Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

havino
28. okt 2010

@rancuzkaf fú, to sa mi zdá dosť 😕 Ostáva Ti len dúfať, že vaši páni doktori vedia, čo robia...

anlu
28. okt 2010

@havino ked davas Jakubovi C tak to pozuje ci prehltne alebo ako mu ho davas?
@rancuzkaf nooo a to sa v tele niekde uskladni ci ako?

anlu
28. okt 2010

@rancuzkaf a fakt dost velka davka... kto vie co to urobi, ja by som asi nemala odvahu na taky pokus 😝

adriana7
28. okt 2010

@anlu , a ty deťom nedávaš hríby? či len neľúbia?

rancuzkaf
28. okt 2010

@adriana7 normalne rozmyslam, ze jej to ani nedam 😠 , aj tak to este nemam vybrate z lekarne a moj materinsky instinkt mi hovoril uz pri chalanoch, ze to bude nejaka divocina 😲

anlu
28. okt 2010

@adriana7 Olivii este nedavam a Claire podla nalady, tak dva krat za rok zje, manzel ich zje raz za rok v kapustnici, lebo tam su stale dubaky tak on tvrdi ze to su ine hriby, ze tie moze 😀 😝 no neriesim... beriem to tak ze mi viac ostane, lebo ja by som ich jedla aj kazdy den 😀

anlu
28. okt 2010

@rancuzkaf dobre si to nazvala ze divocina 😀 😀 😀

rancuzkaf
28. okt 2010

@havino nemysli si , ze tu su lekari neviem aki 😀 ... ako vsade aj mudri, aj s prepacenim sprosti

havino
28. okt 2010

@anlu trochu pohryzie a prehltne a rýchlo zapije 🙂 Predtým som mu ho dávala do nastrúhaného ovocia.
@adriana7 huby sú dosť ťažko stráviteľné, deti by ich nemali vôbec. Až od 10 rokov. Teda, vraj 🙂

havino
28. okt 2010

@rancuzkaf tak potom sa riaď radšej svojou intuíciou 😀

adriana7
28. okt 2010

@rancuzkaf ,
myslím, že o liečbe ochorení megadávkami vitamínov sa najnovšie a najserióznejšie informácie dozvieš na stránke foodmatters.tv, ale je to v angličtine (ja som, žiaľ, angličtinou nepobozkaná), ale stránka je od tých lekárov a odborníkov na výživu, čo spískali aj ten film 😵
...lebo mne sa aj to céčko zdalo haluz, ale keď som si pozrela ten film, malo to logiku, mňa osobne to presvedčilo

anlu
28. okt 2010

@rancuzkaf tak tak, riad sa svojou intuiciou... mna zatial ani raz nesklamala 😉
@havino ja som to Oli vcera rozdrvila lyzickou a dala jej do ovocnej kase (bolo tam dost kysle ovocie) ale aj tak to skoro vyplula len som jej rychlo strcila do ust dalsiu lyzicku aby to rychlo zhltla... no nechcem jej to velmi do jedla miesat aby sa jej nesprotivilo jedlo, tak dnes som jej to zase rozdrvila ale dala normalne na lyzicku s trochou vody...

anlu
28. okt 2010

@adriana7 no asi najskor sa kazdy presvedci ked to vyskusa... kto nechce nebude verit ani keby neviem co videl 😒 my mame taku "super" rodinu ze co my povieme (ja a mnazel) tak to nie je pravda, ale ked im to povie nejaka kamaratka alebo kolegyna tak uz je to najlepsia vec na svete 😠

rancuzkaf
28. okt 2010

@adriana7 vidis, tak potom by mali tieto velke davky D predpisovat terapeuticky, ale urcite nie ako prevencia, nie?....inac ja tiez nie som anglictinou pobozkana, mna tu bozkava uz pomaly 12 rokov francuzstina (ale zase ved, francuzsky bozk nie je taky zly 😀 )

adriana7
28. okt 2010

@havino , ani šampiňóny ?, lebo dr. bukovský odporúča aj hlivu aj šampiňóny dokonca na surovo v šalátoch...

