Úzkostná - panická porucha u 8 ročného dieťaťa

libela
19. máj 2016

Mám skoro 8 ročnú dcérku. Chodí do prvého ročníka, je veľmi šikovná, ale už dlhšiu dobu (asi 3 mesiace) má poruchy pri zaspávaní a všeobecne so spánkom. Skoro každú noc príde spať ku mne. :( Pri zaspávaní si vynucuje moju prítomnosť, prítomnosť svetla a a musím odísť tak sa stále vypytujem kedy k nej prídem... Často má sucho v ústach, tvrdí, že má rozmazané videnie, bolesť hlavy, búšenie srdca. Už sme boli u očného, krčného, neurológa. Pred nami je už len detský psychológ. Dúfam, že to pomôže. Lieky by som jej nerada dávať. Teraz berieme od neurológa Novo-Passit. Neviem či nejak na to reaguje, berieme to len 2 dni. Ako som vyššie písala, je veľmi šikovná, v škole problémy nemá. Začala byť len dosť negatívna. Okrem nej mám ešte mladšie deti, ktoré ma tiež potrebujú. Ona mi s nimi aj pomáha... Preto vás chcem poprosím o pomoc, prípadne o radu ako s tým bojovať... Prosím píšte len tie, ktoré majú osobnú skúsenosť. Ďakujem

papricka33
15. jún 2016

@libela čo sa týka tej salámy, citlivý organizmus občas môže zareagovať na takéto fermentovanej výrobky. Čo sa stalo a j tvojej dcerke. V poslednej dobe sa zisťuje uzka súvislosť medzi tenkým črevom a úzkosťou či depresiou. Často sú sprievodnými znakmi intolerancie, alebo alergie. Takze isla by som pri pátraní aj týmto smerom. Nemusela mať doteraz žiadne problémy, alergia, či neznášanlivosť (napr. k lepku) sa môže prejaviť aj neskôr.

libela
autor
15. jún 2016

@papricka33 si nemyslím... spapá všetko, problémy s trávením nemá, salámy jeme veľmi málo, skôr to bude psychické, nevie oddýchnuť. Dnes prišla z výletu, plná nových zážitkov a nevedela sa s nimi vysporiadať. Bolo toho strašne veľa info naraz a ona to všetko potrebuje vstrebať a rozobrať, popremýšľať, všetko vysvetliť....až ju chudinku strašne rozbolela hlavička,,,,,,,,,,...ale už spí... 🙂

marince
14. apr 2022

@mummy01 môzem napísať správu?

anille
17. jún 2023

@libela dobry den prajem. Prosim vas mohla by ste mi dat spatnu vazbu ako ste s dcerkou dopadli?Nam podobny pripad ale s 9 rocnym synom. Sice vasa dcera je uz asi velka slecna aj tak by ma zaujmal priebeh. VOPRED DAKUJEM.

januelik
17. jún 2023

Toto čo popisuješ, sú panické ataky, je to úzkosť spojená s nevysvetliteľným strachom. Treba zistiť prečo a čo spôsobuje u tvojej dcérky strach, trauma. V škole je všetko ok? Stačí, že učiteľka viac kričí a je problém na svete, ale nemusí to tak byť. Ako zvláda kolektív v triede? Moja dcéra, keď bola druháčka, tak si týmto prešla, nočné budenie, strach, plač, únava. Vôbec mi nechcela povedať či sa niečo deje v škole. Až mi dcéra kamošky po mesiaci trápenia povedala, že ju šikanuje jeden chlapec. V tom momente som to začala riešiť a keď videla, že stojím na jej strane, tak sa rozrozprávala. Bolo to hrozné čo som sa dozvedela. Chlapca zo školy vyhodili. Tiež toto nemusí byť váš problém. Treba pátrať čo je spúšťač jej strachu.