Vírus HFMD (ruky, nohy a ústa)

veronncek1
19. nov 2013

Chcem sa informovať za ako dlho sa môžu prejaviť príznaky...dcérka bola v kontakte s kamoškynimi chlapcami deň pred tým ako sa to u nich prejavilo.bola s nimi v kontakte takmer celý víkend a v pondelok sa už kamoškyn mladší syn vysypal a dnes už mal jej starší syn teplotu a červené fliačky v ústach. Aká je prosím vás inkubačnádoba? Ďakujem vopred za odpovede.

eeffka
19. nov 2013

@veronncek1 prosim ta to je co za novota... Ako viem o co ide,kamoskin syn to teraz ma ale mam 2 dceri uz pomaly 9r a tento tyzden som o tom pocula 1x

veronncek1
autor
19. nov 2013

No ved aj ja...pocula som to dnes prvy krat....kamoskyn znamy pediater hovoril ze je to virus ktory sa nachadza v Kambodzi....je to pre ich zlu hygienu...tam na to zomieraju...tu je to mierne...ze sa to prejavuje hlavne u deti,teploty,pucka v ustach,na dlaniach a chodidlach...kamoskyn maly uz je ok....ma sice este pucka ale je v pohode a bez teploty...starsi dostal aj teplotu no este nie je vyhadzany....a ma sa pit vela tekutin.

evka4
20. nov 2013

@veronncek1 krivacka? nie nahodou slintacka? inkubacna doba je 2-5 dni
http://najmama.aktuality.sk/clanok/226372/stoma...

veronncek1
autor
20. nov 2013

Nie nemyslím.....nemajú to slintačku....sú to také malé vyrážky, červené púčka v puse, na spodu jazyka a na vrchu jazyka...následne na dlaniach a chodidlách....ten kamoškyn švagor, čo volal pediatrovi tak mu povedal presný názov toho vírusu hfmd...že je to vírus, ktorý v podstate trvá alebo resp. vrcholí do troch dní kedy sa dieťa vysype...potom to ustáva....u mladšieho bol len ten výsyp bez teploty a u staršieho najprv tá teplota 37,4 a keď mu pozrela do ústočiek tak už tam mal také červené fliačky....ten pediater povedal, že na to nie sú neaké antibiotiká...len piť veľa tekutín...

veronncek1
autor
20. nov 2013

@evka4
@eeffka
Inak všimla som si, že mi prepísali názov....ja som dala názov vírus hfmd....tak toto nechápem

veronncek1
autor
20. nov 2013

@evka4 no aj ja pozerám prečo sa pýtaš na krívačku???? to nechápem....ešte dnes ráno okolo pol osmej tam bol názov vírus hfmd a už ho zmenili...tomu nerozumiem.

veronncek1
autor
20. nov 2013

dokonca keď si pozriem moje upozornenia tak je tam pôvodný názov a keď naň klilnem tak ma to hodí do už premenovanej diskusie....a napísala som im nech mi to opäť premenujú....lebo toto je zavádzajúce....ten vírus má svoj názov, taký aký som napísala....tak nechápem prečo to premenovali....

veronncek1
autor
20. nov 2013

tak som si to pozerala na nete....a vlasne vírus Coxackie(ruky, nohy, ústa) je rovnaký ako vírus hfmd...takže ho asi premenovali... 😉

veronncek1
autor
20. nov 2013

http://www.medisuv.com/sk/2203.html našla som o tom článok.

melpomene
20. nov 2013

@veronncek1 ten vírus sa po slovensky volá ruky, nohy, ústa....ja som ho prekonala spolu s deťmi v septembri...najskôr to dostal syn, o 3 dni dcéra a o ďalšie tri dni ja...nepríjemná choroba

veronncek1
autor
20. nov 2013

@melpomene Takže je možné že keď bola v kontakte s kamoškynimi chalanmi môže sa to u nej prejaviť? Dnes ráno som ju pozerala a zatiaľ som u nej nič nenašla...ale je to tretí deň od kontaktu s nimi...im sa to prejavilo až deň potom.tak neviem, či je to nákazlivé ešte pred prvými prejavmi alebo až po...

dancul80
25. nov 2013

my sme to od dcery dostali do 3-4dni, manzel este odolava. najmensi to schytal najviac, pluzgiere vsade okrem trupu. a stredny sa uz 5dni stazuje na bolest v krku, aj tam ma tie vyrazky ale stale sa nevysypal, tak neviem ci to este prepukne... ? ostatny to mame tak ako sa vsade pise.

aliza
25. nov 2013

@veronncek1 je to 3 az 5 dni. Mozte to chytit, aj nemusite. Syn to teraz mal, ale dcera, ani nikto z rodiny sme to nechytili. On mal len mierne, jednu noc horucky a potom niekolko dni nechcel jest, mal pluzgieriky v puse, ku koncu sa mu dva vyhodili okolo pusy a to bol koniec. Priebeh zavisi od imunity. Takze pockaj este zopar dni a uvidis.

aliza
25. nov 2013

@veronncek1 a ono to zacina tou teplotou, az potom je vysyp. Takze ak sa dcera zacne zle citi, vystupi jej teplota, tak mozes hladat vyrazky, inak sa netreba stresovat.

sasikas
25. nov 2013

@veronncek1 ako pisu kocky vyssie, inkubacna doba je 3-6 dni...maly to moze chytit , aj nemusi,...zavisi od toho v akom kontakte spolu boli, od imunity.....u nas to priniesla mala zo skolky, potom to chytil syn a aj neterka....dospely u nas tomu odolali...u kamosky ''isli'' vsetci rad radom.... 😝 takisto priebeh moze byt rozny....syn mal 39, teplotu cca 2 dni, dcera mala len mierne zvysenu teplotu jednu noc a potom sa uz vyhadzala....

veronncek1
autor
25. nov 2013

Ďakujem dievčatá,tak chytil to mladší syn...v n oci teplota 38,6 a ráno dva pľuzgieriky v puse,nechutí mu jesť ani piť...takže už to máme doma. 😒

veronncek1
autor
29. nov 2013

Inak pred dvomi dňami to odvisielali na markíze v televíznych novinách....a my už sme mali po tom...ani naša doktorka o tomto víruse nepočula....toto fakt nechápem, ako môžu byť takto doktori neinformovaní keď sa vyskytne na Slovensku neaký vírus....ale tento vírus tu nebol len tento rok....pretože som tak premýšľala že dcérka to nedostala a ona bola v kontakte s už nakazenými deťmi, no tak prevdepodobne preto lebo keď mala dva roky, tak takto isto sa u nej prejavil tento vírus a doktorka nám povedala, že je to slintavka....a mne sa to vôbec nezdalo na slintavku ani mojej mame...tiež dostala teplotu,vyhádzala sa jej pusa zvnútra a mala aj drobné vyrážky po tele...ale inak to zvládla v pohode,dokonca ona ani neslinila...nič strašné, po troch dňoch bola v pohode....a teraz aj náš syn...to isté...no ten bol nekľudnejší a slinky mu tiekli hodne ani pusinku si nechcel zavrieť, možno aj preto lebo mal jeden pľuzgierik v strede vrchnej pery, asi aj preto že má len 16 mesiacov a ešte nám nevedel povedať,ako ho to bolí,čo ho presne bolí...ale hlavne,že z toho dieťa môže dostať zápal mozgových blán a doktori nepoznajú tento vírus... 😨 😕

katinka71
29. nov 2013

aj v nasich jaslickach v Marcovej triede ochoreli deticky na tento virus,asi pred mesiacom nas syn to nedostal nastastie

angellinka
29. nov 2013

Moj syn to prekonal pred 2 rokmi,ziadny neznamy virus.Kozna hned povedala o co ide,ked ho zbadala 😉 a nechytil to nikto,ani mladsia dcerka,ani my.....

buburka
4. dec 2013

@veronncek1
@melpomene
@latvia
@dancul80
@sasikas Ahojte baby. nas to prekonal v oktobri, nakazil sa v skolke, ale doteraz sa nevie pozbierat...v skolke bol 2dni a zas doma, teraz zas 2dni a zas sople a zvysena teplota. Najhorsie ze mu zacali schadzat nechty, kozna povedala, ze z toho. Chcem sa opytat hlavne ci vas pediater urobil aj nejake komplexne vysetrenie u dietata..myslim krv..alebo nic? Bojim sa, ze nieco nie je v telicku v poriadku

veronncek1
autor
4. dec 2013

@buburka Ahoj, no neurobil nič, ja som volala svojej pediatričke....a ona len potvrdila, že je to tento vírus a to bolo všetko...no náš to mal v tom novembri...ako som písala a včera mal zvýšenú teplotu a preháňalo ho, no prikladám to skôr k zúbkom, lebo sa mu tlačili akurát stoličky...inak bol v pohode...aj teraz už je v pohode...on mal tie púčka len v pusinke....aj kamoškine deti sú v poriadku,čo viem....len staršiemu sa objavil soplík a asi sa mu vyhodila zima v nošteku, on tiež chodí do škôlky...ten mladší je v poriadku...ale počula som o tom, že keď sa takto vyhodia púčka aj na rukách a nohách tak po čase sa to začne šúpať....a inak teraz je neaká viróza lebo teraz sú sople a kašle...dosť je toho...

melpomene
4. dec 2013

@buburka aj nám zlietli nechty, ale pod tým zlezeným už bol nový, ibaže tenký ako papier...a nám schádzala aj koža na nohách a rukách vo veľkom. ako sme prekonali tento vírus, asi 5 dní nato dostal syn zápal priedušiek, kt. prešiel do zápalu pľúc. potom mal dva týždne pokoj a znovu dostal zápal priedušiek...takže následne na to mu spravila naša dr. komplet krvný obraz, dala zistiť alergiu na bkm (tá sa aj potvrdila), porobila stery z nosa, hrdla, spravila stery na parazity, odovzdávali sme aj kúsok zo stolice na rozbor. všetko sme mali negatívne teda až na tú bielkovinu krav. mlieka a ešte mu niečo poukazovalo vo výsledkoch krvi na alergiu...ale nenapadlo ma to dať do súvisu s týmto vírusom hoci práve sme sa dostali z laryngitídy, ktorá prešla už do štvrtého zápalu priedušiek od leta.

buburka
5. dec 2013

@melpomene ach jaj..no vsak aj maly tam ma teraz take skarede nechtiky slabucke. Teraz mu len zliezaju, tak dufam, ze sa mu trosku pozbieraju. Dnes som volala dr. kvoli odberu ko z prsta co mu robila vcera, tak hodnoty vyzeraju ok, ale trombocity sa nedali vysetrit, tak sme objednany na bud. tyzden na odber zo zily, tak mi povedala, ze da aj biochemiu vysetrit, ked uz sa bude zo zily brat. Taka som nervozna, lebo uz mam nastupit od januara do prace a akurat teraz toto....krasne chodil do polky oktobra do skolky bez jedineho soplika, nikdy chorlavy nebol a odkedy chytil tuto chorobu, tak mam pocit, ze sa nevie vylizat z toho. Dnes som ho vzala do skolky, ved lebo aj Mikulas bude, tak ho nemozem uplne od vsetkeho ochudobnit a do skolky sa pyta sam, chybaju mu deticky, ale normalne som v strese ako sa mi vrati domov...teda s cim zas☹
Aj dali tvojmu dietatku nieco na posilnenie imunity, alebo nieco uziva?

bambulka82
4. jan 2014

@veronncek1 @buburka @melpomene ahojte, tak aj nas maly prekonal tuto chorobu..tyzden pred vianocami 😒 stale ma ale na nohach aj rukach take fliacky ako mu chrasticky odpadli..zliezla mu koza na prstoch ruk, este schadza na nozickach a dnes sme si vsimli, ze mu bude asi schadzat nechtik na palceku ☹
doktorka mu robila aj stery z nosa a hrdla, to mal vsetko v poriadku, minuly tyzden mu brala este krv, tiez vsetko ok, len mu vysiel pozitivny vysledok na bielkovinu kravskeho mlieka 😖

mon77
20. júl 2014

... maminky ako dlho sa tie pluzgieriky/pupaky tvorili? Mz to mame dnes 2 den co sme sa vysypali a stale pribudaju ☹
... a este jedna otazka.... babetka co im zliezli nechtiky ... mali tie pupaky aj okolo nechtov? ci je to jedno kde su, nechtiky mozu tak ci tak zliest?
DAKUJEM

ande76
20. júl 2014

mon77 ahoj, my to mame treti den, mala ma 18 mesiacov, vyhadzalo sa nam to tak zrazu ani neviem ako, len bum bolo to na chodidlach, malinko aj na ruckach a vpuse ani nieviem co je, elbo tosi nechce sdat pozriet, len si tam dava prsteky a placeme a placeme ☹ a este mame okolo ritky

haslerka27
21. júl 2014

My sme zo mali.usta plne aft,ritka vysypana,trochu ruky a nohy.bez teploty. 5dni a bola fit

lenyy
18. aug 2014

@haslerka27 ahoj. citam ze ste mali uplne podobny vysyp pri tomto viruse,tiez mame najma afty troska nohy a ruky skoro nic ale co ma zaujima je ta vysypana ritka-lebo tu ma mala dost skaredo-myslis ze to moze byt tiez v suvise s tymto virusom? nikfy predtym nrmala vysyp na ritke a zrazu buum uplne ako nam zacala tato chorobs.co ma zneistije jeto ze nasa dr.vravela ze pri yomto vire je malokedy vypypana ina cast tela ako su plosky ruk a noh a pusa.dik

haslerka27
19. aug 2014

@lenyy ano,každý je iný,každý reaguje inak,vysyp môže byt väčší menší....nasa mudr hneď povedala že je to z toho.ziadna tragédia,to prejde.daj tomu par dni,umyvaj ruky,lebo je to choroba špinavých rúk.odpirucam vonku sntibac.gel na ruky a vit b.