Vaše skúsenosti s Holtovou masťou

denka1
15. feb 2008

Ma niekto skusenosti s Holtovou mastou?Ako casto ju treba pouzivat?Nie je navykova,alebo pri castom pouzivani aj skodliva?Chcem ju davat malickej dcerke na tvar.Pocula som,ze je dobra.Nic jej nepomaha .Ma cervene vyrazky a suchu pokozku,az take suche supinky.Skusala som jej davat modru indulonu,ale nepomohla.Ma to len na tvaricke.Uz som zufala.Ak ma niekto njake rady a podobne skusenosti,tak mi poradte.Dakujem 🙂

denka1
autor
15. feb 2008

Mne mamina kupila hottovu mast v Cechach a tam nie je nic take napisane,tak teraz ste ma dostrasili. 😖 Moja mala bude mat 3 mes a dala som jej ju uz 3 krat .Mam teda prestat?Asi sa moc stresujem.Ona tu tvaricku ma raz lepsiu,raz horsiu,ale dnes ju ma totalne najhorsiu,ale zda sa mi ,ze ta Holtovka jej pomohla.Nie je taka cervena.My nemame v rodine alergie,tak neviem.Mam 2rocneho syna,ale ten mal krasnu plet od narodenia.Natierala som ho po kupani stale olejcekom a bol v pohode,ale malinka to je hruuuza. ☹ Tiez som rozmyslala nad sudocremom,lebo ten sadava na zapalene miesta,tak mozno bude lepsie vyskusat ten.V pondelok pojdeme k Dr ,aby nas poslali na kozne.Mozno nam poradia tam.Ale aj tak by som jej este nechcela davat njake hormonalne maste,to az najhorsom pripade. ☹ Neviem ci to je ekzem alebo len tie novorodenecke vyrazky.

junovka
15. feb 2008

Tak, Denka, najlepsie zrobis, ked pojdes k lekarke 😉 😎

livka299
15. feb 2008

junovka bohuzial ☹ ☹ ☹ ☹ a teraz ked berie antibiotika sa to o sto percent zhorsilo ☹

denka1
autor
15. feb 2008

Boze pisem strasne.Ja sa ospravedlnujem,lebo pisem rychlo.Som sama doma a este mi mala nespi.Stale sa jej nieco nepaci 🙂 Dnes nema svoj den.

denka1
autor
15. feb 2008

Asi ano.Ja by som bola rada keby jej urobili aj testy na alergiu,ale zase neviem ci sa to robi novorodencom.

rinuska
15. feb 2008

Ja som malého holto mastila dobré 2 mes. 😖 No nič sa nestalo 😅 Inak nam ten ekzém tiež začal po ATB

livka299
15. feb 2008

Hmm, keby sme kazda mala materske mliecko mozno od maja vyskusame 🙂 🙂
Inak tu na MK som citala diskusiu, ze je na to dobry aj excipicial lipolotio /neviem presne ako sa to pise/ je to mliecko na suchu kozicku, ale mne ju obvodna nechcela predpisat a kozny povedal ze kozicku treba najprv preliecit a potom na udrzanie natierat excipicial.

livka299
15. feb 2008

Este ma upozornoval na veci, ktorym sa treba vyhybat a je to dlhy kupel, voda z vodovoda /aj prevarena/ a samozrejme tropicke plody /my s tym nemame problem lebo maly mi nezje ziadne ovocie/

junovka
15. feb 2008

Testy sa robia az od 3 mesiacoch, pokial viem 😒

Livka, podla mna nie je dobre, ze pouzivas Bubchen, lebo obsahuje harmancek, a ten je alergen.Ja som tiez pozivala pri Timke a doktorka ma sprdla 😖 😉 , strasne drazdi pokozku, aj ked sa vravi, ze vysusuje.

livka299
15. feb 2008

denka moj je teraz po chorobe, a je taky nervozny uknucany doslova uz mi nervy odchadzaju 😖 nastastie ho berie manzel na zajtra k rodicom 🙂

rinuska
15. feb 2008

áno, áno livka , ale nám Excipicial nepomohlo ,a le ani neublížilo , sem tam mu s ním mastím telíčko 😀

junovka
15. feb 2008

Timka poziva Excipicial a kupem ju vyslovene len v Balneum olej 😉

denka1
autor
15. feb 2008

livka ja malej umyvam tvar v prevarenej vode a nepomaha jej to a tiez ju nekojim.Mozno by jej pomohlo materske mlieko,ale bohuzial nemame. ☹ A dlhy kupel ani nestiham ,lebo ked kupem jedneho,hned ide do vane ten starsi,takze to nic.Nam dal nas Dr antibioticku mast ale tu jej davat nemozem,lebo ked jej to aj trochu pomoze,tak sa jej to objavi na inom mieste a to by som pouzivala neviem do kedy ,takze som jej to natrela asi 3 ktat a bolo po lieceni.

livka299
15. feb 2008

junovka to som nevedela s tym bubchenom, ani mu uz viac nedam 😖

lusil2005
15. feb 2008

baby skuste temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ja som podla rad bab odtial zacala davat do kupela solamil. mala ma po nom uplne hebucku pokozku. ani po balneu taku nemala.

