• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vbočené palčeky na nožičkách a zrastené stavce na druhom prste. Vytratí sa to?

16. augusta 2008 
Ahoj,
namáte niektorá podobný problém s drobcom? Moja malá má vbočené palčeky na nohách. Je to vplyvom (myslím si to ja) toho, že druhý prst na oboch nohách nezaradí medzi ostatné ale má ho hore a vraj má zrastený stavec zato ho má hore nad prštekmi.
A ešte jedna otázka, malá začala chodiť cca3 meciace chodí a palčeky na nohách stále krčí a kriví do vnútra, ona sa vlastne tým pridržiava a brzdí aby nespadla. Bojím sa, aby jej tak tie pršteky nezostali. Nemali náhodou vaše deti podobný zvyk, vytratilo sa to?
Akákoľvek rada nad zlato.....!
Ďakujem!
14. aug 2008 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nikto nemá ani len trochu podobný problém alebo v okolí...? Všetky deti pekne šlapú na nôžky bez toho aby pri tom krivili palčeky na nohách...?
15. aug 2008 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tamia, Samko sa tiež "pridržiava", ale ešte nechodí, tak neviem, či to bude pretrvávať.
a Adamkovi sa zas stále nezmestia všetky prsty na nohu :grinning:
15. aug 2008 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kili,
to ako vyzerá, že sa nezmestia..... :wink:

samkovi to vyzerá tak podobne ako som to opísala...? Pýtala si sa na to lekárky?
15. aug 2008 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja si to neviem dobre predstavit...
inac ondricek,ked je bosi,obcas zakopne o vlastny palec,lebo ho ma poriadne vacsi ako ostatne prsteky a "druhy prstek" a prostredny prstek ma zrastene po druhy clanok,ale to ma dedicna,aj ja to mam a zopar ludi v rodine tiez.nevadi nam to :grinning:
15. aug 2008 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bibula,
a tie zrastené pršteky má položené vedla seba? Lebo moja malá má jeden stalé uložený nad ostatnými prštekmi...
15. aug 2008 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej vedla seba...
ak to ma mala nad ,asi by si jej tam mala davat nejaky delic rozsirovac,napr.tamponik,alebo nieco take. :confounded:
15. aug 2008 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bibula,
ved práve, určite musí existovať nejaká ortopedická pomôcka.... ale náš otropéd, boli sme u neho 1x nám odporučil aby som jej to masírovala, čo sa mi moc nezdá a na kontorlu máme íst až v 1/2009. Tak skúšam pátrať inde, lebo to jeho odporúčanie,.... no skratka nie som s tým spokojná.... o pol roka nám povie, že to treba operovať lebo je neskoro.... :frowning2:
16. aug 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok