Vyberanie nosných mandlí v nemocnici v Žiline

tvks
31. máj 2013

Ahojte mamicky aj nemamicky chcem sa spytat ake mate skusenosti v Zilinskej neemocnici z vyberanim nosnych mandli?Syncek ma 4 roky!Kolko trva zakrok?Budeme tak llezat po zakroku?Dakujem

oravkinka
31. máj 2013

Ahoj, my sme z Martina, a deťom vyberali nosné mandle v Žiline na súkromnom ORL ambulantne iba v dormikovej anestéze. Deti si to vôbec nepamätajú. Bolo to pred 3 rokmi, zatiaľ nedorástli, ráno sme prišli a na obed sme už boli doma. Akurát sme to hradili KEŠ

tvks
autor
1. jún 2013

@oravkinka a kolko to vyslo ak sa smiem spytat?A aka to je ta dormikova anestezaDakujem

oravkinka
1. jún 2013

Cenu si už nepamätám, ale majú ju uverejnenú na stránke. (Mudr.Mazúr), bolo to ale dosť, za vstupné vyšetrenie, zákrok + kontrolu po týždni. Dáva Dormicum kvapky, po ktorých bolo dieťa ako opyté, aj sa tak správalo, usmievalo, tackalo sa... ale nespalo, hlavné že nemá nepríjemný zážitok.

katkamario
1. jún 2013

Ahoj, my sme boli v Martine a som maximálne spokojna!!!
Robili mu to ked mal 4 roky v anasteze- je to lepšie ako len oblbnúť a vytrhnút ( tak zvyknú dorastat), lebo majú na to cas a aj to pekne vyčistia. Tiež mu najprv dali oblbovák a potom jemnú narkózu
A prečo idete na vyber?

violetka1
10. júl 2013

toto je pre mna novinka, zeby dorastali mandle!! Ani ma to vo sne nenapadlo, ze mozu. Myslela som ze von a šmitec- hotovo nafurt. Je fakt, ze po kvapkach nie je riziko celkovej anestezy- coho sa bojim viac, ako dorastania mandli asi. A pri uspati sa v tom da lepsie "vrtat", pretoze na to lekar vidi s pristrojmi- co a ci vsetko vybera- kdezto pri kvapkach sa pouziva nastroj podobny naberacke, lekar ide takpovediac naslepo- i ked vie, ze kde sa mandle nachadzaju, nemusi odobrat vsetko tkanivo, lebo na to nevidi. Tolko, co viem od pediatricky- kamaratky. Takto mi to vysvetlila. Ked som sa zverila, ze mam obavy celkovej anestezy- tak mi doporucila Dr. Mazúra jednoznačne.

slav1
24. sep 2013

Mate niekto skusenosti v Nitre? s Mudr. Boldisom?

badovabarca
21. okt 2013

@katkamario dobry den smiem sa opytat kde presne vam to v MT robili v nemocnici? Ako sa vola lekar spomeniete si? Kolko pred zakrokom nesmel byt chory? Lezali ste aj v zariadeni ci isli domov po hodke 2ch. Dakujem

katkamario
22. okt 2013

@badovabarca dobry, robili nam to v nemocnici na krčnom, doktorka sa volala asi Baková- ale to som si už neni velmi istá...u nás mu robili predoperačné vyšetrenia a potom sme sa dohodli že do MT prideme až ráno. Doobeda mu to vybrali a poobede sme išli domov- ked videli že pil aj jedom🙂 ak by ste mali ešte nejaké otázky, kludne mi napište do IP