Trojtýždňové bábätko všetko čo zje, tak to aj vyvracia

baruska884
12. feb 2024

Ahojte
Chcem sa spýtať či niekto nemáte podobnú skúsenosť s bábätkom
Kamarátka ma trojtýždňové dieťa už sú tretí deň v nemocnici malý jej všetko vyvracia čo zje.
K mlieku teraz začali dávať aj zahustovadlo čo vypadá že je dobrá kombinácia s jej materským mliekom to už nevyvracia. Akonáhle mu to prestali dávať zas len s jej mliekom všetko išlo von..
Máte niekto podobnú skúsenosť?môže to byť reflux?

danielahamar
12. feb 2024

môže byť aj reflux, aj ABKM

cookie29
12. feb 2024

ano mali sme. U nas islo o ABKM, ale treba prioritne urcit pricinu refluxu, ak ide o reflux. Ja som presla na eliminacnu dietu a vylucila vsetko BKM, ale kruto. Vratane soji a pod. A nastastie to zabralo.

katies0410
12. feb 2024

@baruska884 ahoj, mojej sestre malý také mal a nakoniec mu zistili na crievku niečo, nejaká prepazka tam bola aj chodol veľmi,on naozaj všetko vyvracal. Hneď ho operovali.

alickapusinka
12. feb 2024

Môže to byť reflux ale aj že netoleruje nejaké potraviny že ma alergie a aj moja mala mala mlieko ktoré je antirefluxné.

majulino
12. feb 2024

Veď klasický reflux. Pokiaľ nezahustene mlieko vyvracia pažeráka sa neuzatvara na 100% a preto to nevydrzi

evickuska
12. feb 2024

@katies0410 ano poznam takyto pripad, riesila by som to hned na gastro

maryetta
12. feb 2024

Moj prvy syn prudom zvracal. Ale zase priberal. Takze dr zhodnotila ze von ide iba prebytok.
Jej babatko zrejme nepribera ak su v nemocnici tak je to ine.

barbora0308
12. feb 2024

@baruska884 Moze to byt pylorostenoza. Moj syn grcal prudom, lekari si mysleli, ze sa potvrdi u neho pylorostenoza, chvalabohu mal vsak iba velmi silny reflux a nic sa nepotvrdilo. Ak su v nemocnici, tak bude mat urcite odpoved od lekarov po vysetreniach, my tu mozeme iba hadat.

baruska884
autor
12. feb 2024

@barbora0308 áno dnes jej povedali že malý má zúžený pylorus.. :/

barbora0308
12. feb 2024

@baruska884 Drzim teda palce, nech sa maly po operacii rychlo zotavi! Podla mojich informacii sa jedna o nenarocny zakrok, kde by nemali nastat velmi komplikacie a dietatko sa zotavuje relativne rychlo, niekedy uz do 48 hod. 🤗.

baruska884
autor
12. feb 2024

@barbora0308 ďakujem pekne!!🙂 odovzdám ❤️

eviulenka
25. mar 2024

My mame 2.5rocneho, ktoreho tiez operovali na pylorostenozu v 3och mesiacoch, okrem toho, ze je vyberavy a nezje maso, po operacii uz nikdy problem s vracanim a travenim nemal. Myslim, ze odvtedy nevracal ani jediny krat. Pozdravujem kamaratku, maly bude urcite v poriadku, chvalabohu, ze to nasli ;)