Trojročnému bez príčiny tvrdne penis a nedá sa mu cikať

zora256
15. dec 2014

Má potrebu na malú,ale nedá sa mu kvôli stoporenému penisu,je to normálne u 3 ročného?

jana_eyre
15. dec 2014

malym chlapcom sa bezne topori penis - nie je to nic nenormalne.. ale ak mu treba a nejde mu kvoli stoporeniu, to neviem ci je ok.. manzel by asi vedel povedat najlepsie, ci sa da tak cikat.. /toho mojho sa nemozem spytat, lebo spi/ ak sa da, tak by som sa opytala dr..

12barbara
15. dec 2014

Presne toto zacalo trapit naseho maleho a muz mi povedal ze vtedy to ide dost tazko...len malemu mame problem vysvetlit ze sa ma vydrzat kym to prejde...ale ideme medzi sviatkami doktorke tak sa jej chcem na to opytat...

katy1979
15. dec 2014

je to uplne normalne vsak je to chlap 😉 ide im to tazsie teda nasi musia viac potlacit ale ide to. ci potom chvilku pockat.

mamulienka30
15. dec 2014

Ved to je uplne normalne u chlapcekov od babatka... niekolko krat za den... rano taka lata ze ano cikat sa mu neda, ofrka si ho vtedy studenou vodou a vynada mu, nech sa okamzite zmensi 😀 😀 Ale nas maly uz ma 5 😀 😀 Mu povedz, nech nebeha na wecko na poslednu chvilu, potom sa mu dviha uz vsetko hore pod tym tlakom 😀

zora256
autor
16. dec 2014

@jana_eyre Ahoj!Mužom som sa otom rozprávala a nedá sa vtedy len ako chlapcovi pomôcť aby nemal stoporený penis ke´d treba cikať...toto neviem.

zora256
autor
16. dec 2014

@12barbara
@katy1979
@mamulienka30 Ďakujem 🙂 To áno všimla som si to už skôr u staršieho syna že máva denne častejšie stoporený penis ale menší nemal zatiaľ vôbec a teraz toto cikanie nás začalo trápiť preto som sa zľakla či je to teda normálne alebo nie u malých chlapcov ani,muž si nepamätal,žeby v detstve už mal stoporený penis.

anuska74
16. dec 2014

@zora256
od bábetka majú , je to normálne

d_anica
16. dec 2014

@zora256 Je to normálne, aj môjmu (tiež 3 roky) sa to stáva. 🙂

zora256
autor
17. dec 2014

@anuska74
@d_anica
@mamulienka30
@katy1979
@12barbara
@jana_eyre Ahojte!
Tak detská vraela,že treba chlapcov zabaviť aby ich rozum sa odpútala,že je to hormónmi ako sa vyvíjajú. 😉 🙂

terezka1947
17. dec 2014

@zora256 no ano...bude to tak...lebo mojmu sa stava niekedy po poobednajsom spanku,ze sa zobudi s placom velkyyyym...a ja strasne nervozny...no a nepomaha chvilu nic-iba pomojkat,ani nejako previest pozornost...skratka iba chvilu pockat a ked uz vidim,ze zacina byt kludnejsi,uz mozem zacat aj s odputavanim pozornosti...myslim,ze je to normalne u chlapcov...

asimama
17. dec 2014

@zora256 nas maly ked sahra s penisom,tak zrovna vtedy sa mu chce cikat..neviem ako to chodi u chlapov..ale skus ho zabavit niecim inym..pusti mu rozpravku,alebo sa s nim hraj..ked prejde myslienkami na nieco ine..a skludni sa..potom skus mu povedat,ci chce ist cikat.. 😉

zuzulik27
17. dec 2014

noooo moj syncek ma 3 roky a uz hodnu chvilu mu kazde rano stoji pipik jak svieca 🙂 nestazoval sa ze by mal problem sa vycikat. ale akonahle sa vycika tak sa "da" do normalu. akurat vidim ze sa hanbi vtedy ked mu stoji a je pritom nahodou nahy. ale nejako na to neupozornujem, tvarim sa ze nevidim a v pohode. a druhy syn ma 9 mesiacov a uz mu tiez par krat stal 🙂 to je proste normalne chlapske 🙂

viva02
17. dec 2014

Je to uplne normalny, fyziologicky jav, a v tomto veku to ani nema nic spojene so sexualitou.
Hlavne po spanku a pred malou potrebou sa chlapcom zvykne stoporit penis, ale aj kedykolvek pocas dna/noci. Cikat sa im pri tom velmi neda, treba preto chvilu pockat, kym stoporenie aspon trochu opadne. 🙂

malabiba
17. dec 2014

môj syn vždy hovoril, keď sa mu to stalo: "maminka, môj pipík sa teší" 🙂

zora256
autor
17. dec 2014

@terezka1947 No toto aj môj sa budieva splačom niekedy aj vnoci a keď sa ukludní tak ho berem na nočník a vyciká sa alebo vykaká,a aj poobede aj mne vtedy srdce ide vyskočiť že prečo plače ☹
@asimama Môj sa sním vôbec nehráva ba ani umývať si ho nechce,práveže mi pol dňa presedí pred rozprávakami,tak si myslím,že od zadržiavania moču a stolici sa mu stavia,ale ako aj detská vravela je to vývojom mozgu a hormónmi.
@zuzulik27 Aj môj sa hanbí,ba nás vyháňa z kúpelne keď ciká alebo kaká 😀Môjmu takmer 8 mesačnému synčekovi ešte ani raz nestál,tak asi ztejto stránky sa bude pomalšie vyvíjať staršiemu synovi ani neviem kedy začal tvrdnúť...viem,že skôr ako mal 2roky.
@viva02 Áno to viem,detská mi vravela,že je to vývojom mozgu a hormómni a zrejme od zadržiavania moču či stolice sa to stáva..ja som chcela len vedieť ako to majú ostatné deti,čo robiť aby im zmäkkol aby sa mohli vycikať 🙂
@malabiba Tak to je milé 🙂Ty už máš puberťákov 🙂A dcérky máš dvojičky?A koľko Ti majú princezné rokov?

ena70
1. jan 2015

@malabiba tak to bolo krááááááááááásne 🙂 🙂....som sa dobre zasmiala 🙂 tvoj malý bol veľmi vynachádzavý tvorček 🙂