Únik moču u 8 ročnej dcérky

margareta84
7. júl 2020

Zdravím Vás milé žienky. Píšem tu svoj srdcebôľ, ktorý sa mi vrátil ako bumerang. Mam 8 ročnú dcéru u ktorej som už viackrát zistila, že keď sa viac smeje (robí hlúposti s inými deťmi), samovoľne jej uniká moč. Problém je v tom, že to má "zdedene" po mne. Keď som bola malá, tiež som s tým mala problémy a vystriedali sme takmer všetkých doktorov cez urológa až po psychológa a nič nepomáhalo. Pravdepodobne je to oslabené panvove dno. Viete mi niekto poradiť ako sa s tým popasovať? Ja som sa s tým popasovala tak, že som z toho "vyrástla" ale ťahalo sa to so mnnou až na strednej škole. A nechcem aby aj dcéra takto dopadla. Viem, že z toho bude mať psychické problémy ako som mala ja. Mate niektorá s takýmto niečím skúsenosti? Internet je plný rôznych cvikov a článkov o nočnom pomočovani detí, ale to nie je náš prípad. A neviem si predstaviť ako cvičiť, keďže neviem či zvládne, resp. Či bude rozumieť ako sťahovať svalstvo.. Ďakujem vopred

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkabb
28. jan 2021

@margareta84 dobrý deň. Ako ste to teda riešili? Toto isté mám so synom 8 ročným. V noci nie, len pri prudkom smiechu.

alex1212
8. sep 2021

My tak isto 6r dcéra. Pri smiechu si cvrkne.. skúsime cviky na panvové dní