Väčšie bruško u 7 ročnej dcéry

vrabciatko
30. nov 2011

Ahojte kočky. Chcem sa spýtať, či máte doma niektorá nieč podobné. Moja 7 a pol ročná dcéra je vysoká 130 cm a váži 30 kg. Nikdy nebola nijaký tučko, ale ani tzv kostrnka, skrátka taká akurát. Vždy ale mala o niečo väčšie bruško ako jej kamarátky, rovesníčky. Stravu má pestrú, ovociu a zelenine v surovom stave síce veľa nedá, ale upravenú zel. papá veľmi často. Sladkosti neje takmer vôbec a z nápojov má najradšej čistú vodu s citrónom, prípadne minerálky. V lete bola denne na korčuliach, bicykli, skrátka pohyb jej nechýbal. Teraz chodí zo školy s tým, že sa jej kvôli brušku smejú, nechcem s tým ísť zatiaľ k lekárke, len sondujem, či je tu nejaká podobný prípad. Ďakujem

jakavi
30. nov 2011

to vazi dost na 7rocnu

katecameron
30. nov 2011

ja mam syna ma 130cm vazi 25kg a vobec nieje chudy taky pekny akurat trenuje karate 2roky cize ma svalíky pomaly tehlicky na brusku 🙂 🙂

tamichloe
30. nov 2011

POdla mňa váži v pohode,ani moja dcera nebola najchudšia ,taka mala gulka bola.....a teraz ked má 14je z nej štihla kočka,nedržala žiadnu dietu...nič si z toho nerob,deti vedia byť veľmi zlé a hlavne čo sa týka vysmievania.....niečo jej porad,čo im povie ako na obranu a že nech si z toho nič nerobííí..a určite nemusiš hned utekať s ňou k lekarovi....

sympa1
30. nov 2011

@vrabciatko moja dcera bude mat buduci tyzden 7 rokov..ale uz asi pred par mesiacmi mala 130 cm a 29 kg...cize som obcas uvazovala z coho..lebo ja teda dbam aby sladkosti doma neboli..sem tam im kupim gumene cukriky..na pitie tiez cista voda najradsej...a pohybu ma tiez dost..s manzelom bicykluju a korculuju...3 rok tancuje v subore..proste asi ma taku postavu..je to len dieta...vyrastie z toho..ja si myslim...genetika v tom asi nebude, aspon u nas.a inak kvoli vyske a vahe cize cez pas aby sa zapla..kupujeme uplne nromalne veci na 9-10 rokov....a su jej akurat 😀 ..zato mladsia dcerka je uplne opacna ..ide mat 4 a veci nosi na 2-3 rocne deti 😀 ..cize sama niesi urcite a myslim ze z toho vyrastie

pitik
30. nov 2011

@sympa1 jeejda u nas je to podobne 🙂 dcera bude mat 7 az v marci, ale ma nejakych cca 132 cm a 31-32 kg, nosime bezne 140, cize na 9-10 rokov, syn bude mat v aprili 5 a nosi 104, niektore veci 98. A to do roku priberal a rastol raketovym tempom. Potom sa to zastavilo. Dcera je pevnejsia, aj trosku brusko ma, ale ona ma taku tuhu svalnatu postavu. Hybe sa, cvici, skace, chodime na plavanie, doma je tiez stale v pohybe, asi s tym nic nenaropbim, je fakt, ze slaskosti jej s mierou doprajem. Tiez sa inak trosku obavam rakciu deti, zatial je to v pohode, ale ktovie, ako to bude dalej.

zitaje
30. nov 2011

@vrabciatko moja starsia dcera mala vzdy vacsie brusko, nakoniec sme zistili, cim to bolo -
1. chybne drzanie tela - odkedy chodi cvicit do rehab. sanatoria a plavat, je to ovela lepsie,
2. mala iste traviace problemy, ktore sme ako-tak napravili a odvtedy sa menej nafukuje a tym padom ma aj mensie brucho.

