Vracanie a hnačka u 3-mesačnej dcérky

kristina2904
16. jan 2024

Ahojte sme po chorobe malicka 3m mala covid mali sme teploty až 40 dnes už teploty nič ale vracia nám a hnačkuje myslitecze jecto normálne ? Ráno idem k pediatricke ale pri tých teplotách co sme mali je aj do rána veľa hodín tak vas prosím o radu. Inak je spokojná usmiata už je dobre l

dzulli1980
16. jan 2024

Zamýšľam sa nad tým, ako môže byť zvracajúce a hnačkujúce 3 m dieťa spokojné a usmiate ... normálne to nie je, zrejme sa jej pridružila nejaká črevná viróza ...
@kristina2904

kristina2904
autor
16. jan 2024

@dzulli1980 no neviem každopádne jd vysmiala hra sa po jedení si ublinkne dosť dnes je aj stolica riedka neviem ci to súvisí s predchádzajúcimi teplotami

anavixy
16. jan 2024

Nasadit probiotika enterol, nekadex alebo probiofix. Vela tekutin-mlieka. Nie je potrebne preventivne menit za bezlaktozove mlieko. Ublinkne alebo zvracia? Ublinknutie moze byt stale ok, skus davat menej mlieka naraz a radsej castejsie. Redsia stolica tiez nemusi byt problem, zalezi od frekvencie (do 6x za den je ok). Treba sledovat znamky dehydratacie, hlavne prepadnutu fontanelu, mocenie, suche sliznice. Moze to byt aj prechodne normalny stav (zalezi od miery zvracania a castosti stolice), moze to byt viroza a moze to byt len z covidu.

kristina2904
autor
16. jan 2024

@anavixy dnes stolica bola 5x po papani zle 100 ml z toho teraz išlo von aj 20 isto

dzulli1980
16. jan 2024

@kristina2904 Aj si jej dávala nejaké lieky? Aj z toho môže byť.

kristina2904
autor
16. jan 2024

@dzulli1980 nurofen

anavixy
16. jan 2024

Po kazdom papani? Pomimo nie? Po zvracani by si mala dat aspon 1/2-1 h klud, potom po troske skusat davat tekutiny/mlieko, ci stoleruje (ak je to zvracanie pravidelne po kazdom papani, skusila by som najpr striekackou par ml a postupne navysovat). Do zajtra uz snad nebude horsie a zajtra volaj pedi. 🍀

kristina2904
autor
16. jan 2024

@anavixy zajtra o 10 ideme k lekárke. Tak uvidíme len mame ťažké 2 noci za sebou úprimne sa bojím aj tohto snáď bude dobre

marca12
16. jan 2024

@dzulli1980 dost deti v okoli malo hnacky a bol to covid. Mne tiez tak covid zacal. Nebolelo ma brucho nic,len hnacky som mala. Ono to nie su take hnacky a vracanie ako pri crevnej chripke,ze si uplne nanic. Pri covide su hnacky bezbolestne,necitis sa zle,len ta vkuse prehana.

dzulli1980
16. jan 2024

@kristina2904 Môže byť aj z toho ... moju dcéru od malička z Nurofenu preháňalo ... a každý sirup mi vyzvracala ...

kristina2904
autor
16. jan 2024

@dzulli1980 akurát čítam ze caste vedľajšie účinky sú zvracanie a hnacka teraz mam výčitky ze som jej ho dala ale takú teplotu som paralelnom zraziť nevedela koniec koncov sme aj tak robili zabal

dzulli1980
16. jan 2024

@kristina2904 A čapíky si neskúšala? ... moja nurofenový sirup vždy vyzvracala, čo sa týka čapíkov, znášala ich lepšie (aj keď tiež po nejakom 4., 5. hnačkovala) ... keď má dieťatko vysokú teplotu, môžeš, okrem liekov, pomôcť aj inak ... u nás pomáha natierať lýtka, stopy rozkrojeným citrónom, nakrájať zemiak, dať do ponožky - toto mám overené na svojej dcére, že naozaj zaberá ... keď bola maličká ako tá Tvoja a mala vysokú teplotu, vyzliekla som sa do pol pása a dala ju na seba "telo na telo" ...

kristina2904
autor
16. jan 2024

@dzulli1980 práveže capiky som podávala. Ďakujem za rady 😍

anavixy
16. jan 2024

Prosim ta, zvracanie a hnacka je vedlajsi ucinok kazdeho lieku, to nema nic s nurofenom (pokial to nie je sirup co podrazdi zaludok, to moja dcera vzdy vyvracia tiez, ale ta aj kvapky..). Dalsia vec je ze nurofen nie je o nic silnejsi ci ucinnejsi ako paralen (akurat akoby ten vrchol ucinku nastava skor), takze kludne mozes davat aj paralen aj na vysoku horucku, nezabudni na spravne davkovanie pri Nurofene (aj pri capikoch, aj ked to asi az neskor bude treba). Zaklad liecby horucky je podanie spravnej davky antipyretik, kontakt koza na kozu je vyborna a ucinna vec, ale len ako doplnok rovnako ako dalsie babske rady. Fyzikalne chladenie nad 39,5 alebo ak horucka neklesa alebo neklesla dostatocne (tj pod 39) ani hodinu po podani lieku alebo ked dieta lieky vyzvracalo/vykakalo (tam tiez treba najprv zistit ci ma horucka po pol hodine klesajúci charakter, ak nie, treba podat liek s inou ucinnou latkou a ak este treba cakat kym uplynie 6h, tak fyzikalne chladit). A dostatok tekutin je dalsia velmi dolezita vec. Pravdepodobne to bude z covidu, je to bezne. Zajtra kup jedny z tych probiotik, co som pisala v prvom komente, nie ine, Biogaia nestaci.🍀