Únik stolice u 6-ročného dieťaťa

zuzka565
11. aug 2023

Dobrý deň mamičky. Chcem sa Vás opýtať, či ste sa niektorá stretla s tým, že by Vášmu dieťaťu unikala stolica. Jedná sa o môjho 6rocneho syna. On keď si prdne tak mu ujde aj kúsok stolice. Má to aj keď si neprdne.Už to má pár dní. Na začiatku to bolo také hlienve. Tak som mu nedávala mlieko (zvykol piť ráno a večer). Prešlo mu to a včera si dal parenicu a má to opäť. Má to 5x za deň. Naša dr má dovolenku volala som zastupujúcej a tá povedala že mu mám dávať iba probiotiká. V pondelok pôjdem aj k naše dr. Len chcem vedieť ,či ste sa niektorá s tým stretla. Bruško ho neboli. Jednotné čo je tak nechce jesť ale to už dlho je taký vyberavi v jedení. Ďakujem za odpovede.

colsami
11. aug 2023

Ak zmeny pozorujes prave po mlieku a parenici, mozno v tom bude mat prsty aj laktoza. Odsleduj si po prelieceni ked bude OK stav, ci syn takto nereaguje prave na mliecne vyrobky.

simsalabim
11. aug 2023

@zuzka565 Ano, toto bol prejav alergie na mlieko. Zaroven aj laktozova intolerancia. Mala vtedy 3 roky.

zuzka565
autor
11. aug 2023

@simsalabim aj vy ste to tak mali? Potom kedy to prešlo?

simsalabim
11. aug 2023

@zuzka565 Po uplnom vyradeni mlieka v akejkolvek podobe. Cca 10 rokov bola na bezmliecnej diete. Teraz uz ma "iba" laktozovu intoleranciu.

zuzka565
autor
11. aug 2023

@simsalabim a mala aj nejaké iné problémy?

simsalabim
11. aug 2023

@zuzka565 Nie, ibe prejavy nemala, ked som si to vsimla, nejako intutivne som vedela, ze to je mlieko. Vysadila som ho na tyzden - manzel sa hneval, ze co vymyslam - a po tyzdni som jej dala jogurt a do polhodiny zas 🤷‍♀️ Tak sme sli k dr, odtial alergo a uz to slo.

zuzka565
autor
11. aug 2023

@simsalabim my ideme v piatok k alergologicke tak jej poviem. Malej robili nejaké vyšetrenia kým sa to potvrdilo?

simsalabim
11. aug 2023

@zuzka565 pravdupovediac uz si presne nespominam, dcera uz ma 24. Myslim, ze najprv robila z krvi obvodna a potom dalsie testy na alergo. Na gasto z dychu laktozovu intoleranciu, ale to az neskor.

zuzka565
autor
11. aug 2023

@simsalabim no uvidím . V pondelok idem s k dr ona gastroenterológicka. Dnes má rekord v tom koľko krát mi frcne.

simsalabim
11. aug 2023

@zuzka565 drzim palce

zuzka565
autor
11. aug 2023

@simsalabim ďakujem

lienka175
17. dec 2023

@zuzka565 ako ste prosím dopadli? 7-rocny syn má posledné tri dni ten istý problém

zuzka565
autor
17. dec 2023

@lienka175 má intoleranciu na laktózu