Vojtova metóda s 10 mesačným dieťatkom

juana21
6. mar 2012

najde sa tu niektora z mamiciek ktora zacala cvicit vojtovku prvy krat s 10 mesacnym dietatom?vdaka

slavenka83
19. apr 2012

@nadenkaaa ale moj syn sa nenarodil predcasne.narodil sa v termine,dokonca to bol valibuk(4190g,55cm).ked mal 5 mesiacov,uz sa bez problemov otacal z bruska na chrbatik a naopak.v siestich zacal lozit po styroch a ked mal 7 mesiacov,tak sa prvy krat postavil.teraz uz zacina pomaly chodit...ziaden problem som s nim nemala.akurat mal koliky do tretieho mesiaca,lebo bol na umelom mliecku,ale ked zacal papat antikolikove mlieko,vsetko bolo v poriadku.boli take mensie "chybycky krasy" ako napr. uchopovaci reflex(mal dlhsie zovrete pasticky ako ine deti),alebo bol taky tuhy(ine deti zvyknu byt take "mlandrave"),ale casom sa to vsetko dalo do poriadku.potreboval len kusok viac casu ako ine deti.a to ze ho neurologicka oznacila za drazdive dieta.....videla ho 10 minut mesacne,maly reval,lebo aj ked sme boli objednani na danu hodinu,cakali sme aj pol hodiny dlhsie.a to bolo v zime,malemu bolo horuco v cakarni,potom som ho musela vyzliekat,nasledne obliekat....no ktore dieta by neplakalo??? 😒 nechapem takych lekarov....

nadenkaaa
19. apr 2012

@slavenka83 ja teda som zdravotnik ale podla vsetkeho tvoj syn mal zvyseny svalovy tonus pravdepodobne na koncatinach-tonus je bud znizeny -alebo zvyseny obe alternativy nie su dobre pre spravny vyvin hybnosti tela
dieta sa ma zacat otacat z chrbta na brucho az potm z brucha na chrbat -lebo aktivny dej je ten kde sa otaca z chrbta na brucho potom sa ma zacat drzat na vystretych rukach ,tocit sa okolo vlastnej osi ako hodiny/ked je na zemi/za hrackami potm by sa malo dieta plazit potm davat na stryri postupne liezt -spravnym sposobom -to znaci prava ruka lava noha a naopak zo stvornozkovania si same sadnut najskor sikmym sedom potm normalne rovno kde ma nozky pred sebou a potm sa postupne vertikalizuje -postavuje-s nakrocenim ,dalej chodi popri nabytku a okolo roka by malo dieta stav v priestore bez opory -pokial to dokaze tak vtedy je celkovy svalovy a koodrinacny aparat pripraveny chodit -a potm uz dieta urobi prve kroky -same -nie ked ho clovek drzi za ruky ..
a vojtovku cvicia nielen deti predcasne narodene ale aj deti ktore su narodene v termine -len je tam pravdepodobne nejaky blok medzi svalmi a informaciou o pohybe z mozgu .vojtovka vlastne napomaha prostrednictvom reflexneho obluka spravnej odpovedi organizmu -vojtovkou sa laicky povedane ukazuje svalom a mozgu ako spravne pouzit jednotlive svalove skupiny aby sme dosiahli spravny pohyb tela

slavenka83
19. apr 2012

@nadenkaaa presne tak,ako ste mi to popisala vo vasom prispevku,tak moj syn napredoval.nehovorim ze sa hned pretacal tak alebo onak.uvidela som to ako priklad.kazdopadne po tych vsetkych prikladoch uz vie stat sam bez opory a skusa robit prve kroky.nikto ho za ruky nedrzi...preto si myslim ze je uplne v poriadku a nepotrebuje vojtovu metodu.toto vsetko zvladol aj bez cvicenia.ja nehovorim,ze VM je neuzitocna,ja len uvadzam priklad,kedy je zbytocna...a to v nasom pripade.

katrin20
30. jún 2012

ahojte, my mame ist cvicit ked sa malej neupravi chrbtica pri domacom cviceni a polohovani. Mam z toho obavy. Ked citam na nete tak vraj to deti neboli. Tak preco potom tak placu???? Mam z toho obavy. Nechcem malu trapit.

bambina1009
18. sep 2012

ahojte, náhodou som ku vám zavítala, držím palce pri vojtovke, s dcérkou sme ju cvičili 2,5 roka, má DMO, ale dotiahli sme to ďaleko, samostatne chodí, aj keď nie celkom dokonale, ale veď kto je dnes dokonaLý ?!? Podstatné je že chodíme, už sa snažíme utekať, ale to sa moc nedarí, nevadí, prognózy boli strašné, vraj dcérka nebude sama nikdy chodiť, a chodí !!! Podarilo sa tak držíme palce všetkým ktorí sa musia takto trápiť.

bambina1009
18. sep 2012

a ešte som zabudla, vojtovka nebolí, deti plačú preto, lebo cvičenie stimuluje mozog a musia zapájať svaly, ktoré zapájať nechcú, a to ich hnevá.

lubkaj38
23. sep 2012

@katrin20 detii placu preto lebo ich nudis by v jednej polohe a pracuju urcite svaly ....

smesmesmejko
21. mar 2014

ahojte dievcata, viem, ze tato diskusia bola davno uzavreta, ale nespomeniete si ake cviky sa presne pouzivaju na podporu lezenia a sedu??? Ja som cvicila s malym pred cca dvoma rokmi a dnes mame predcasniatko, zatial nemusime rehabilitovat, ale dnes ma 9mesiacov a este nesedi ani nelozi, tak by som radsej rehabilitovala doma, aby sme na rehabky nemuseli... Viem, ze na sedenie je na boku dieta, ale napamatam si stimulacny bod a lozenie viem, ze boli nozky vo vise, jedna ruka ohnuta a hlava vytocena v bok, ale tiez si presne nepamatam stimulacny bod a spravnost vytocenia hlavy a koncatiny, ci su v jednu stranu alebo protichodne...? Dakujem 🙂

saty.predaj
6. sep 2017

@smesmesmejko ahoj nas ma 9m a nelozi ani sa neplazi. Dnes som bola u fyzioterapeutky a dala nam jeden cvik tlacenie bodov pod prsiami. Zobrala za to 20e. Neviem. Som nespokona. To staci aby zacal lozit? Dakujem

smesmesmejko
6. sep 2017

@saty.predaj ak sa to vykonava spravne,tak to pomaha 🙂

saty.predaj
7. sep 2017

@smesmesmejko to staci tento jeden cvik aby sa moj lenosko rozhybal?

alex1212
8. aug 2019

kedy sa dieťa zvykne otáčať okolo vlastnej osi?v kolkých mesiacoch?