inac - ja som to necitala na holtovej masti ale niekde na nete ze sa nema davat dojcatam. ale mne ju tiez baba v lekarni odporucala pre dvojmesacne babo... tak neviem. 🙄

nam excipial neskodil ale ani nepomahal. no a ked som ho dala na zapalene miesto tak hruza.

junovka
15. feb 2008

Livi, akupes ho kazdy den?Kde chodite na kozne?

denka1
autor
15. feb 2008

livka to mas dobre ja som v nemecku,takze ziadna babka nehrozi,bola tu tyz a v nedelu odletela domov,tak nam je smutno.Zabudla som napisat,ze Tie suche uska a suchu pokozku na hlave som jej dnes natrela olivovym olejom z lekarne.Nie moc ,ale tak primerane.Tak som zvedava zajtra

junovka
15. feb 2008

Lusil, Excipial sa dava uz na stabilizovanu pokozku 😉

sivocka
15. feb 2008

babulky dakujem za odpovede, ste ma uistili v tom, ze to nepouzijem....ale skusim to materske mlieko, inak nas pediater na prvej poradni mi kazal to nemastit ale umyvat repikom...repik mozno zabral na lickach, ale oklo obocia sa mu narobili take zltkaste mokvave chrasticky a olupovali sa mu...sem tam to mame pekne a niekedy je to hrozne

junovka
15. feb 2008

presne sivocka, takto sme s Timeikou zacali ☹ ☹ 😢 😢

denka1
autor
15. feb 2008

sivocka repik je tiez dobry napad 😉

lusil2005
15. feb 2008

denka ja jej tiez natieram hlavicku olejom. po kupani tam ma vzdy uplne suche supinky. a kremik sa jej zachytava na vlaskoch. ten olej nam pomaha...

junovka zistila som 😅 ale u nas aj tak jasne vyhrava na stabilizovanu pokozku miesana masticka s kyselinou mliecnou a na zapalenu to materske mlieco a hned potom ichtiolova masticka. zistila som (dost ma to prekvapilo) ze to mlieko dost brutalne vysusuje pokozku. a ichtiol robi dobre aj zapalenej kozi tak ju s tym hned po "mliecnej chvilke" natriem 😀

rinuska
15. feb 2008

Sivocka , žltkasté mokvavé chrastičky v obočí - to je typický seboroidný ekzém , na ktorý holt krásne zaberá - nechcem ta nejako prehovárať , ale holt je veľmi starý a teda veľa kraát odskúšaný a ak to raz skúsiš nič sa nestane a potom uvidíš. Ja som mu to 2 mes. nenatrela, kvôli smradu a potom som raz skúsila a seborea bola preč. 😀 Ten ekzém, ktorý sa mu potom vytvoril okolo ušiek už vyzeral úplne inak , na ten už holt tak nezaberal. Na tie žltkasté chrastičky nám pomáhal aj tek púder s ichtyolom. 😅
Poteším Vás - seboroidný ekzém je forma , ktorá do roka väčšinou mizne 99%

livka299
15. feb 2008

junovka, nie teraz v zime ho kupem kazdy druhy den, v lete bol vo vode vkuse, na kozne chodim do vojenskej nemocnice. A ty???

Denka, to je skoda, lebo mne to velmi pomaha ten jeden den ked som sama

junovka
15. feb 2008

My sme najprv chodili na kozne do Novej, ale nebola som s nou spokjna, tak sme zacali chodit a sem-tam ideme, ked nam dojde kremik+olej na Sever polikliniku.Len preto som sa pytala, ci ho kupes kazdy den, lebo by sa nemalo. 😉

livka299
15. feb 2008

No co sa tyka severu neviem ci je tam len jedna kozna, ale dost som pocula chvali. Ja sa tiez nestazujem, ja som kozne lekarky tiez kade-tade pochodila zo sebou v puberte.... 😖

junovka
15. feb 2008

nie su dve...dufam, ze tie chvali v dobrom slova zmysle? 😉 😕 😕

janinah
15. feb 2008

nečítala som odpovede,napíšem svoju skúsenosť,dávala som malému Holtovu masť na tváričku,mal asi 2 mesiace,natrela som mu tenkú vrstvu,ked zaspal,ráno som umyla a zdalo sa mi to horšie,celý deň som nenatrela až na noc znova a znova ráno sa mi zdalo horšie,ale postupne sa začalo zlepšovať,až som to vyliečila a mal to zozačiatku dosť zlé,čiže odporúčam na noc natrieť,cez deň nechať pokožku oddýchnuť a zlepšenie nečakať hned až tak na tretí deň to bolo u nás lepšie.

denka1
autor
15. feb 2008

Dievcata dakujem za odpovede a rady.Dufam,ze nase deticky to coskoro prejde a ze sa uz nebudeme trapit,lebo ja ked sa pozriem na tu moju princeznicku a vidim tie flaky a vyrazky a supinky...,tak mi je to hrozne luto.Prajem dobru noc 🙂

sibuska
16. feb 2008

mne ta mast priserne smrdi, tak som ju malej nedavala, hoci mala ekzemik asi 2 tyzdne na tvaricke. ale ja som to nemohla ani citit a nie to este ona stale to mat pod nosom a nuchat to, uffff...
ekzemik sa stratil sam, len som tvaricku umyvala prevarenou vodou...