Turnerov syndróm

drobcek99
31. jan 2013

ahojte..podeli sa niekto somnou o skusenost s tymto ochorenim ?..mam 35 skoro... a tiez mam toto ochorenie a pisem o nom diplomovku..kazdemu dakujem kto mi napise a budem vdacnaa ...🙂

eifina
9. mar 2013

ahoj,ja som tu zháňala info...mám štvorročnú dcérku, kt. to diagnostikovali cez leto a zatial nič moc neviem. Akurát, že zatial všetky vyšetrenia, kde by mohol byť problém má ok, len na nohe má "tučný" prstík....vďaka ktorému sme na to prišli....momentálne sme vo fáze čakania na nefro vyšetrenie a potom už žiadosť o rastový hormon....vraj cca 11 rokov každý večer injekcia, čoho sa dosť desím.....akú máš ty skúsenosť? Tiež si to brala, alebo ešte vtedy to nebolo, ked si bola malá? čo všetko je inak? možem sa pýtať? vďaka za info Silvia

drobcek99
autor
9. mar 2013

@eifina ahooj efi...no mne to diagnost. v 10 tich rokoch...a nebrala som uz rastovy hormn..mam 140 cm..som na invalidnom ciastocnom koli srdiecku a..a este par ,, menej " zavaznym zaleziostiam....ked ta napadaju otazky kludne napis....drzte sa s dcerkou ..drzim palceky 🙂

tortelinka
9. mar 2013

@drobcek99
@eifina tato tema uz existuje, staci sa pridat 😉 aj ja mam TS

eifina
10. mar 2013

@tortelinka hladala som a nenašla....kde sa mám pridať ? 😉

arivederda
9. máj 2019

@eifina ano aj ja som brala injekcie. Neboj všetko sa dá. Dnes to už je určite lepšie ako keď som bola malá ja. My teraz s manželom riešime horšiu dilemu a to bábätko. 🤔To už tak lahko nejde. Niekto kto vie pomôcť v tejto veci?