Trojročný syn je pozadu

martina0303
10. jún 2021

Čaute moj syn 3r je pozadu dnes psychologicke vysetrenie dr povedala ze je len pozadu ze je ako 1r 2r 2.5r dieťa chcem sa spýtať mala niektora z vas take dieťa či to potom dobehly za rovesníkmi????

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina0303
autor
10. jún 2021

@zazvorka87 tak povedala ze v niecom je jak1r
Ale zas v boecom inom 2.5r tak ja neviem

mima1
10. jún 2021

To si myslim ze ho teda zhodnotila riadne zle ak da tak velky rozdiel ved 1 r a 2,5 je mega rozdiel

mima1
10. jún 2021

Co napr nevie, co by mal vediet?

martina1201
10. jún 2021

@martina0303 prečo bolo nutné riešiť psychológa? Má nejaké problémy? Nie všetky deti baví všetko. Preto dieťa v niečom môže byť pozadu. Však má 3 roky a nie 6 že ide do školy.... Čo nedokáže?

mpg
10. jún 2021

To bude asi dieťa s nerovnomerným vývinom, ale iste bol nejaký problém, keď išli k psychologičke, často býva problém s rečou alebo porozumením, môže tam byť aj nejaká dg.

lila1988
10. jún 2021

Ved to je sakra rozdiel. Rocne dieta v podstate okrem mama a tata nepovie nic, za to 2,5 rocne dieta je uz schopne tvorit hole vety, mozno niektore aj rozvite. V com konkretne zaostava?

martina0303
autor
10. jún 2021

@lila1988 nerozpráva ale chvala bohu uz povie par slov

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka1011
10. jún 2021

@martina0303 hlavne sa netráp. Môj bol tiež dlho "pozadu", 3 ročný nerozprával, nevedel sa obliecť, šnúrky sa naučil zaviazať hádam v 3.triede...a predstav si, všetko to dobehol, má 15 rokov, na vysvedčení jednu-dve dvojky, šikovný chlapec, aj keď teraz ním plieska puberta 😀 ... čo som sa tiež natrápila vtedy, a keď som čítala ten posudok od psychologičky...aj do plaču mi bolo...teraz sa nad tým len pousmejem.

makova333
10. jún 2021

@martina0303 dietatu s poruchou reci je absolutne zbytocne zistovat ci je "pozadu/popredu". Dieta ak ma poruchu reci, nerozumie otazke, nevie co od neho chces vediet a moze sa javit ako menej inteligentke teda "pozadu" a pokojne moze mat IQ 150. V prvom rade treba poriesit rec, tym sa nastartuje aj proces edukacie. A az potom zistovat ci ma normointelekt alebo nie.

veronikavaneska
10. jún 2021

3rocnemu test u psychológa za to že nerozpráva ??? Chápem to správne 🤣 to je nahlavu.... Naša len že stačí že sa snaží niečo povie a keď v 4r by nehovoril predpíše logopeda... Ale veď to je hrozne skoro niečo také riešiť oni zo dňa na deň sa menia. By som ani nešla k psycho keby mi to navrhla....o pár dní s Ati môže kľudne rozkecat a nezastavíš ho už 🤪 oni niekedy fakt zo dňa na deň napreduju 💕 len nestresuj ho netlačí na neho ono to príde samé 💕 a chalpci sú taký niektorý že potrebujú si byť istý že to hovoria dobre až potom to vyslovia (moje dvojičky boli tak)

danieladeley
10. jún 2021

@martina0303 isli ste k psychologicke, lebo nerozprava? niekto vas tam poslal na odborne vysetrenie, ci z vlastnej iniciativy?

makova333
10. jún 2021

@veronikavaneska tak v 4 rokoch zacat riesit logopeda ked dieta nerozprava je stracanie drahocenneho casu.

janulik2008
11. jún 2021

Mala bola na testoch skolskej zreslosti a spravili tam z nej uplneho idiota a nielen z nej. Bola aj jej kamoska pri tej psychologicke a tiez dieta ked odislo od nej tak bolo 10 minut ticho. Tiez sme sa zlostili ale odklad ma to je hlavne 🙂 napr nevedela nakreslit postavu ako hlava krk telo ruky nohy. Ked mali deti MDD v skolke kreslili kriedami a 3/4 deti nakreslila postavu bez krku 😀😀😀

noemi125
13. mar 2022

@martina0303 doby, co je s vami od tej doby?

martina0303
autor
13. mar 2022

@noemi125 dobry deň tak syn ma diagnozu porucha reci boli sme u pani dr Rozembergovej ....synovi som nasadila DMG sirup vidim zlepsenie a posun v pred viacej rozumie povie viacej slov vsetko pomenuje vie pozdravit a povedat ano funkcne ....ale z tym wc stale sa nepyta ked ho sama nedam na wc alebo na nocnik tak sa pocika

anee182
1. okt 2022

@martina0303 dobry vecer,mozem poprosit info ohladom sirupu DMG - dakujem