@francuzkaf, ad intuícia, vždy, keď som ju neposlúchla, som na to doplatila, mm sa ňou riadi, a je mu jedno, či to vyzerá blbo, a čo si kto pomyslí, aj autoritu, ako je lekár s prepáčením "pošle po pr...e", ak je to nevyhnutné, on tie inštinkty viac počúva a aj mu v živote takmer všetko vychádza... takže rozhodne počúvať...

adriana7
28. okt 2010

@rancuzkaf , prepáč, ja "platinová", som ti skomolila meno, asi niečo bude na tej laktačnej hmle 😵

zfidorka
28. okt 2010

@adriana7 @anlu zemle sa podarili 😉

havino
28. okt 2010

@anlu no radšej jej to C-čko takto nepodávaj. To by fakt nestálo za to, aby Ti potom odmietala to jedlo. A na tej lyžičke s vodou to prehltla?
Ja som jednoducho Kubovi povedala, že je to liečik a on to jednoducho jedol. V ovocí to necítil, lebo od malička jedával tak, že sústa prehĺtal celé, nepremieľal to v puse. Teraz keď ju pohryzie tvári sa pri tom ako kyslá uhorka ale poctivo spapá 😅

rancuzkaf
28. okt 2010

mne mala strasne lubi hlivu, aj zivot by za nu dala, taku v polievocke.....aj sampiony uz jedla zo zapekaneho jedla a stale hladala, kde este su 😀 😀 😀 .......ze by mala nejake tazkosti s travenim, nemozem povedat, tak hadam to nebude take zle.....inac surove sampiony mnaaam 😝 😝 😝 (ale to som jej este nedavala, chalani strasne luuuuubia)

rancuzkaf
28. okt 2010

@adriana7 ale ved tu je tolko laktacnej hmly v nasej teme, ze to len tak hmlisto prehliadnem 😀 😀 😀

adriana7
28. okt 2010

@rancuzkaf , ale oni ich nepredpisujú, dokonca ani nesmú, oni sú celkovo dosť "oposite" v usa, a štandardní lekári by ich najradšej ukameňovali, jeden z nich dokonca musel aj s rodinou odísť z usa do mexika a tam založil kliniku s úspešnou liečbou onkologických pacientov

@zfidorka ,ako mi moja mama vraví, tak už sa môžeš vydávať, ak by si sa náhodou ešte raz chcela 😀

havino
28. okt 2010

@adriana7 no neviem 😕 Hovorili to v nejakej relácii o hubách a tiež to niekde bolo písané ale už si nepamätám, čo to bolo.... Pre mňa osobne sú huby ťažké na žalúdok, znesiem iba v polievke. Jakubovi radšej nebudem skúšať dávať, až oveľa neskôr.

adriana7
28. okt 2010

@rancuzkaf , a ty nebodaj ešte tiež kojíš? vaau, klobúk dolu 😉

havino
28. okt 2010

@rancuzkaf 😀 😀 Tebe dnes nejako ide... 😀

adriana7
28. okt 2010

@havino , a myslíš, že teraz keď kojím, tiež tie hríby nemôžem? mne neškodia, ale malej?

anlu
28. okt 2010

ja milujem vsetky hriby v akej kolvek forme... ja som zase pocula ze preto sa nemaju davat lebo viazu na seba jedovate kovy... ale ako Bukovsky niekomu odpovedal ze je to mizive mnozstvo skodlivin oproti tomu kolko skodlivin je v tom kolko klobas, salamy, slaniny a ktovie coho este poje 😀 😀 😀

rancuzkaf
28. okt 2010

@adriana7 kojim, ale pomaly sa uz pripravujeme na to, ze mliecko nebude ☹ .....ale kolko toto obdobie bude trvat, netusim 😀

anlu
28. okt 2010

@zfidorka blahozelam k vydarenym zemliam 😀 a dobru chut 😉

veru hmlisto mame poniektore 😀 😀 😀

adriana7
28. okt 2010

@anlu , hmlisto, hmlisto, a aj vtipnú kašu sme večerali 😀

rancuzkaf
28. okt 2010

@zfidorka tak dobru chut!!!! ... takto o pol noci budu najlepsie, chrumkave......lebo do rana zmaknu ☹