Užívanie antibiotík Amoksiklav

mucuinka
4. apr 2017

Dobrý deň,
Malá má 2 roky a v nedeľu dostala na pohotovosti amoksiklav, keďže má zápal priedušiek. Sú to jej 2 antibiotiká v živote. Hneď po 2 dávke jej klesli teploty, od pondelka už nemá teplotu vôbec. Po tej druhej dávke však začala mať, aj napriek probiotikam, rieku stolicu. Píšu o tom v pribalovom letáku, tak sa tým veľmi netrapim, zatiaľ papa.
Čo ma ale dosť desí je, že už druhú noc sa budí, place, nechce ísť ani na ruky ani sa nedá poriadne upokojiť. Dnes je podobna aj cez deň. Všetko ju hneď privedie takmer do amoku. Zvyčajne je pokojná, na všetkom sa s ňou dá dohovoriť. Jednoducho je úplne iritabilna. Keď sa jej spýtam, či ju niečo trápi alebo boli, povie, že nie.
Vibec neviem, čo si počať, či to môže mať nejaký súvis s tými antibiotikami alebo nie, nakoľko sa tak začalo diať až po ich zabrani, nemyslím si, že by to bolo chorobou samou.
Máte niektorá skúsenosti? Ďakujem

martinka13
4. apr 2017

Ahoj. Neviem ako u detí ale ja som ich brala pred týždňom. Bola som v pohode. Možno to bude len chorobou.

stanulienkat
4. apr 2017

Urcite jej nasad aj probiotika. Amoksiklav vie narobit v crevach sarapatu. Odporucam Bio gaia,alebo nieco detske. Mozno ju z toho boli brusko. A ak nema ine tazkosti,neprerusuj liecbu!!

mucuinka
autor
4. apr 2017

@stanulienkat probiotika berieme, ja jej ich davam vladtne stale. Ono s hnackou sa do istej miery počíta, antibiotiká sú antibiotiká, len ma znervoznuje ťa jej zmena správania. Uznávam, že som určite v kategórii úzkostna matka 🙂 , ale mám teraz doma akosi uplne iné dieta :( ale dakujem

stanulienkat
4. apr 2017

@mucuinka precitaj si pribalovy letak. Uz som pocula o atb,co mali vplyv na psychiku a spravanie.

zuzik307
4. apr 2017

@mucuinka berie aj nejake ine lieky okrem atb?

domisteve
4. apr 2017

Ahoj, ja som ich brala a nikdy viac! Aj moj muz spozoroval zmeny v mojom spravani, bola som vkuse nervozna z nicoho nic, zhorsili sa mi alergie, v hrdle som mala stale akoby piesok, stolica taka tvrda ze mi hned vysla zlata zila... urobila sa mi pliesen na jazyku aj ked som od zaciatku brala probiotika...no katastrofa.... uz som brala aj ine atb. A nikdy som taketo problemy ako po amoksiklave nemala...

alami
4. apr 2017

Mne je amoksiklav veľmi ťažký na žalúdok, vždy mi je po ňom strašne zle (ťažoba až na zvracanie), mohla by byť aj pre toto nesvoja. 😒

ewelyn3
4. apr 2017

nasa 2 rocna dcerka ich tiez brala, lebo mala vo vyteroch nejake hnusne bacile. ono to spravanie sa zmeni vzdy, aj pri inych liekoch, lebo telo a imunitny system s nimi pracuje a to cloveka a specialne dietatko zatazuje, zato je taka podrazdena. aj nasa bola. ale postupne to prejde. aj ty ked si chora, tak si tiez nervozna a nic ti nesedi. ak by sa ti to zdalo az extremne zle, skus sa poradit s pediatrom, ale myslim, ze to prejde, len vela trpezlivosti a lasky jej davaj, vysvetli jej ze je chorucka a musi sa vyliecit a potom uz bude dobre. treba si dat nieco sladke na nervy 😂

mucuinka
autor
4. apr 2017

@stanulienkat práve, že tam nič nie je. Preto aj pátram. Pobedne bola o niečo pokojnejšia, ale stale je to ešte celkom chôdza po tenkom ľade :(

mucuinka
autor
4. apr 2017

@zuzik307
Berie probiotika, bromhexin, fenistil kvapky a mala aj ventolin, ten už som.dnes nedala, lebo sa mi nezdá dusna. Takže nič nejaké vážne. Uvidím aká bude noc. Zajtra máme ísť má kontrolu k lekárke, tak sa jej na to popytam, snáď budem mudrejsia

mucuinka
autor
4. apr 2017

@domisteve
@alami Ďakujem vám, ja ho osobne tiež ťažšie znasam kvôli žalúdku. Mala ma na jazycku asi afticku, ale zatiaľ sa netvarila, že jej nejako prekáža. Zajtra ideme má kontrolu, tak som zvedavá, že čo nám povie lekárka a či budem múdrejšia. Dúfam, že už ich nebudeme užívať dlho 🙂

mucuinka
autor
4. apr 2017

@ewelyn3 to je milé 🙂 čokoládou som sa za posledné 2 dni už asi otravila ;) Snažím sa byť čo najtrpezlivejsia, aj sa veľa mojkame, len mi jej je ľúto. A najhoršie je, že vlastne vôbec nevie vyjadriť, čo ju trapi. Zajtra máme plánovanú kontrolu, tak uvidíme ako po chodíme. Čokoláde zdar a orieskovej zvlášť 🙂

beton
4. apr 2017

@mucuinka to toho berie dost vela, ci? mozno je to z toho celého koktejlu chemie. Ale k tomu príbalovému letaku. niekedy je dobre najst si pribalovy letak v inom jazyku. Casto sa stava, ze nase prelozene pribalove letaky su dost okliestene, co sa vedlajsich ucinkov tyka. Preto by bolo dobre najst povodny pribalovy letak, odkial liek pochadza a prelozit si to. Tam sa mozno zmienuju aj o vykyvoch psychiky.

dorinova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz