Vitamín D pre trojmesačné dieťa

siravan
7. jan 2016

aky mate na to nazor,,,davat 3.mesacnemu babetku vitamin d

8291
7. jan 2016

Vigantol sa dáva takmer od narodenia až do dvoch rokov,výnimka je letné obdobie,ja som ho od juna-konca septembr.malej nedavala-pediateicka mi ho natala cez leto vysadiť čo sa mi zdá logické.

8291
7. jan 2016

Kázala som myslela,tento telefon si píše čo chce😠😖

sandey
7. jan 2016

Je to dôležité aby nemalo krivicu, ale to ti musel pediater povedať. Užíva sa do dvoch rokov

nanervy_2
7. jan 2016

akurat miesto vigantolu vela mamiciek dava jamienson alebo swanson vitaminD. v lete sme to tiez flakali, teraz poctivo davam, jednak kvoli rastovym sprutom a jednak ze je zima, tak toho slnka vela nema

stepanka274
7. jan 2016

Treba davat vit D urcite, nezanedbavajte!

vydrnik
7. jan 2016

Nam lekarka povedala davat do 1r

stejja9
7. jan 2016

Davat, ale komunikovat s lekarom. My mame problem, ze mame vela vitaminu D, este stale chodime po vysetreniach, a vigantol sme museli vysadit. (mala ma rok a pol a uz dva mesiace vigantol nedavam) To "predavkovanie" si myslim ze bolo asi sposobene podavanim vigantolu a zaroven prikrmovanim UM, ktore obsahuje hodnoty vsetkych vitaminov potrebne pre dieta, cize aj vitaminu D.. inac si to neviem vysvetlit a doteraz nam to ani lekar poriadne nevysvetlil. este nas cakaju dalsie odbery a lekarska sprava.... 😒

cervikpepik
7. jan 2016

@stejja9 ale to predavkovanie by potom museli riesit vsetky deti,ktore su na umelej a uzivaju Vigantol,nemyslis?
je mozne,ze ani lekar s k tomu nevie vyjadrit,mozno sa s tym este nestretol
V nasich koncinach je skor pravidlo, nedostatok D vitaminu
Nech cim skor zistite cim to je a date sa rychlo do poriadku
🙂

vydrnik
7. jan 2016

Nas maly bol bohuzial na UM od dvoch mesiacou a ziaden problem nebol ze by bol aj z Vigantolu a UM predavkovany,

helena13
7. jan 2016

Jednoznacne treba davat a najlepsie je podat priamo do ust. Ja som ho zo zaciatku mojmu drobcovi podavala na lyzicke spolu s inymi kvapkami, ale pediatricka ma upozornila, ze lebka babatka nebola dost pevna - zrejme nieco ostavalo na lyzicke. Vit. D je rozpustny v tukoch, takze je dobre podat za nim mliecko. A je lepsie podat ho rano, aby sa posobenim slnka aktivovala ucinnna latka.

stejja9
7. jan 2016

@cervikpepik Ved prave ze neviem, preco prave my mame vit. D vela. Lekarka sa ma pytala ako som davkovala vigantol, ci bola kojena, ci na UM..... my sme absolvovali vysetrenia kvoli tomu ze mame nezrastenu fontanelu (mom. otvorenu na 3x3) a vyzeralo to na nedostatok vit. D, alebo pripadne zle vstrebavanie. Lekarka nam po odbere hned volala, ze mame nadlimitne hodnoty, cize teraz nedavam nic, a aj UM miesam s beznym krabickovym mliekom.. dakujem, uvidime po najblizsom odbere ako sme na tom.. 😒

cervikpepik
7. jan 2016

@stejja9 tiez ma hned napadla porucha vstrebavania..drzte sa :-I

majulienka06548
4. mar 2018

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť či by sme mi mohli vyplniť dotazník k záverečnej práci. Hlavným cieľom e zistiť akými vedomosťami disponujú rodičia v oblasti podávanie liekov v domácej starostlivosti.
https://www.survio.com/survey/d/C6A9V8I2Q3T4Q3G6T

evittam
4. mar 2018

@majulienka06548 Prepracuj. Niektore otazky maju málo možností. Napr.co sa užívania atb.tyka.

natyzara
22. sep 2022

vitamin D a bolest bruska