Vitamín D

25. aug 2023

Ahojte..mam začať dávať vit d..vigantol veľmi nechcem.
Pozerala som niektoré vitaminy majú v sebe olivový alebo iný olej..môže to novorodenec ?..alebo co je lepšie ako vigantol

ptvw
25. aug 2023

Ja dávam od narodenia devit

autor
25. aug 2023

@ptvw pozerala som aj od jamiesonu
Ale to sa mi zdá rovnake zloz ako vigantol

uriva
25. aug 2023

Ja som dávala obom deťom Jamieson a v pohode. Od Vigantolu to prvé dieťa skrúcalo od bolesti bruška, Jamieson nebol problém absolútne žiaden.

lussy1810
25. aug 2023

Ja som dávala vitamín D od dr Maxa

autor
25. aug 2023

@uriva to som tu čítala že robí.. preto ho nechcem dávať

3petka
25. aug 2023

@ptvw ahoj koľko kvapiek dávaš?

mima172
25. aug 2023

Od narodenia používam Jamieson, dcéra má 3r a nikdy nebol žiadny problém. Vigantol som ani neskúšala, rovno som ho odmietla. Nie je pravda, že majú rovnaké zloženia, ak sa nič nezmenilo, tak už len nosič, čo je gro prípravku, majú odlišný.

beata_k
25. aug 2023

Z Vigantolu deti casto boli brusko. Ja pouzivam Generica.

autor
25. aug 2023

@beata_k to som pozerala je od 1 mes..

autor
25. aug 2023

@mima172 ďakujem..takže zloženie je prírodné?

beata_k
25. aug 2023

Vitamin D sa nedava od narodenia.

autor
25. aug 2023

@beata_k mne kázala od 2 t dávať.. ale ta generica ma písané od 1 mes

beata_k
25. aug 2023

Ano od 2 tyzdna. Obom detom som davala od 2 tyzdna. Jeden ma cez 4 roky a nic mu nie je. Ale nepresviedcam ta. Iba pisem svoju skusenost.

autor
25. aug 2023

@beata_k jasne diky.
Takže môžu deti ten olej olivový

beata_k
25. aug 2023

Ale napr. teraz je slnka dost. Nevravim, ze novorodenca dat na priame slnko, ale kusok nozicky na 5 minut. Potom poobede 5 minut. Skus pohladat na nete kolko potrebuje pre prirodzeny vitamin D dietatko.

autor
25. aug 2023

@beata_k aj nad tým som rozmýšľala ci nebudem dávať až nastanú zamračené dni

zuzuliennka1
25. aug 2023

vit. D davaj pokojne aj inu znacku, nie vigantol, ale urcite davaj.

autor
25. aug 2023

@zuzuliennka1 chcem dávať.. jasne.
Len najradšej prir zloženie nie syntetické

mima172
25. aug 2023

Tak jediné úplne prírodné je naozaj len to slnko, no nato nedáš malé bábätko 🙂 Za mňa ano, značka Jamieson je zložením, kvalitou výrobku, účinnosťou, top v oblasti vitamínov a doplnkov.

zuzuliennka1
25. aug 2023

prirodny vit. D mas v rybach, oleji 😏 a to babatku asi davat nebudes.
netreba zo vsetkeho “syntetickeho” robit strasiaka, vit. D ma nedostatok aj dospela populacia, a len slnko uplne nestaci, my nie sme krajina s vacsinou slnecnych dni.
ja som davala Jamieson

ptvw
25. aug 2023

@3petka do roka som dávala 1.po roku 2 🙂

autor
25. aug 2023

@zuzuliennka1 jasne..ja sa tej syntetiky trochu bojím 😀..tak rozmýšľam ci ten jamieson alebo niečo s olejom

anavixy
25. aug 2023

Z Viagntolu casto BOLIEVALO brusko, pretoze sa tam ako nosic davala nejaka ina latka (nepamatam aka), ale odvtedy sa to zmenilo a nosic je rovnaky ako v inych kvapkach, ktore zazracne problemy nesposobuju. Takze bolest bruska z Vigantolu je dnes uz skor mytus.
A autorka, samozrejme ze mas dietatu davat Dcko. Je to jeden z najdolezitejsich vitaminov pre uplne vsetko, obzvlast pre kosti. Ano, vacsim detom tj od cca roka staci davat v mesiacoch okrem leta, ale novorodenec alebo dojca asi tazko naberie vitamin D zo slnka, ze?? Neblbni, su to jedna-dve kvapky denne, nic sa mu nestane a neviem ako inak chces nahradit vit D prirodne 🙈 davaj Devit

luliu
25. aug 2023

Je nutné, aby si dávala vit D, dieťa ho potrebuje.

alenamihal
25. aug 2023

U mna Jamieson je topka co sa tyka vsetkych produktov...výskusali sme viac od inych znaciek a mali bolesti brucha synovia...jedine Jamieson im davam a aj sama mam od nich vela produktov...

autor
25. aug 2023

@anavixy to som ani nevedela ze sa nosič zmenil
..takže sa ani neoplatí kupovať iné.. je to všetko rovnaké?

anavixy
25. aug 2023

Je viacero druhov tych kvapiek, ja osobne mam skusenost s 3. Jamieson, Devit a Vigantol. Rozdiel v nich je hlavne ten, ze Vigantol jediny je registrovany ako liecivo, ostatne su len ako vyzivove doplnky, co v praxi znamena to, ze jedine Vigantol ma odkontrolovane, ze skutocne obsahuje tolko cholekalciferolu v jednej kvapke ako deklaruje (preto hlavne pediatri odporucaju podavat ten). Ostatnym musime len verit. Ja osobne davam uz len Devit. Je mi to prakticke a proste ten mi je sympaticky. 🙂

nikpa
25. aug 2023

Keďže je to v kvapkách pre novorodencov tak to môžu. Ak nechceš dávať konkrétne vigantol, máš na výber z množstva iných, hlavne volaky dávaj, pre deti do 2 rokov je to dôležité.

autor
25. aug 2023

@nikpa jasne budem..len som chcela ten najlepší

stanulienkat
25. aug 2023

Najlepsi je ten, ktory je registrovany a ma vysledky testovania. Najlepsi je Vigantol. Najprv skus a potom ho vymen. Uz davno nie je pravda, co tu mamicky vypisuju. Jamieson je predrazeny a ucinok nema podla mna garantovany.