Výber mandlí - skúsenosti z nemocníc na Slovensku

hella23
10. máj 2013

Maminky, budem vdačná za referencie a skusenosti z vybavovania a pobytu v nemocnici ohladne vyberu mandli vaších detí. Hladám referencie na nemocnice v ktorých by nas na 100% vzali, skôr ako je október2013.Môžu byť aj súkromné. Dnes sme boli na Kramároch a dali nám termin až na 23.10.2013, čo je pre mňa nepochopitelné, nakoľko ma dcéerka obrovské nosné mandle a bez liekov nedokaže existovat. Sami uznali, že to s ňou už nie je dobre a povedali,ze oni proste nemaju miesto a mame ist do sukromnej, ktoru oni zriadili. Prišlo mi to, ze si chcu zarobit a boli si vedomi, že ju s mužom do oktobra určite nenecháme v takom štádiu v akom je momentálne. Budem vďačna za každe jedno info a ak nahodou niekto bol na Antolskej v BA na výbere a ma odtial skusenosti, popripadne tel.č. velmi by pomohlo 🙂. Ďakujem

janinah
11. máj 2013

bohužiaľ,tak to funguje 😒 robím na pracovisku,kde sa objednáva na operácie/nie orl/ a dávame dátumy na oktober s tým,že ak to niekomu nevyhovuje,nech ide inam..a to inam je do rúk súkromníkov...št..pracoviská sú limitované poisťovňami ,ale vždy je aj rezerva na akútne prípady,čo však nos.mandle nie sú

jarmillka
11. máj 2013

Nas zobrali do HE do mesiaca...aj to preto,lebo som najprv vahala či íst alebo nie..inak by to bolo možno aj skor..To máš ty ale velmi daleko..

katkuz
11. máj 2013

my sme boli vo februari na operacii nosnej mandle v pov bystrici a myslim ze termin sme mali asi 6 tyz predtym, ale chodili sme na usne k mudr Racovi ktory ju aj potom operoval. robia to v celkovej anesteze ale v ramci jednodnovej chirurgie (ak sa nevyskytnu problemy). Ale Pov. Bystrica je asi tiez daleko pre Teba.

viva02
11. máj 2013

6-rocnej dcerke mojej kamosky vyberali nosne mandle na Antolskej, vraj uplne v pohode vsetko, ani necakali velmi dlho na termin. Kamoska bola spokojna s Antolskou.

zlato
11. máj 2013

My sme boli vo februári na Antolskej, na termín sme čakali 2 týždne, bolo to tam úplne super, boli sme u MUDr. Nechojdomová. Pozri http://www.zzz.sk/?profil=339

hella23
autor
11. máj 2013

@janinah dakujem za odpoved je mi jasne, ze podla lekarov nosne mandle nie su akutny pripad, ale ak uz musite dietatu volat sanitku alebo utekat s nou na pohotovost, ze sa nedokaze prestat dusit. S malou sme pohotovost absolvovali behom 3týždnov už 2krát, menili nám liečbu a lieky prestávajú zaberať, nakoľko v noci má apnoe spánok a velmi dlho nám zadržiava dýchanie.Musíme ju preberať aby sa nám vôbec nadýchla. Deformuje sa jej hrudník kvôli tomu a poviem vám pravdu, že ak by som tušila, že nám dajú termín až na október, tak sa na celú štátnu nemocnicu rovno vykašlem a už skôr riešim súkromnú. Dokonca nám postupne prichádza o sluch, najprv pravé uško a teraz sa k tomu pridalo aj lavé. Keď som sa spýtala či sa jej vráti sluch ako predtým, tak sa zatvarili a povedali,že sa uvidí po operácií. Viete, ste radi,že dieťa počuje a zrazu kvôli takejto veci, pride už o to čo malo. Len neviem čo rodičia čo také možnosti nemajú, aby to deťom zaplatili!

hella23
autor
11. máj 2013

@viva02
@katkuz zatial dakujem za info🙂

hella23
autor
11. máj 2013

@zlato mne povedali, že spadám po Kramáre s malou, ale chcem tam zbehnúť osobne 🙂 Ak sa smiem spýtať ako ste sa k pani doktorke dostali 🙂 a či to robili lokálne alebo v anestéze. Malú mi musia operovať v celkovej anestéze nakoľko má vodu v uškách a zle nám počuje. Na Kramároch mi tvrdili,že také malé deti ako je ona mi tam nebudú operovať.

