Vbočené členky a bolesti nôh u 10-ročného dieťaťa

aninka2785
18. mar 2024

Zdravim je niekto kto má dieťa s vbocenymi členkami a sťažuje sa na bolesti noch. Je to normálne ricisme to už 2 mesiace a nejak sa nič nezmenilo. Chápem že to je na dlho ale prečo ho stále večer bolia nohy plus teraz sa už pár týždňov sťažuje že mu je zima na nohy. Chodíme na rehabilitácie už bude mať konice a žiadna zmena.

pe_mi
18. mar 2024

@aninka2785 ahoj,je to na veľmi dlho,plus do toho rastu.mam syna ,bude mať 10rokov.vbočene členky mal od mala ,cca od 5rokov,začali sme na 4.st (najhoršom), dnes sme na 1.st
Ale teda denne cvičenie ,nosenie vložiek.plavanie a cviky na posilnenie brušneho svalstva.na YouTube nájdeš videá.
Treba byť prísny,precízny.
Fakt sa to rok od roka lepšilo.
A tiež ho často bolia nohy,pišťale , členky..ale tiež to pripisujem aj rastovým bolestiam

koniarova
18. mar 2024

@pe_mi presne. Jediné takéto precízne cvičenie pomôže.

aninka2785
autor
18. mar 2024

@pe_mi aha to ms zaujímalo či tie bolesti sú tam normálne jeho bolia členky máva ich aj mierne opuchnuté plus päťy. Snažím sa snom cvičiť čo nám ukázali na rehabke každý deň to nejde vždy aké čo najviac

koniarova
18. mar 2024

@aninka2785 to nepôjde za týždeň. Minimálne rok,dva poctivého cvičenia.

benit
18. mar 2024

@aninka2785 navstivte doktorku mertl v puchive, podiatricka, fakt odbornicka. Nasmu pomohla.

aninka2785
autor
18. mar 2024

@benit chcem skúsiť ešte iného ortopéda čo povie ak nič tak skúsim vašu radu ďakujem

simca06022011
18. mar 2024

tak to bude na dlhsie. Ja este z mojej skusenosti (boelsti noh som mala, napr ortopedicke vlozky na mieru od ortopeda to bola moja smrt, radsej by som si noh) odporucam, skuste chodit plavat okrem cvikov z rehabky, najma niekde kde maju riadne trisky v bazenoch a tie nohy rozmasiruje :DD ja som v tom cez predlzeny vikend stala hadam hodinu denne a mne to asi najviac pomohlo + vyhadzala som 90% topanok. U znamej som sa stretla s bolestou u jej syna, a ten to mal z celodenneho teniskovania, este mal tenisky, kde podrazka bola cela ohybna, cele chodidla ho boleli, treba riadne pozriet aj topanky ake nosi. Bohuzial presne take som predtym mala aj ja :DD

Jasne, spravne drzanie tela a cviky (podiater by mohol presne povedat preco sa vam to deje). V tele vsekto so vsetkym suvisi... 🙂

aninka2785
autor
18. mar 2024

@simca06022011 je to celé divné okrem členkov má aj zápal v päte čo sa tiež vôbec nijako nevyriešilo pritom nešportuje tak neviem prečo je problém. Skúsim iného ortopéda ako nik mi nepovedal že je problém v držaní tela to sa dozvedáme až teraz tu tak ďalšia novinka pre mňa. Tak skúsime ešte pridať cviky na brušné svaly a uvidíme

simca06022011
18. mar 2024

@aninka2785 ja som si tym presla, ten zapal napr. sliach (achylovka, alebo plantalna fascia a kadeco) byva zo zatazenia, urazu, zleho postavenia tej nohy, namaha sa ako nema.. podla mna sa to velmi inak ako rehabkou, pripadne obstrekmi nelieci. Ale teda neviem, nie som lekar. Podla mna ak su clenky vpadnute tak v provom rade bude problem v obuvy, drzani nohy a to moze mat velmi vplyv na panvu, chrbticu... ale tak urcite, vyskusajte aj ineho lekara, dobry fyzioterapeut by tiez podla mna vedel poradit. A ta podiatria je super, podla toho co som citala, ale to som ja neskusala.