Turnerov syndróm bábätka v 14tt.

rocherre
21. feb 2020

Ahojte, som v 14tt a zo screenigoveho ultrazvuku mi povedali že dieťatko ma pravdepodobne turnerov syndrom. Namerali veľké NT( 7mm) , lekárka sa vyjadrila že nenašla nosnu kosticku, že ma plochu tvar a že z jednej srdcovej chlopni sa vracia krv. Geneticka potvrdila že opuch dietatka je veľký a odporučila mi potrat, že krvné testy by tiež vysli zle, a že nemá zmysel ich robiť. Som uz objednana na potrat, zajtra, ale stale mam v hlave výčitky a niesom si istá či to chcem spraviť. Nechcem naše dieťatko obrat o sansu žiť. Je tu niekto s podobnou skúsenosťou?

tortelinka
21. feb 2020

Ja mam turnera, napíš mi

brezza
21. feb 2020

@tortelinka ale asi to nemas take vazne, ze?

budemematbejby
21. feb 2020

Nie je turner ako turner 😕 moja sestra ma tiez turnerov syndrom. Zije normalny zivot dokonca sa cez CAR pokusaju s manzelom o dieta a zrejme to pojde. Ale poznam aj dievca ktore ma tiez turnera a nikdy nebude zit plnohodnotny zivot. Nech sa rozhodnote akokolvek, obe rozhodnutia budu spravne. Ja by som dala na odporucanie lekarov. Zrejme to bude ta tazsia forma s takymito vysledkami

reklamka
21. feb 2020

Aj ja mam turnera, kludne pis ip.

alexandra2010
21. feb 2020

@budemematbejby bude to ako hovoris. Som lekarka a mam dieta s down syndromom, tiez by som tien dala na odporucanie lekara. Mozno s choriovou biopsiou (mala som pri druhom teho) by sa potvrdila diagnoza. Ta srdcova vada a opuch plodu hovori o vaznej chorobe.

severankasr
21. feb 2020

napisem ti IP

eliska13
21. feb 2020

@rocherre je mi to ľúto.Ten opuch a všetky veci hovoria za to, že by som išla na potrat.Ty sa rozhodni hlavne rozumom v tomto prípade drž sa!

evik159
21. feb 2020

pises, ze nechces obrat dietatko o sancu zit. uz teraz ho lubis... ak si ochotna dat mu sancu, napriek chorobe, tak mu ju daj...

rocherre
autor
21. feb 2020

@alexandra2010 ďakujem.

rocherre
autor
21. feb 2020

@eliska13 ďakujem. Som rozhodnutá, ale je to veľmi ťažké...m

rocherre
autor
21. feb 2020

@evik159 je nefér vziať niekomu šancu na život, ako je nefér dať mu život a nechať ho trpieť.... keby som vedela ake to bude ked sa narodí, ale vážne postihnutie bude, ale to teraz nik nevie povedat

evik159
22. feb 2020

@rocherre presne tak, nikto to nevie povedat, moze to byt horsie, aj lepsie

tortelinka
27. feb 2020

@brezza to sa nikdy nedá dopredu povedať ako vážne to je, na mňa pozerala lekárka ako na zjav, že kde som bola doteraz

luciachh
20. aug 2020

Ahojte, viete mi prosím niektora napisat, kludne aj sukromnu správu, dnes mk z plodovej vody diagnostikovali ze babo ma TS, co to obnasa, ako sa s tym zije, ake su vyhliadky do buducnosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre