Veľká nosná mandľa

slecnamarplova
19. júl 2016

Ahojte dievčatá. Synovi ( 2r. ) zistili veľkú nosnú mandľu a zväčšenú krčnú. Má aj zdurené uzlinky za uškami. Je to zrejme po angíne, ktorú nedávno prekonal, inak chorý nebýva. Doktor odporúčil dať nosné mandle von, ale mne to príde ako príliš drastické, najmä pokiaľ malý nemá žiadne ťažkosti. Prosím aké máte skúsenosti s týmito mandľami, najmä tie, ktoré ste ich deťom nedali vybrať. Či sa to zmenší, polepší, pohorší ? Čo mám čakať ? Alebo vybrať ? Vďaka kočky za každú reakciu.

pribinak
19. júl 2016

moj syn maval velmi casto sople, anginy nie ani nic dramaticke, ale ked zacal chodit do MS a mal by byt kazdy druhy tyzden doma kvoli soplom, bolo by to sialene
dala som mu na kramaroch vybrat nosnu mandlu a ......mozem len pochvalit taky krok, teraz ma sople tak 2x za rok a ATB bral asi za posledne 3 roky 1x

bola som v normalnej statnej nemocnici, rano sme prisli a poobede sme uz aj sli domov, syn bol uplne v pohode

ved este pockaj a uvidis, ako to bude vyzerat, ked das syna do kolektivu

slecnamarplova
autor
19. júl 2016

@pribinak počkať do škôlky je asi rozumné

oli18
19. júl 2016

Nosná mandľa zvykne narásť znova.

monika2012
19. júl 2016

@slecnamarplova Nie, nezmenší sa to. Ak je zväčšená, treba ju dať vybrať. Nie je to nebezpečný zákrok a dieťa sa rýchlo zotaví. My sme čakali vyše pol roka, dúfala som, že sa to dcérke samo upraví, a iba som ju tým trápila. Bol to správny krok. A áno, nosná mandľa môže dorásť, pretože je to súčasť lymfatického systému, ktorý sa v tele nachádza práve na obranu. Dorastá, ak je aj po výbere dieťa príliš často v infekčnom prostredí, inak nie.
Mne ju rodičia dali vybrať ako trojročnej, dovtedy som bývala často soplavá, zle sa mi dýchalo, aj rozprávalo. Odvtedy mám pokoj, celý život. Choroby výberom tej mandle definitívne skončili.
Takže - za mňa - niet na čo čakať. Ak doktor odporúča dať to vybrať, tak to treba urobiť. Malý to v pohode zvládne a za deň za dva už ani nebude vedieť, že mu to operovali. Fakt 🙂 😉