Vši v škôlke

adulecka
17. okt 2012

kto poradi dobre pripravky citala som ze najlepsie zaberaju pripravky pre zvierata nieje to pre deti nebezpecne_,? ma sa davat sampon aj ako prevencia,? dakujem za kazdu radu

cerez
17. okt 2012

U nás sa najlepšie osvedčil Hedrin, nič iné nezaberalo. Nepoškodzuje vlasy, nesmrdí. Vši sú už tak odolné parazity, že podľa mňa je zbytočné dávať niečo ako prevenciu. Ale ja raz začas dám do bežného šampónu 10 kvapiek čajovníkového oleja.

adulecka
autor
18. okt 2012

@cerez a kde sa kupuje taky olej? ked bol syn maly som to neriesila vlasov ma dost ale kratke ale mala ma malo a este ledva narastli dik za odpoved

cerez
18. okt 2012

Ja si ho kupujem u svojej kamarátky, ide o malú fľaštičku, stojí cca 6 eur. Má viacúčelové využitie. Na herpesy, zápale ďasien, akné, popáleniny, atď. Podľa mňa sa dá zohnať v špeciálnom obchode ako je čajovňa. Aspoň u nás taký obchod máme. Poprípade skúste sa spýtať aj v lekárni. Musí ísť ale o 100% výťažok čajovníkového oleja. Ale ako som hovorila, ja na prevenciu moc neverím, lebo sú to potvory, na ktoré naplatí už pomaly nič. My sme aj napriek tomu vši domov dotiahli. Už keď tie potvory sú, u nás Hedrin nesklamal. Rýchlo sme sa toho zbavili.

pauli3
18. okt 2012

@adulecka Ahoj.Hlavne to rieš v kľude. Vlani som to zažila 4x za školský rok a to je dcéra piatačka.Žiadne prípravky pre zvieratá nepoužívaj. V lekárni ti poradia. Najlepšie sú tie na báze oleja. Možno nezaberajú tak super a je s nimi viac práce ale aspoń nie sú také škodlivé. Ak ešte nie ste zavšivený tak šampóny proti všiam ani nepoužívaj. Radšej pri každom umývaní hlavičky pridaj pár kvapiek čajovníkového oleja a samozrejme každú chvíĺu hlavičku kontroluj.Tak budeš vedieť kedy zakročiť.

adulecka
autor
18. okt 2012

@pauli3 ved sa snazim nepanikarit ale chcem vedit co keby sa daco vyskytne dik za radu

1ingrida1
18. okt 2012

ten caajovnikovy olej kupite aj v lekarni,australsky cajovnikovy olej sa to vola.mamina to davala malej sestre pri nastupe do skoly,natierala jej to za usami a trochu to pomohlo,no nakoniec vsi aj tak dostala.a ked sa jej raz zarezala trieska a zacalo jej to hnisat,tak jej ten olejcek natrela okolo,a pekne jej ten hnis vysiel von,krasne sa to zahojilo,je to fakt dobra vec.

anjelicek26
18. okt 2012

@adulecka - ako prevencia? Limetkovy olej do vlasov votriet a zastriekat lakom na vlasy, toho sa strania...

adulecka
autor
20. okt 2012

@1ingrida1 DAKUJEM ZA RADU ISTO VYSKUSAM VIAC VERIM BYLYNKAM AJ KED CHEMIA JE CHEMIA 😨

1ingrida1
23. okt 2012

@adulecka nie je za co 🙂 je to dobry pomocnik do lekarnicky, fakt pomaha aj na take mensie zapalene ranky. v lekarni poradia viac 🙂