Únik stolice po pôrode - skúsenosti

aknitram123
19. sep 2020

Ahojte dievčatá, stalo sa niektorej z vás, že po pôrode ste necítili zvierač a unikala vám stolica? Že ste to vôbec nedokázali ovládať. Ak áno, prešlo to a po akom čase, či ste museli ísť na vyšetrenie na chirurgiu a riešili sa to tam.

majamat
19. sep 2020

@aknitram123 myslim, ze sa mi to trochu stalo úo porode,a le teda kratko po porode,a le ja som mala rupturu hradze 4.stupen.

no myslim, ze kratko po porode sa moze tato komplikacia vyskytnut. neviem do akej miery to je, lebo ak vela, tak potom je asi vhodnejsie pouzivat inkontinecne pomocky. a hlavne cvicit cviky na posilnenie panvoveho dna. pokial nedoslo k nejakemu zavaznemu poskodeniu, malo by sa to zlepsit.

heidy222
19. sep 2020

Ano mala som to Po nastrihu a preslo to Po cca 3 mesiacoch aj Ked neni to uz ako predtym

aknitram123
autor
20. sep 2020

@majamat tak ja nemám vďakabohu konečník zasiahnutý, nastrihnuta som do strany. Len neviem, čo sa mohlo počas pôrodu udiať. Či to je taký šok, či nervové zakončenia. Nechápem to.

aknitram123
autor
20. sep 2020

@heidy222 a čo sa zmenilo? Tiež ste mali problém udržať stolicu? Aj to nejaký lekár s Vami riešil? Teraz fungujete normálne?

heidy222
20. sep 2020

@aknitram123 neriesila som to s lekarom lebo som najprv cakala do konca sestonedelia a potom prisiel lockdown. Ale okolo tych 3 mes sa to zlepsilo, dovtedy Ked mi trebalo ist musela som inac by som nevydrzala a tiez som nevedela udrzat vetry, teraz sa mi to stava len pri namahe

heidy222
20. sep 2020

@aknitram123 a u gynekologa sa nic nezistilo, nastrih zevraj perfekne zahojeny atd mozno by to chcelo ist k Proktologovi