Vracanie takmer 5 mesačného bábätka

murkodm
31. okt 2012

maly mi stale vracia, predpokladam ze ma asi reflux, doktorka to riesila len sirupom Gastrotuss co vobec nepomahal, uz 3 tyzdne papkame aj kasicky, ale vracia stale aj hustym, ani sa nemoze pohnut aby nevracal, hned ako sa prevali uz vracia ako grgne tak aj s tym co spapal, sice priberame, ale vobec sa mi to nepaci. ved tlke vracanie nieje normalne a vacsiou ked uz je tuha strava tak to pominie. ako dlho pretrvava reflux? neviete mi daco poradit.?

murkodm
autor
31. okt 2012

protirefluxne mliecko nemoze kedze pije specialne. Alergy care :(

mirka
31. okt 2012

ahoj, moja dcérka mala tento problém v 4 mesiacoch, bola iba dojčená a jedného dňa začala vracať, ale nie trošku, ale prúdom, zakaždým čo som ju otočila, nakrmila, okúpala, bola som zúfalá, dr. nevedela z čoho to je, tiež len povedala, že reflux, nik mi nevedel poradiť, po týždni vracanie prešlo a už sa nevrátilo, tak držím palce nech je to rýchlo v poriadku

murkodm
autor
31. okt 2012

@mirka mne vracia uz od narodenia :(

hradnapani
31. okt 2012

@murkodm tak o vracani by som vedela hovorit vela. Ake kasicky mu davas? to je dost podstatne, zistit, ktora mu pasuje a ktora nie. Odporucam vyhnut sa akymkolvek s prisadami typu sacharoza, maltodextrin atd. Radsej cisto obilnymi zacat /prosova napriklad). Papat radsej po malych (az malickych) sustach a castejsie, urcite nie misku naraz, ani malu. Potrebuje si na pevnejsiu stravu proste zvyknut... pomaly dalej zajdes, v tomto pripade to plati dvakrat. Drzim palce, viem co to je 😒

hradnapani
31. okt 2012

@murkodm aj mne synvracal od narodenia... preslo to v nejakych 8-9 mesiacoch, ale po zavedeni prikrmov sa to na nejaky cas dost zhorsilo, kym si na ne zvykol... asi dost podobne ako u vas

murkodm
autor
31. okt 2012

@hradnapani davam mu mrkvicku. zemiak a tie prve prikrmy co su , zahradna zeleninka...

hradnapani
31. okt 2012

@murkodm skus mu dat o polovicu menej toho pevneho jedla a uplne na jemno rozmixovane. Nic sa mu nestane, v tomto veku je to presne o zvykani si na jedlo a nie o plnohodnotnej vyzive

murkodm
autor
31. okt 2012

@hradnapani davam mu prikrmi od Hami, domacu mrkvu ci zemiacik mu vobec nechutil a kupovane zje hned. skusim , dakujem za radu.

hradnapani
31. okt 2012

@murkodm joj, tak od Hami ruky prec! S touto znackou aspon ja nemam dobru skusenost. Skus mu zohnat prikrmy z DM, su v bio kvalite a z vlastnej skusenosti mozem povedat ze najlepsie. Ale radsej stale skusaj ponukat tu varenu zeleninu doma,lebo ked si uz teraz zvykne na kupovanu, tazko ho budes odnaucat, radsej nech zje malicko alebo aj vobec nie. (Aj ked nie som z tych, co su proti kupovanym prikrmom, je to fajn vec, ale lepsie je s nimi nezacinat takto skoro).

mirka
31. okt 2012

@murkodm tak potom to môže byť reflux, myslela som, že to má tak zrazu

evita21
31. okt 2012

No tak o tomto probléme by som mohla písať veľa. Mám dvoch synov a obaja mali reflux. Bolo to strašne. Aj my sme používali sirup Gastrotus, ale nezabral. Používali sme aj kašičku nutriton na zahustenie, ale len v malom množstve, nejakých 4-5 lyžičiek. Niekedy to pomohlo, niekedy nie. A čo mam tiež zabralo bol ryžový odvar. A sú na to aj nejaké lieky, ale už neviem presne ako sa volali. No a jest po menej a častejšie.U násto po pol roku u oboch prestalo samo od seba. Je to individuálne. Skuste ist aj na sono, tam vam potrvdia či je to ten reflux. Pevné nervy.

evita21
31. okt 2012

Ten liek, ktorý sme pužívali sa volá Famotidin 20-SL. To je na lekársky predpis. Najlepšie je poradiť sa s lekárkou

murkodm
autor
1. nov 2012

@hradnapani preco by mal byt Hami zle? aku skusenost s nimi mas?

hradnapani
1. nov 2012

@murkodm ja neviem, co pridavaju do prikrmov a kasi, ale moj maly z nich casto vracal (a pritom mu to aj celkom chutilo) 😒 Dostavali sme tuto znacku aj ine ako darcek od rodiny ci znamych, ked prisli na navstevu. . Nedoverujem ani inym nasim ci ceskym znackam... Ale to som mu zacala obcasne podavat, az ked mal okolo roka a ked mi uz nevracal z toho refluxu, bolo to proste z jedla