maznacik007
11. máj 2013

@hella23 tak to presne je aj my sme takto cakali na vyber nosne a krcne, plus moja mala pod mandlami loziska hnisu a streptokoka... tiez sme sli na kramare tiez sme sa takto objednavali v maji a termin na konci oktobra.... pritom my sme mali ASLO to je z toho streptokoka uplne sialene vysoke hodnoty, 9 mesiacov ATB liecba, uz jej to napadlo klby, ladviny a aj tak to nebol akutny stav....

ked sme to konzultovali s poistovnou tak akuny stav by bol ak by jej streptokok napadol srdcovy sval .. takze asi tak ... ak pojdes na antolsku tak musis to zrusit tu objednavku na kramaroch
inak nosne mandle su v pohode nam robili ak krcne a cistenie hnisovych lozisk ... v klasickej narkoze a teraz to vyzera po vyse roku ze tam ostalo este nejake lozisko ... tak uvidime .... ale teraz to uz planujem riesit na orl inde nie na kramaroch ak bude teda treba znova cistit v narkoze

podotykam ze poistovnu drahsie vyslo to nase pol rocne cakanie pocas ktoreho neustale ATB liecba, vysetrenia na nefrologii, ortopedia kvoli klbom , kazde tri tyzdne odbery krvi a vytery stale pozitivita streptokoka...

maznacik007
11. máj 2013

nas na antolsku vziat nechceli .... jednak sme boli aj komplikovany pripad a jednak sme patrili pod kramare ...

a2303
11. máj 2013

Máme za sebou výber nosnej mandle na Mediklinik Levice (je aj v BA - je to súkromná klinika). termín sme mali do 3 týždňov od vyšetrenia (aj na vyšetrení sme boli v LV). Boli sme tam len jeden deň a môžem kliniku len a len chváliť! prístup, ochota, starostlivosť a čo je na nezaplatenie možnosť byť s dieťaťom - išla som aj na sálu, až kým ju neuspali.. takže jednoznačne odporúčam! ešte aj po zákroku prišiel skontrolovať dcérku anesteziológ, doktor ktorý operoval prišiel 2x a sestry chodili tiež. Proste naozaj staroslivosť na úrovni! držím palce!

hella23
autor
11. máj 2013

@maznacik007 práve, že sa toho bojím, že sa to zhorší ešte viac, čo je aj isté 😒 CRPcko jej obvodna kontroluje, ma ho nastastie nizke...musim povedat, ze sa o malu stara viac ako by mala, tak sa nam snazi davat alternativnu liecbu..
chcem ist na Antoslku si pozistovat ci by mi ju vobec zobrali,nakolko na Kramaroch mi tvrdili, ze take male deti tam v uplnej narkoze neoperuju,takze potrebujem info odtial, aby som potom riesila uz sukromnu. Mojej budu vyberat len nosne, ale ma tekutinu v usku, tak ju bude treba odsat a pripadne potreby vlozit tie kanaliky, ci co to je. 🙂zabudla som ako sa tomu presne hovori.

hella23
autor
11. máj 2013

@a2303 včera som o tej klinike študovala na ich webovej stránke a dosť ma zaujala. Len som nenašla ich cenník.

katkuz
11. máj 2013

@hella23 nam v tej povazskej tiez pri operacii vyberali vodu ktoru mala za bubienkom a slabsie kvoli tomu pocula a bolievali ju uska, v case operacie mala 3,5 roka a as 14 kg (niekde neoperuju v anesteze pod 15 kg - tam nebol problem)

a2303
11. máj 2013
maznacik007
11. máj 2013

@hella23 inak aku mas poistovnu, my sme mali Doveru, zevraj aj to bolo na pricine... ze to tolko trvalo ... 😒

hella23
autor
11. máj 2013

@maznacik007 chcem zbehnut v ponvelok na Antolsku,ci by mi ju zobrali. Ak nie tak to budem riesit cez sukromnu, lebo na Kramare cakat nemienim. Ake dakujem za skusenost, ktoru ste mali s Kramarmi, vidim, ze sa chovaju k ludom ako k zbytocnostiam. ☹ Dcera po narodeni lezala na JISke, som im vdacna, za to, ze mi ju zachranili, ale to bolo pred 3 rokmi, odvtedy to tam ide dolu vodou ☹

hella23
autor
11. máj 2013

@maznacik007 my mame VSZP, ale zas Dovera vela ukonov preplaca aj v sukromnej klinike, co ta moja vobec.

