Vriedok na konečníku 8 mesačného synčeka

danielkabn
13. jan 2013

ahojte mamičky,máte niektorá skúsenosti s vriedkom na konečníku u svojich detičiek? Môjmu skoro 8 mesačnému synčekovi sa to vyhodilo pred mesiacom,už sme boli aj na chirurgii,kázali nám to potierať repíkom,liehom a dostali sme masť Fucidin,ale žiaden výsledok.Vriedok sa stále nevstrebal a pravidelne každé dva dni sa zapaľuje,vytečie hnis,krvička,potom sa to zmenší a o dva dni znova.. ☹ Teraz je malý chorý,tak nemôžem ísť s ním znova na chirurgiu,ale sa bojím,že mu to budú musieť vyrezať,alebo vypáliť..je to na takom chúlostivom mieste,tak sa aj bojím,čo bude s kakaním.Ak ste sa s tým stretli,čo vám pomohlo,ak teda niečo pomohlo.

xlucia
13. jan 2013

@danielkabn kup si tinkturu z nechtika lekarskeho. zahoji vam to, resp. sprav si ju sama doma. je to este jedna bylinka, ale ta zial musi byt cerstva ateraz nerastie az na jar. ta zabera na sto percent

janinah
13. jan 2013

ale to by bolo najlepšie mu to narezať a vyčistiť,len potieranie zvonka je nicmoc,ja by som to mesiac doma nesušila,ak sa nezlepšuje,...akonáhle bude zdravý,tak znova choď na chirurgiu...podomácky by som to liečila repíkom,Betadinom a atb mastičkou napr. Framykoin

julka188
13. jan 2013

neviem, ci to je aj u vas to iste, nas maly mal perianalny absces- vriedok blizko konecnika, prvykrat sa mu to objavilo ked mal 3 tyzdne, zmizlo to definitivne, ked mal 6 mesiacov...ked to bolo akutne navrete hnisom, cistili sme to na chirurgii narezanim a vytlacenim hnisu/krvi, potom som to natrela framykoinom, prelepila som to gazou a naplastou, pri kazdom prebaleni / umyvat len vodou, ziadne obrusky!/. Ked sa ranka zhojila/cca 1 den/, tak som to uz neprelepovala, len ten framykoin. Okrem toho nas posielali na vysetrenia na gastre a imunologii, ale nikde nam nic nezistili, upravilo sa to az ked nam nahodne pri inom vysetreni zistili anemiu, bral zelezo a ked sa mu to upravilo, tak sa mu uz absces neobjavil...ale sami lekari nevedia preco a ci to spolu suviselo.
A este k radam - repikovy kupel kazdy den, pri prebaleni umyvat len cistou vodou, Visnovskeho mast /kupis v lekarni/, Imunoglukan mast, ale hlavne nam zabral ten framykoin ako ti radi aj janinah

danielkabn
autor
13. jan 2013

@julka188,ja neviem,v papieroch je napísané po latinsky nejaký furunculum..je to pri konečníku,tým hnisom sa mu to naplní tak každý druhý deň a akonáhle tlačí,tak to praskne a je to otvorené,tak to potriem repíkom,potom sa to trocha stiahne a znova sa to opakuje.Tú anémiu sme mali,či ju ešte máme nevieme,keď mal tri mesiace,tak sme užívali aj Maltofer kvapky.Pediatrička mi nevedela povedať,že z čoho to je.Ten repík potieram stále,a framykoin si kúpim,aj tú mastičku,ďakujem za radu 😉 aj @janinah ďakujem za radu 😉

janinah
13. jan 2013

@danielkabn furunkul je nebezpečný tým,že je to ložisko hnisu,zápalu a ten s amôže krvnou cestou preniesť ďalej do organizmu,teda čisti,dezinfikuj ako najlepšie vieš a potom určite na chirurgiu

danielkabn
autor
13. jan 2013

@janinah..no si ma vystrašila,a ja stále používam navlhčené vreckovky,bože..šak malý je stále chorý,bol pred troma týždňami sople,kašle a teraz zasa..a pochudol mi ☹ no pôjdem ja na tú chirurgiu...

julka188
15. jan 2013

@danielkabn vela sily a trpezlivosti!

danielkabn
autor
19. jan 2013

@julka188,už sa to trocha zlepšilo,kamarátka magistra mi doniesla tú framykoinovú mastičku a ešte používam Inotyol,to je mastička z Viedne,taká ako Ichtyol,alebo niečo podobné,smrdí to ako gáfor tuším,ale už sa nám to stráca 🙂 klop,klop,klop,len nech to zmizne úplne 😒