje individuální přístup. Moje neteř nemluvila do 2,5 let vůbec, pak začala pomalu po slovech. Hodně jí pomohlo, když jsme se jí všichni začali věnovat a místo ukazování, jsme jí pomalu říkali slova a ona to najednou chtěla opakovat. Já si myslím, že dítě musí samo chtít, pokud jste podstoupili tolik vyšetření a nic se nezjistilo, tak jí dej ještě čas. A věnuj se jí. Nenuť jí všechno opakovat, ale "povídej se s ní", abych pochopila, že mluvení je zábava 🙂 Ono se to pak zlomí, neteři je teď 6, do školy jde sice s odkladem, ale mezi 4 a 5 rokem se tak rozmluvila, že teď už teď je ukecaná víc než kdokoliv jiný 😀

zuzulihosko
autor
9. jan 2016

Ahojte kocky,tak dcerka sa rozvypraviala.uz to je lepsie.fakt vacsii pristup a venovanie sa jej pomohlo,este to nieje ono ns 100% ale je to na dobrej ceste,