Vyberali vášmu 2-ročnému nosnú mandľu?

petra_s_
30. júl 2019

Ahojte, idem si k vám poradu, dávali ste vyberať 2r dieťatku nosnú mandlu kôli chrapaniu alebo kôli niečomu inému? Ako to zvládlo dieťatko a neboli žiadne komplikácie ?

compra
30. júl 2019

Ano. Dala. Teraz v marci. Maly to zvladol uplne v pohode. Jeden den trochu mrncal. Potom uz bol v pohode. Kedze mu zaroven orezavali aj krcne, tak asi na 7-8 den ho bolelo hrdlo, takze dostaval nurofen. POmohlo to. Okamzite prestal chrapat. A presli mu aj teploty, ktore maval (asi kvoli zvacsenym krcnym).

sisaza
30. júl 2019

@petra_s_ malemu vyberali na 2,5r..uplne v pohode...polhod po vykone uz bol akcny😃ziadne bolesti,komplikacie..nam to iba pomohlo😃

petra_s_
autor
30. júl 2019

Nam krčné nepozerala lebo to bolo nemôžme.... Naposledy bola chorá vo februári a mava laryngitidu ... Ale inak nieje vôbec chorá často ... Tak preto sa pýtam ako ste to mali 🙂

sta0
30. júl 2019

@petra_s_ ahoj, môjmu synovi vyberali nosnú mandľu teraz 9.7. a krčné mandle mu zmenšovali, syn má 6 rokov. Tiež nebýval posledný rok skoro vôbec chorý, ale pred vyše rokom mal hnisavú angínu a dlho sa z nej liečil a po nej mu zostali tie mandle zväčšené aj nosná aj krčné, nič ho nebolelo, len keď mu niekto pozrel do hrdla, tak sa zhrozil...Niekedy v máji mi začal silno chrápať v noci, neskôr sa to stupňovalo a potom mával dychové pauzy, nevedel sa kvôli tomu poriadne vyspať, tak doktor sa rozhodol pre túto operáciu. Krčné mu zmenšovali len laparoskopicky - čiže nerezali a nosná išla celá von.

Robili to na 1-dňovej chirurgii...Operácia bola ok, len syn sa "neskamarátil" s narkózou, hneď ako mi ho doniesli na izbu, tak zvracal, viackrát ešte ako sa preberal z narkózy. Dali mu injekciu proti zvracaniu, a keď nás púšťali domov, tak sa mi znova povracal v aute ako som s ním zastala pod bytovkou. Ale on potreboval dostať zo žalúdka von všetko čo mu počas operácie pozatekalo, od malička je taký, že aj obyčajné hlieny mi vyvráti...Doma mi už potom neudržal ani vodu v sebe, tak sme nakoniec skončili v nemocnici na infúziách, lebo bol dehydrovaný. Po 2 dňoch nás pustili domov, ešte v nemocnici mi prespal 24 hodín a keď nás pustili domov, tak ledva prešiel z auta do výťahu a zase spal 5 hodín, potom už bol v pohode, ako keby sa nič nestalo 🙂 A inak nič ho nebolelo, ani hrdlo, ani nos, na nič sa nesťažoval.

V ten deň operovali aj dve menšie deti a tie vôbec nemali problém s narkózou ani s ničím, takže je to individuálne. U nás je to asi v rodine, že tú narkózu neznesieme.

petra_s_
autor
30. júl 2019

Ano chápem 🙂 jej sa neprerusuje dych teda dýcha stále len chrape 🙂 neviem ako matka sa toho bojim lebo bolo veľa prípadov že dieťatka aj zomreli ... A niektorym to vraj ani nepomohlo ... A nakoľko mám doma 4 mesačne bábo neviem ako by sme spravili pobyt v nemocnici ak by to bolo na nejaké dva tri dni 🙂 tak sa radsej pýtam ako to je 😏

katren
30. júl 2019

@petra_s_ ano, vybrali mandlu a nepoznala som si dieta....stale som chodila za nou, ci dycha....dovtedy strasne chrapala....odvtedy nic 😉

katren
30. júl 2019

@petra_s_ nasim trom to robili v PN....rano prides, 4hodiny po operacii odchadzas domov...ziadne lezanie v nemocnici....

