Všetci doma ochoreli po očkovaní dcérky

drsmolinka
3. sep 2020

Ahojte, moja dcera bola na ockovani do rucky ktore sa robi po 15mesiaci zivota. Dr vravela ze po tyzdni moze dostat teploty. Na 7mi den jej miesto vpichu opuchlo a zacervenalo a mala teploty okolo 38,5. Na druhy den ochorel aj moj, syn, partner aj ja. Uz tyzden dcera teplotuje stale a my sme chori tiez. Samozrejme som to oznamila aj dr. Ale nemate podobne skusenosti ? Nemohlo to vsetko suvisiet s ockovanim ? Nejaky virus alebo ja neviem.......

mogaa
3. sep 2020

@drsmolinka určite to nemohlo súvisieť s očkovaním, žeby ste po očkovaní dieťaťa ochoreli celá rodina....skôr naozaj nejaký vírus čo ste všetci schytali

veronikaszabova
3. sep 2020

@drsmolinka ako moze suvisiet ockovanie tvojho dietata a vas? 🤦‍♀️

domisha02
3. sep 2020

@drsmolinka určite to nesúvisí z očkovanim pravdepodobne ste chytili nejaký vírus ..ano dieta môže po očkovaní do 14 dní dostať teplotu alebo vyrážky , môže jej aj miesto vpichu napuchnut ale to že ste ochoreli aj vy nesuvisi vôbec z očkovanim vášho dieťaťa neviem kto vám povedal ze ked dieťa ma priznaky z očkovania tak ochoriete aj vy 🙈

vikss1
3. sep 2020

podla mna premyslas zlym smerom a osobne by som rozhodne povedala,ze to s ockovanim ema nic spolocneho. je to asi len taka zhoda okolnosti, ze to proste len takto vyslo

klarissa25
3. sep 2020

to s tým absolutne nesuvisi.

lenuliatko84
3. sep 2020

To je blbost.ockovanie nikako nesuvisi s vasim ochorenim.to je len v poslednej dobe vela matiek proti ockovaniu a asi ta to zblblo,lebo vsade sa o tom pise

lindusss2016
3. sep 2020

No pozor na to, co pisete. Keby to nemohlo URCITE nijak suvisiet, tak by dr v pohode ockovali aj deti, ktorych mama je prave tehotna. Kedze zo zivej vakciny sa teda ochorenie moze preniest, neodporuca sa ockovat taketo deti. Kamaratkinu malu odmietla ich dr ockovat, kym neprekonala, tusim, 7.mesiac tehotenstva. A mne osobne to tiez povedala imunologicka, ze je moznost sa z tej vakciny nakazit... netvrdim vsak, ze toto je vas pripad, ale mozne to je...

veronikaszabova
3. sep 2020

@lindusss2016 syna ockovali aj ked som bola tehotna

cookie29
3. sep 2020

v 15.mesiaci ide o MMR nie? To je ziva vakcina, ale rozhodne nemoze rodina ochoriet od ockovania... no moze sa kludne stat, ze napriklad drobcek ma trosku oslabenu imunitu po ockovani a lahsie chyti iny virus, ktory sa preniesol aj na vas... alebo to mohol chytit niekto z Vas a ide o nahodu, ze ste vsetci naraz chori

damadama
3. sep 2020

ja som ako tehu takto po očkovaní dcéry MMR chytila protilátky na rubeolu. Mala som v krvi zvýšený pozitívny nález, pri presnejšom rozbore krvi zistili, že to sú protilátky=musela som byť v kontakte s niekým..., ale ani som skoro nikam nechodila a jediné, čo prišlo do úvahy, bolo to očkovanie

brezza
3. sep 2020

A nikto z vas nebol u lekara? Ze co ste vlastne chytili. Pochybujem, ze nieco z toho co je v MMR vakcine. Ste zaockovani, nie? Mali by ste mat protilatky vytvorene.

drsmolinka
autor
3. sep 2020

@brezza dospelacka aj detska dr o nas vie ale iba po telefone....... kvoli korone

zuzanaam
3. sep 2020

Mohlo to súvisieť, aj v krajinách kde sa už nevyskytovala tuberkulóza sú zdrojom nákazy očkovaní ľudia.

akinom0077
3. sep 2020

@drsmolinka / urcite ano. zalezi o aky typ ockovania sa jedna... je vela ockovani kde sa do tela picha “ oslabeny bacil/ virus” aby si telo vytvorilo imunitu.. dokonca ockovany jedinec to ochorenie proti ktoremu je prave ockovany moze dostat v slabsej podobe ako reakciu pokial ma slabsiu imunitu pripadne v tele v case ockovania nejaky prebiehajuci zapal o ktorom ani nemusi vediet! ale zaroven po ockovani je nejaky cas clovek naockovany “ oslabenym virusom proti niecomu” je infekcny pre okolie!

akinom0077
3. sep 2020

@zuzanaam tak isto je napr s kiahnami

zuzudrnda
3. sep 2020

@damadama tento nalez som mala aj ja. Pozostatok z ockovania,ale nasho. Deti som vtedy nemala.

nevestickka
3. sep 2020

@drsmolinka samozrejme, ze mohlo. MMR je ziva vakcina. Cca po 7. dni od ockovania telo zacne vylucovat oslabeny virus z nosa alebo hrdla, cize moze byt zdrojom nakazy pre ostatnych. Viac sa docitas v studii k lieku na str. 7 cast Neziaduce infekcie (prvy riadok tabulky): infekcia hornych dychacich ciest, virusova infekcia a tiez na str. 5 v casti Prenos (kde sa konkretne pise o vylucovani virusu ruzienky do okolia) tu: https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-... Jedna sa o oficialnu webstranku EU, konkretne Europskej Medicinskej Agentury.

lula313
4. sep 2020

Fíha, viem, že po ockovani proti rotavirusom sa dá nakaziť. Mali by lekari upozorňovať na zvýšenú hygienu..

mircalla
4. sep 2020

@drsmolinka niektorí ľudia sú fakt hlupi

marvin1234
4. sep 2020

@lindusss2016 mojho syna ockuju v pohode aj ked som tehotna. Aj ockovania naviac.

lindusss2016
4. sep 2020

@marvin1234 plati to pre ockovania zivou vakcinou. Kamoskinho nechceli zaockovat, tusim, do jej 7.mesiaca tehotenstva. Nepamatam presne, bolo to obdobie, kedy je pre plod nebezpecne dostat osypky.

lindusss2016
4. sep 2020

@veronikaszabova pisala som uz. Plati to pre ockovania zivou vakcinou

lindusss2016
4. sep 2020

@veronikaszabova a este dodam, ze su lekari, ktori su schopni ockovat, aj ked je dieta chorlave a pod... to uz ani nekomentujem

marvin1234
4. sep 2020

@lindusss2016 Ja som to čítala a stále platí, že môjho syna očkovali

lindusss2016
4. sep 2020

@marvin1234 ved v poriadku, tak bude rada, ze ste vsetci ok. Nie kazdy lekar je taky zodpovedny. Ja som sa na to pytala konkretne doktorky a priznala, ze moze sa stat. Ale kedze toto sa tazko dokazuje, tak vela lekarov zaockuje a dufa, ze sa nic nestane a keby aj ano, tak ich problem to nebude...

drsmolinka
autor
4. sep 2020

@nevestickka dakujem veelmi pekne idem citat