Čo znamená praskanie členkov u 4-ročnej?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

cez týždeň prišla za mnou moja 4-ročná dcérka, že jej puká (praská) v členku. Normálne počas chodenia nie, ale keď si krúti nohou to robí. Zakázala som jej to robiť.

Z čoho to môže byť?

Ona stále uteká a málokedy chodí. Chodíme aj na prechádzky, prípadne do zoo. Potom povie, že ju bolia nohy.

Môže to spolu súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne to neznamená žiadny chorobný príznak.

Veľa ľuďom takto "praská". Môže to byť príznak hypermobility. To, že stále uteká by nemalo mať vplyv. Možno by Vám na otázku vedel ešte lepšie odpovedať fyzioterapeut.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas