Upchané slzné kanáliky. Poraďte, čo na to

tomik5
4. sep 2007

Ahojte! Ked mal synček 2 týždne začalo mu slziť očko a vytekať niečo žlté, akoby hnis. Doktorka mi dala kvapky septonex, no tie nezabrali. Potom nám očná doktorka dala kvapky pamycon a framikoinovu masť, ani to nepomohlo. Tak mu prečisťovali slzné kanáliky. No mám taký pocit, že ani to neúčinkuje a už nechcem aby mu to prečisťovanie opakovali. Neviete mi niekto poradiť? Skúšala som mu aj kvapkať do očka materské mliečko na rady niektorých mamičiek a nič.

zuzkaleng
14. aug 2018

Celi čas som bola sním v nemocnici ,v ke áno mali sme dva postele na izbe.

oli155
14. aug 2018

@zuzkaleng zavadzali mu aj nieco do oka, citala som ze niekedy davaju do novo vytvorenych ciest silikonove trubicky

zuzkaleng
14. aug 2018

Tak nám dávali nejakú modrú nitku cez ktorú to všetko vraj tečie ,ale presne vám to vysvetlí lekár,ale nevidno to vôbec

oli155
14. aug 2018

@zuzkaleng dakujem, som uz trocha pokojnejsia. Uvidime o 2 tyzdne ako bude na tom oko (sondaz sme mali v piatok) a potom sa rozhodne. Ak by som este mala nejake otazky mozem vam napisat?

zuzkaleng
14. aug 2018

Áno kľudne mi napíšte ,držím vám palce.

nikolka912
1. jan 2020

@cat prosim kde Vam to vykonai bez anestezy celkovej. ja mam tiez 2rocnu.

cat
2. jan 2020

@nikolka912 na Kramároch u profesora Gerinca. Ale to bolo pred xy rokmi, dnes má syn 14 rokov..

yvessl
30. aug 2021

Nas syn mal priblem s ockom od narodenia.Z porodnice nas pystili ze uz netreba kvapkat a je to vporiadku ale stsle sa mu tam robila kaprinka.Pediatricka poradila kvapnut materske mlieko,na druhy den to mal totalne zapalene a spuchnute,takze rozhodne nedoporucujem.Potom mi kamoska ocna poradila kvapkat Ocuflash blue,po 10 dnich mu to preslo.Asi po tyzdni dvoch mu to iste oko zacalo znovu slzit a tvorit sa hnit,Ocuflash uz nezaberali.Sli sme k ocnej na vyter,zatial preplach nerobila.Dostal na 10 dni 3x denne atb kvapky.Pomohli ale po tyzdni to opat zacalo,tak sme este skusili repik asi 3 dni.To bola najvacsia katastrofa za tie 3mesiace co sme to riesili takze repik vobec!!Sli sme uz na preplach a dala dr este znovu dalsie atb na 7dni 5xdenne.opat pomohlo a po tyzdni nekvapkania zase to iste,sli sme este 2.x na preplach a zase atb na 5dni 3x denne.Plus som mu to zacala pri kutiku riadne masirovat.Onecne to pomohlo,viac by som ho uz na ten preplach nedala,samozrejme strasne plakal.Podla mna asi zabrala ta masaz…