Vybratie nosnej mandle v celkovej narkóze

mimimami3
27. nov 2014

S dievcatami (4 r. a 2 r.) sme odoslani na ORL do Modry kvoli nosnej mandli. predpokladam, ze starsia sa vybratiu nevyhne (caste infekcie dychacich ciest, anginy spojene s tazkostami s prieduskami, za nami dusenie, hospitalizacia... pri chorobe v noci chrape a ci je chora, ci zdrava, papa s otvorenymi ustami, tak myslim, ze sa jej nosom zle dycha a tak dycha ustami)... ak vyberat, tak som skor naklonena celkovej narkoze (kvoli tomu, ze to uz nezvykne dorast a tiez nechcem aby mala traumu)... preplaca poistovna aj celkovu narkozu? sme v UNION do konca roka a potom od 1.1. v Dovere... a kde to robia pod narkozou? asi na Kramaroch...? a ako to prebieha?

sissy27
27. nov 2014

@mimimami3 ahoj, poisťovne normálne preplácajú celkovú narkózu, my sme to absolvovali pred mesiacom... a robia to na Kramároch a tuším aj na Antolskej...

petrouchka
27. nov 2014

@mimimami3 my sme boli na Kramaroch, doplacali sme akurat ubytovanie doprovodu, kedze som tam bola so synom
Jeden den podvecer sme nastupili, rano ho operovali, este cez den bol z narkozy taky unaveny a ospaly. Na dalsi den doobeda nas pustili domov
Nemozem sa na nic stazovat, hlavne synovi to pomohlo, tie dychal cez usta, lepsie spi, lepsie dycha, menej byva chory

alicka850
27. nov 2014

My sme boli na tom pred 2 rokmi v TN,tam to inak ako v celkovej anesteze malym detom ani nerobia. Boli sme spokojni

mimimami3
autor
27. nov 2014

a ako to prebieha v den operacie? dostanu nejaky oblbovak (tabletku? injekciu?)... ako dlho je dieta na sale a ked sa prebera, mozem uz byt pri nom? su po operacii nejake obmedzenia (strava, chodenie von....)? po akej dlhej dobe sa moze ist opat do skolky? a mali deti po operacii nejake bolesti alebo boli uplakane a pod.?

andrejka1974
27. nov 2014

@mimimami3 moja bola v oktobri na kramaroch , ale na odobratie vacsej casti krcnych mandli,ale bolo tam vela deti len na nosne alebo oboje, v den operacie pred operaciou dostanu oblbovak, aby si nic nepamatali, zakrok trva asi 45 minut, potom ti ju bud daju na specialnu izbu, nas dali vsetkych spolu alebo daju na oddelenie,tam hned dostane jednu mensiu infuziu glukozu , po 4 hodinach moze pit a potom pomalicky jest , ti co mali len nosne mandle a boli z bratislavy alebo do 30 km mohli ist vecer domov 🙂 🙂 🙂 🙂 ostatni tam boli do dalsiehorana, my s krcnymi sme boli dlhsie prijimali nas v nedelu a domov sme isli v stredu, po operacii si stale s dietatom , do skolky po nosnych mandlach moze ist po 1 tyzdniod operacie po krcnych az po 2 tyzdnoch, musi byt kasovita strava, aby ju nebolelo hrdielko, moja jedla skoro, ju nic nebolelo,bola vynimka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