Vyberali vášmu trojročnému dieťaťu nosné mandle?

lukacovicovaalena
21. mar 2014

prosim vas mate niekdo taku skusenost, pomoze to ?

janinah
21. mar 2014

je to individuálne,ale väčšinou to pomôže...

brumka
21. mar 2014

Zalezi k comu to ma pomoct, nasa nebyvala chora ale zase koli mandli chrapala, zapchala sa jej euchasova trubica a tym hnis do usiek. Mali sme problem s recou, sme 4m od operacie a super. Nevahala by som. Boli sme celkovej anesteze prepichovali nam bubienky aj trubicku sme mali. Na druhy den od operacie dcerka fungovala akoby sa nic nedialo

julinka2787
21. mar 2014

moju operovali, keď mala 2 roky aj 9mesiacov. zvládla to super. u nás to pomohlo, aj keď si ešte pár soplení po vybratí odkrútila. ale musím povedať, že to už nebolo také ako predtým. teraz je už od začiatku decembra nonstop zdravá. 😉

denanika
21. mar 2014

mojej staršej dcerke vyberali ked mala 3 roky, bývala často chorá ale nám to nepomohlo, pokiaľ chodila do škôly tak bola chorá skoro stále a chrápanie sa tiež časom vrátilo, no nastúpila do školy a akoby uťalo nemáme žiadne problémi , bude mať 9 rokov a chodíme doktorke len na preventívky.

komisakpd
21. mar 2014

moju skoro 5 rocnemu...mame to za sebou 2 mesiace...predtym casto chory, horucky, chrapanie, nemozenost vyfukania nosa...potom bez chrapania..1x afekt..ale to po operacii byt moze a zvlast ked mu robili aj usko k tomu...ale som spokojna, vidim zmysel a zmenu

broonislava
21. mar 2014

Ahoj. Mojmu synovi vyberali nosnu mandlu ked mal cca.3 roky, v pohode to zvladol, bola som s nim, dali im nejaky sirup na ukludnenie, zobrali 5 deti spolu, nestresovali nikoho, ani rodicov, deticky nam doviezli spolu asi po hodinke, sledovali sme ich spolu s maminkami este asi 3-4 hodinky po zakroku, potom nas pustili domov. Od narodenia maval poruchy sluchu, stale nadchu, chrapal... ale uz ma 14 r., z toho dna si dodnes nic nepamäta, len ze bol v nemocnici a ze potom bol na izbe so mnou... Problemiky potom po vybrati pomaly zacali ustupovat a do 6-stich rokov uplne vymizli. Boli sme na Kramaroch.

tueva
21. mar 2014

Ahoj,môžem len súhlasiť s predchádzajúcimi odpovedami,pokiaľ sú až extrémne soplíky,chrápania atd.,nech sa vyberú,hovorí sa,že preto je dobré vybrať do troch rokov dieťaťa,lebo oni potom ešte dorastú.Každá matka by si toto mala zvážiť.Ja mám takú skúsenosť,že poradili,teda jedna doktorka poradila,že ak by som sa teda rozhodla synovi vybrať mandle,mám hned aj odporučenie a už sa mám len sama rozhodnúť. No nakoľko to bol len jeden z mála problémov,tak som sa rozhodla nechať to tak,ako to príroda zariadila🙂.....už len preto,že v noci nechrápe a iné.....bol to len klasický soplík,no čudovala som sa ,že sa mi hned povedalo,že vybrať......mi to pripadalo,že aha ty ich ešte máš?Tak von....🙂........No a záver,fungujeme s nimi,soplíky mávame a v škôlke si pestujeme imunitu.