Vitamín D, kvapky od Swanson. Koľko kvapiek 9 mesačnému?

anka772
24. jún 2013

dávate ho aj teraz??

googlinqa
24. jún 2013

ved pediatricka ti predpise vigantol 2 kvapky denne

zuzka0605
24. jún 2013

davala by som 2 v zime..ale v lete sa vit. D NEDAVA!..vitaminom D sa mozes aj predavkovat. v lete ziska clovek dost vitaminu D zo slnka.

montinka
24. jún 2013

@zuzka0605 nasa pediatricka kaze detom do roka davat aj cez leto vigantol.a detom starsim ako rok,tak to mi kazala iba pri strednom davat cez zimu este.

kaja73
24. jún 2013

zalezi ci ho vystavujes slnku nenatreteho Uv faktorom.
Ak na slnku nie je vobec,alebo len natrety-tak davaj decko.
Ale v lete staci ozaj to slniecko-staci ak dieta vystavis slnku na 15-20 minut za den -ale bez kremu-stacia ruky a nohy a decko sa vytvori dostatocne.
Jasne ze nie na prave poludnie,ale tak okolo 10h doobeda ,alebo poobede okolo 16h-to 9m babu neublizi a postaci na tvorbu decka.
Ale zas jednou dvomi kvapkami ho nepredavkujes ani v lete.
Telo si zo slnka zoberie len tolko kolo potrebuje a tvorbu stopne.

gretocka
24. jún 2013

pri starsom syncekovi mi pediatricka v BA hovorila, ze len v zime mam davat kvapky ked prestanu slnecne dni a v lete ze netreba. Teraz v PB mi pediatricka napisala Vigantol hned prvej poradni a o lete/zime nehovorila nic. To prve leto hned po narodeni som malej davala, ale nie uplne kazdy den. No a toto leto uz nedavam, Zas az po lete este dam cez zimu.

momoka85
25. nov 2013

@anka772 My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný (aj pre dospelých)!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...

geenna
25. nov 2013
belasy_motylik
25. nov 2013

Kočky objavila som konečne na trhu super D vit., je už bežne v lekárňach, mám ho vo fotoblogu 🙂