benne
30. nov 2011

@vrabciatko tiež by som uvažovala o chybnom držaní tela, dcéra mala do malinkatého malička vypuklé bruško.. a mala to aj jej rovesníčka, tak sme to zhodnotili s jej mamou, že to tak má byť.. a prd, obe mali zlé držanie a diastázu.. cvičenie a vhodné aktivity veľmi rýchlo zabrali

bamartinka
30. nov 2011

Ahoj, chcem sa opytat, ma tam slaninku alebo take vypukle tvrdsie? Ak nema slaninku, nemoze to byt diastaza brusnych svalov? To znamena, ze medzi brusnymi svalmi ma medzeru, nie su spojene, a tym je brusko vypukle. Ale to len uvazujem..... nelakaj sa 🙂))

vrabciatko
autor
1. dec 2011

@bamartinka niečo tej slaninky tam je 😉 , ale od malička ho má skôr také vypuklé ako keby nafúkle. S tou diastazou sa dá niečo robiť? Skúšali sme rôzne probiotiká veľmi drahých značiek ale nijaký extra účinok sme nezanamenali - jediné plus, že nemáva virózy a aj resp. ochorenia sa nám úspešne vyhýbajú (radšej si zaklopem) 😵

vrabciatko
autor
1. dec 2011

@benne áno určite je to spôsobené chybným držaním tela, lebo má akoby vystrčený zadok a aj bruško. Vieš mi tu popísať niečo viac o tom cvičení a iných vhodných aktivitách. Ďakujem 😒

bamartinka
1. dec 2011

Ahoj,moja druha mala (teraz 2 roky) ma vydute brusko tiez a je pritom chuducka, taky drobcek. Diastaza ma napadla iba preto, ze aj pri mojej som na to myslela,. JA ju po porode totiz mam a ked sa najem, vyzeram rovnako ☹ Taka medzera medzi brusnymi svalmi. Aj mi ju chirurg diagnostikoval. A pri malej sa mi ta medzera zda tiez, aj ked som sa na to lekarky pytala, ked mala asi 1 rok a tvarila sa, ze je to v pohode. Ale ked vidim, zesa s tymi brusnymi sbalmi nedokaze ani priamo poriadne posadit (cize akoby neurobila brusak) ale da sa tak na bok a vstane, myslim si to nadalej. Uz som niekedy citala, ze dieta sa s tym mmoze narodit ☹ Ale este som to neriesila.

benne
1. dec 2011

@vrabciatko obráť sa na odborníka v rehabilitácii, tých cvikov je veľa a oni to vedia lepšie

dianka2374
25. máj 2013

No a čo tak zapísať ju na nejaký šport? Napr. moja chodí na karate má 150 cm a 45 kg + parádne tehly na bruchu skús s ňou cvičiť, moja začala cvičiť doma sama od seba už polroka a urobí 150 brušákov a 50 klikov bez problémov. Treba len dcérku viesť to že bicykluje je fajn ale niečo pravidelné by bolo prospešnejšie. ;) Držím palčeky aby sa tvojej dcérke nesmiali a práve som si všimla že táto téma je z roku 2011 no možno niekomu pomôže i môj príšpevok 😀

susul
25. máj 2013

@vrabciatko skus dobru fyzioterapeutku, celu ju pozrie a presne ukaze, co a ako cvicit. Ak ma slabe brucho tak aj obycajne brusaky budu problem, lebo si bude pomahat inymi svalmi ako brusnymi, napr. bude tahat ramena, alebo pojde svihom hore. Pevne brucho je dolezite aj pre chrbticu. My to mame so starsim synom, cvicime par cvikov a pomaly je vidno zmenu v drzani tela.

janinah
25. máj 2013

nechcem strašiť,ale mali sme v rodine také dievčatko s väčším bruškom,a bola to diagnoza 😒 myslím choroba,nie obezita

espri25
25. máj 2013

Aka choroba?

nelinka2009
8. júl 2019

@susul ahoj si ešte tu?

angi07
8. júl 2019

moj 6 rocny syn vazi 30 kg a nie je tucny vobec .je po tatovi 😊

susul
8. júl 2019

@nelinka2009 ahoj. Ano, som

lindusss2016
29. jan 2020

@janinah mozes, prosim, napisat, aka choroba to bola?

janinah
29. jan 2020

@lindusss2016 karcinom pečene,jej mamka bola na rtg brucha v zač. teh,ked o tom ešte nevedela,tak oni to pripisovali tomu

lucinkab
29. jan 2020

@vrabciatko zasla by som na irtopediu ak ma aj predsunutu hlavu je to drzanim tela,mozno bude treba aj korzet

lindusss2016
30. jan 2020

@janinah och boze😥 to snad ani nie je mozne u takeho dietatka