Výber nosných mandlí

lenqa10
11. apr 2016

Mamičky, idem si po radu ku vam.mate skúsenosť s výberom nosnych mandlí, a zavedením drenážnych tyčiniek do ušiek.totižto moj syn mi prestaval počuť, chodili sme na ORL Ambulanciu, ale povedali , ze vybrať nosnú mandľu.vopred ďakujem za každú radu😊

dominika6
11. apr 2016

@lenqa10
a čo chceš vedieť...
vyberú mu mandle na počkanie,ráno ideš,poobede ste doma,v celkovej anesteze...dnes sa to robí ako na bežiacom páse

pribinak
11. apr 2016

Boli sme na Kramaroch, prisli o 7.00 hod, o 15.00 doma sme boli doma. Cely zákrok aj s prebratim trval asi 25 min
O tyzden kontrola. Vsetko

pribinak
11. apr 2016

Tyzden pred operáciou sme absolvovali predoperacne odbery (brali mu krv) a vypísali dotazník u anestéziológa

Je to uplne jednoduchý zákrok, netreba sa báť. Syn na druhy den lietal po vonku.

jamabe
11. apr 2016

@pribinak aj moju dcéru to čaká o mesiac... teda ak znovu neochorie... Ako sa cítil syn po prebratí? Bolelo ho to? Ja už mám také stresy kvôli nej...

pribinak
11. apr 2016

@jamabe nie, on sa rychlo zobudil, potom si este ľahol spat a vtedy dávali do infúzie nieco proti bolesti
Na druhy den normalne fungoval

lenqa10
autor
11. apr 2016

Nas to čaká teraz 25.aprila..tak sa toho bojím...

biba12
11. apr 2016

@lenqa10 výber mandli absolvoval syn v 4,5 r. A museli mu prepichnut aj oba ušné bublinky,mal v uchu tekutinu, nepočul. Operácia bola o 9h, o 15 h bol už doma. A normálne jedol,pil...akoby sa nič nestalo. Zvládne to,neboj sa,bude to OK.

biba12
11. apr 2016

A doma som ho nechala mesiac.

lenqa10
autor
11. apr 2016

Mame tiez 4,5 roka.Aj nám obe uška prepichovali... Len sa mu tie krivky nenapravili, tak nám povedali ze vybrať mandľu...dakujem za vsetky rady aj priebeh ako to fungovalo..uz budem najradšej, ked to budeme mat za sebou

lenqa10
autor
16. apr 2016

A ako je to potom s kúpanim.pretoze my ideme v júli na dovolenku,..tak asi dávať pozor, aby sa tam voda nedostala

kubkovamama
16. apr 2016

Mojmu brali v 3r,nemalo to vyznam,nic sa nezlepsili a aj tak dorastla.Mal velke zdrav.problemy..dalsi lekar na ORL v inom meste povedal,ze to bol uplne zbytocny zakrok.Maly mal z toho traumu.Teraz ma skoro 8r a vdakabohu je zdravy,ale vypiplala som si ho sama doma,citala,hladala,skusala.K lekarom sme prestali chodit.A co sa zakroku tyka,v narkoze a asi 2 hodky, kazde dieta to znáša inak.