• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tübingenská abdukčná ortéza bedrového kĺbu. Máte skúsenosť?

9. decembra 2008 
ahojte. zijeme v rakusku tak neviem ci sa take nieco pouziva aj na sk,ale prosim o kazde info a skusenosti ak ste to pouzivali alebo nieco o tom poculi. mala bude mat 6tyzdnov a ma trosku problem s lavym klbikom. tu sa nasiroko nebali,ale myslim,ze to je to iste ako nasadzovat tübinger-len urcite pohodlnejsie.malu to tlaci a nemoze spinkat a strasne place.nechem jej to dat dole a zacat balit na siroko,lebo sa bojim,aby som si to nemusela raz vycitat.. ale zda sa mi ze je to to iste....dakujem za kazdu odpoved
7. dec 2008 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aylin, pozri si tému Pavlíkove remienky,

ja Ti odporúčam, aby ste prešli na remienky - sú najpoužívanejšia pomôcka pri liečbe kĺbikov na svete. Predpokladám, že ich používajú aj v Rakúsku. Tieto tvrdé abdukčné pomôcky sú obdoba Frejkovej perinky, ale s nevýhodou, že nie sú ohybné. V remienkoch i Frejkovej perinke môže bábo "stískať" nôžky spolu a od seba, hoci sú stále v polohe ako "žabka". V takej pevnej pomôcke ako máte Vy, má bábo nôžky stále roztiahnuté. To je nevýhoda, pretože väzy, svalstvo v nich tuhnú, a pri nesprávnom nosení sa môže kĺbik aj poškodiť - ak by boli nôžky dlhodobo veľmi široko roztiahnuté.

Ja aj z osobnej skúsenosti so staršou dcérkou a teraz s mladšou Ti fakt vrele odporúčam remienky. Ak má malá problém s kĺbikom, je nevyhnutné, aby mala nôžky dostatočne fixované v abdukčnej pomôcke.

o problematike kĺbikov pozri napr. sem:
http://64.233.183.132/search?q=cache:jxphTOmJlcgJ:www.ortoped.sk/docs/atestacie/eva_gerincova_atestacna_praca.doc+barlow+priznak&hl=sk&ct=clnk&cd=23&gl=sk
7. dec 2008 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uf, dáko mi zle ten odkaz vložilo, skúsim takto:

http://www.ortoped.sk/docs/atestacie/eva_gerincova_atestacna_praca.doc
7. dec 2008 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
annag dakujem velmi pekne za odpoved. ty vies poradit asi v kazdej teme :slight_smile:
naozuaj dik. skusime sa informovat a tusim aj k inemu ortopedovi
9. dec 2008 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aylin, neviem zďaleka všade poradiť :grinning:, ale toto som zažila a zažívam aj teraz, tiež som si remence musela zháňať u odborníkov - skutočne detských ortopédov, lebo ortopédi pre dospelých môžu mať v tomto smere rezervy, určite to nenechaj len tak

ešte jedna poznámka,ak si si čítala ten odkaz:

toto bolo v súvislosti s remienkami, ale je to jedno, o aký typ pomôcky ide:

"V prípade nápadného nekľudu, bolestivej reakcie dieťaťa, znížení hybnosti dolných končatín, čo sa označuje ako Hanauskove znamenie (bolestivá kontraktúra bedrového kĺbu), je potrebné strmene zložiť a navštíviť odborníka. "

niekedy aj abdukčná pomôcka môže uškodiť
9. dec 2008 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj aylin,
aj my zijeme v rakusku a tiez ma mala zle vyvinute klbiky, nosi spreizhose, neviem, ci je to to iste, co nosi tvoja mala, ale je to na stranke www.spreizhosen.de (fotka malej je v albume ako posledna)
kazdopadne pri ich noseni je viac nervozna, castejsie place, ale zistila som, ze je to hlavne kvoli tomu, ze sa jej tymi nozkami neda poriadne hybat a tak nas trapi naduvanie a bolest bruska, takze vzdy, ked jej ich dam dole, povicime, pomasirujeme brusko a je to lepsie.
kazdopadne, ak mas pocit, ze malu nieco boli, alebo sa ti nieco nezda, zajdi sa ortopedom :wink:
9. dec 2008 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj silvia :slight_smile:
mame nasadene celkom ine. sfotim to a pridam do albumu. v ktorom meste zijete? my sme vo viedni. snad aj vy?
9. dec 2008 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tie spreizhosen sa mi zdaju lepsie. aspon takto z fotky. sice tie nase tübinger na pohlad nevyzeraju zle,ale nozinky ma mala ulozene v takych (neviem ako to nazvat) akoby putach z umelej hmoty
9. dec 2008 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anna :slight_smile: aj my chodime ku detskej ortopedke,ale akosi sa mi velmi nepozdavala. zdala sa mi bezcitna a sama mala trochu problem nasadit malej ten tübinger... a kedze ma vraj len maly problem s lavym klbikom tak sa mi zda brutalne aby bola cely cas zopnuta akoby sedela na hojdacke a urcite ju to na nozicky aj tlaci
9. dec 2008 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aylin, aj my sme vo viedni, byvame v 12.-ke :slight_smile:
my ideme zajtra na kontrolu, bude nam lekar robit sono, tak som zvedava, ci sa to lepsi, nosime ich uz 5 tyzdnov a bolo nam povedane, ze je potrebne, aby to mala 3 mesiace :unamused:
9. dec 2008 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jeeeeee :slight_smile:
my byvame v 20.bez. kolko ma malinka?? nasa bude mat v piatok 6tyzdnov. to tübinger ma este len 1tyzden. na kontrolu ideme az 19.12.,ale celkovo sa mi ta ortopedicka nepozdava. kam chodite vy? musim mat k ortopedovi vzdy odporucenie alebo ma vezmu aj bez neho?
9. dec 2008 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok