Vírusová infekcia molusky u 5 ročnej dcéry

sofian
25. apr 2016

Ahojte,chcem sa opytat ci uz niekto mal skusenosti s moluskami. Moja 5-rocna dcera ich dostala,boli sme u koznej predpisala nam Infactedol,nateriam ju rano a vecer a teraz uz ich ma take mierne cervene . Takto sa uz hoja? Mam uz prestat s natieranim alebo pokracovat dalej?Poradte my.A ako dlho ta liecba bude trvat. Dakujem za kazdu radu ☹

katy83
25. apr 2016

ahoj, my s tym mame problem uz dlhsie . Dcere sa prva objavila ked mala rok, mysleli sme , ze je to z cumla a az kozna nam povedala ze ide o molusky. Odstanovala jej to ostrou lyzicou a mali sme aj Infactedol a tusim sme skusali aj dusik . Hadam rok sme to chodili odstranovat , no tvorili nove a nove...menej ale predsa az nakoniec to ustalo ... Najviac jej pomohlo odstanenie tou lyzicou no je to podla mna dost drasticke, infactedol je fajn len pozor ak moluska praskne treba to osetrit pretoze sa to prenasa krvou, my sme mali tusim dettol. Naposledy sme boli s tym cca pred rokom a zabudli sme este na 2molusky kt. este ma no nastastie ziadne nove . o dva tyzdne mame dalsi termin u koznej tak hadam sa toho nadobro zbavime. Drzim vam palce

yanni
25. apr 2016

@sofian ono sa to strati ako prislo aj bez vselijakych masticiek a vodiciek. Treba len davat pozor aby si to deti nerozskrabali lebo tym sa to rozrastie, tiez najlepsie je sa len sprchovat (nie kupat), pouzivat len svoj uterak (na vsetko aj len na ruky).
Tu v De to lekari nejak extra neriesia, len zvysena hygiena. Nas mal hlavne na siji a chrbte (tiez mal ca. 5 rokov), najskor ich mal stale viac a viac, nepomahalo nic, mali sme aj kremy aj neviem co este a nakoniec, druhy koziar povedal, ze nechat to na pokoji, zvysena hygiena, ziadna plavaren atd. a do roka sa mu to uplne stratilo.

tamtamka26
25. apr 2016

Maly to dostal v bazene asi pred 2r. Kozna mu to strhla tou lyzicou. Ani nepipol. Viac nic nekazala ani nemal. Treba posilnit imunitu hlavne. Vtedy su deti nachylne dostat to...

diorka
25. apr 2016

@sofian ahoj, skus pozriet, je tu vela tem o moluskach, my sme ich tiez mali a musim povedat, ze to bola dlha cesta, kym sme sa ich zbavili, ale pozri tie temy 😉