sta0
30. júl 2019

@petra_s_ ale to nie je pravidlo, že skončíš v nemocnici, to len u môjho syna bola reakcia na narkózu. Ešte lekár, ktorý ho operoval, keď prišiel po operácii za nami na izbu hovorí, že chcel povedať, že väčšinou to deti znášajú dobre a bez problémov, ale že zrovna môj syn to moc dobre nezniesol. Ale sám povedal, že už dlho nemali taký prípad. Ja som aj myslela, že alergia na niektorú tú zložku v narkóze, ale sám doktor povedal, že to len proste jeho žalúdok nezniesol. Takže Tvoja dcérka to môže zvládnuť úplne v pohode, tak ako aj ostatné deti ;)
Inak môj syn také zvuky vydával v noci, že hrôza, ja som si ho aj nahrala na mobil a u nás jediné riešenie bol tento zákrok, lebo ja som sa nevyspala, čo som nemohla pri tom chrápaní a potom zmenil polohu a zrazu ticho, tak som zas počúvala či vôbec dýcha :D :D :D no a potom sme boli nevyspatí obaja ;) Skús s dcérkou zbehnúť na ORL a uvidíš čo Ti povie lekár.
@katren nás operovali v Leviciach, tiež 4 hodiny po operácii nás pustili domov a inak v nemocnici by sme ani neskončili, kebyže mi dokáže malý vypiť aspoň tekutiny, ale keďže doma mi aj lyžičku vody vyvrátil, tak za to sme išli na infúzie ;)

katren
30. júl 2019

@sta0 tak ale to uz bol mozno nasledok narkozy....moji traja nemali nastastie nic 😉

sta0
30. júl 2019

@katren určite to bolo z narkózy ;) on si aj pamätal, že ten plyn mu veľmi smrdel - uspávali ho cez tú masku, čo musí vdychovať - ja som ho pritom mala na kolenách, tak ja som si trochu "pričuchla" tiež :D a bolo to dosť hnusné, ale musím povedať, že úplne bez stresu, pekne mi dali to jednorazové chirurgické oblečenie, išla som s ním až na sálu, tam som si ho posadila na kolená, doktor mu ukázal ako bude dýchať cez tú masku, na konci mali pripojenú takú hadicu a tá zase bola pripojená na balónik a doktor ako dýchal, tak ten balónik sa nafukoval, tak môj syn veľmi rád fúka balóny, tak hneď začal fúkať, ako mu to dali na tvár :D :D :D a prvé čo bolo keď sa prebral z narkózy, tak sa ma spýtal, aký veľký balón nafúkal :D :D :D

daisylucky
30. júl 2019

@petra_s_ pripnem sa, mojmu idu vyberat v oktobri...

katren
30. júl 2019

@sta0 nasi dostali sirup, polospiacich som ich doniesla na salu a potom ich uspali....

petra_s_
autor
31. júl 2019

@sta0 boli sme v BB v novamede na ORL u pani dr. Botosovej 🙂 výborná dr musím podotknut 🙂 a vyberajú to vraj aj v detskej fakultnej v bb

sta0
31. júl 2019

@petra_s_ inak nám najprv doktor dal do nosa pamykon na tuším 2 týždne + Nasonex, vraj aby odpuchli tie nosné mandle a pamykon na to, že tam mal hlienohnis...ale po tých dvoch týždňoch tie mandle neboli dosť odpuchnuté a chrápanie aj dychové pauzy trvali aj naďalej, tak preto ho operovali. Tebe doktorka povedala, že musí ísť von tá mandľa?

petra_s_
autor
1. aug 2019

@sta0 povedala že ju máme mesiac pozorovať či vynecháva dýchanie a ako dýcha či nosom alebo ústami ... Len je to ťažké pozorovať nakoľko mám ešte 4 mesačne bábo a malá spáva v izbe a len kamerou ju sledujem nakoľko by ju malý zobudil keď by spala a v noci je človek tak unavený že sa zobudí len na to že mrnci mala že chce mlieko alebo sa jej niečo sníva 😀😀😀