tinki
11. máj 2013

@hella23 Ahoj, asi pre vás ďaleko. Ale v Humennom. Najnovšie vybavenie, súkromná nemocnica. Neplatili sme nič. Mojej vyberali nosné a krčné zmenšovali. Večer sme boli doma..Čakacia doba, do mesiaca. Prístup super.

zuuzika
11. máj 2013

@hella23 Ahoj my sme sa objednali vcera,uplne bez problemov nam dali termin koncom mesiaca v piestanoch na jednodnovej chirurgii. Cele to stoji 105eur.

maznacik007
17. máj 2013

@hella23 no uplne ma tato tema dobehla .. dnes som bola prvy krat s malym na ORL vysetreni a hned lekarka treba von nosne mandle a krcne orezat... maly bude mat v lete pat rokov... on je silny alergik, ma imunoporuchu a ine.

takze bud sme dostali na vyber statna nemocka s cakackou ... alebo sukromne jednodnove centrum v seredi ... cena 100 eur ... termin nam dali na 29.5.
takze ideme tam... aj tak keby som si platila ubytko na kramaroch .. sameho ho tam nedam ... stravu a vsetko okolo ... nie som niekolko dni doma... tak sa mi to neoplati ...
a okrem toho mam skusenosti s dcerou ... takze radsej takto ...

turistka
17. máj 2013

V piestanoch je sukromna klinika,velmi dobra aj kamaratkinej dcerke tam brali nosne mandle,doplacali iba za anestezu

turistka
17. máj 2013

@hella23 myslim, ze ani cakacie doby nie su moc dlhe....

yesno22
17. máj 2013

@hella23 my sme to absolvovali nedávno ale v KE, takže ti nepomôžem...v utorok sme boli u primára na kontrole a dal na termín hneď ďalší pondelok...prišli sme ráno a o 4poobede sme boli doma... 😉

danka_ba
11. nov 2013

boli ste niekto v Medissime v BA? tak tiez vyberaju mandle ... chcela by som vedieť viac

1veronika1
3. jan 2014

Ahojte moja dcerka ma 4 roky a od polovice novembra az doteraz ma uz 3 ANTIBIOTIKA, 2x jej dr dala tie iste mala anginu a teraz jej dala uz ine.Ma zasa to iste zapalene v krku,zdurene uzliny.Neviem co spravit potrebujem radu ci jej mam dat von mandle alebo nie.dakujem Veronika

mariro
27. feb 2014

ja by som chcela tiez info,ci bol niekto v BB v detskej fakultnej nemocnici na vybere nosnych mandli.Chcela by som ist tam,pretoze tam to robia laserom a aj 1 rocnym,lebo potrebujeme vybrat mandle nosne aj malinkej 1 rocnej a aj 3 rocnej.Mate niekto skusenosti? Resp kde robia aj taketo malinke deticky?V BB je to bezplatne,volala som tam.Prijala by som akekolvek recenzie k BB a takisto k zakroku laserom.

mandragora2
2. mar 2014

Nemate prosim vas niekto skusenosti s vyberom krcnych mandli v BB roosveltka, alebo aj vo Zvolene nemocka? hlavne co sa dospelych tyka..ak ste niekto boli osobne alebo aj vasi znami. Rozhodujem sa medzi tymi dvoma variantami a neviem kde je lepsie ist. Na roosveltku som nasla par reakcii od ludi, ze boli spokojni s pristupom, ale o ZV nikde ani zmienka. Ak mate nejake info o tom, tak prosim poradte.

emka13
3. mar 2014

@jarmillka ahojky a ako ste boli v He spokojni? kto konkretne Vas operoval a ako to prebiehalo? nas to tiez pravdepodobne caka nakolko mame druhykrat zapalene uska. dakujem za odpoved

jarmillka
3. mar 2014

@emka13 juuuj vobec si už nepamatam kto operoval..ale bolo tam v pohode..rano nas zobrali,dali nas na izbu,dali mu taky sirup (naladovku 😀) dokonca ked ho brali na sal,tak nam s usmevom kyval 🙂 do pol hodky bol naspat...išlo to tam ako na bežiacom pase.. Ale to prebudzanie bolo hrozne..som plakala s ním.. potom ked sa celkom prebral tak to bolo v pohode..jemu najviac vadila kanyla v ruke..toto si pamata doteraz že ho to velmi bolelo..ostatne nič.. Sestričky boli mile, boli sme tam s ním cca do 16.00, dostal na obed polievku,aby videli či pekne hlta, a aby sa počkalo či nekrvaca a potom nas pustili domov..boli sme s ním na izbe ja s mm sami, takže to bolo super... nemam čo vytknút...