Vybratie nosných mandlí u 3 ročného v celkovej narkóze

annie13
16. sep 2011

Syncek ma 3 roky a po neustalych chorobach soplne kasel teploty nas poslali na ORL a odporucaju nas na vybratie mandli, mame uz aj termin operacie. Je to vraj nejaka nova metoda Scheiwrova alebo tak nejak neviem ako sa to pise, je to vsak v celkovej narkoze. Idu nam to robit v BB Rosweltke tak ak niekto nahodou priamo tam bol, potesil by ma nejaky opis ako to prebieha. Rano ze nastupime a vecer mozme domov. Mate niekto skusesenosti, mozu nastat nejake komplikacie, bolesti po prebrati z narkozy? Nastalo zlepsenie zdravotneho stavu po vybrati? Dakujem za kazdu informaciu

katka253111
19. máj 2019

@simona14 ahoj, my k nej sme chodili pred vyberom mandle nosnej, spokojnost.. Super pristup, odporucam... Aj som dala v decembri malemu vybrat nosnu mandli v Medicentre co Zv u dr. SOMOROVEJ, sice sa plati tam ale stali tie peniazky za to

lilke
19. máj 2019

@prcko1 ak máte možnosť byť dlho pri mori, alebo dokonca opakovane počas roka, inhalácia slaného vlhkého vzduchu veľmi pomáha. A keď je dieťa bez nádchy, aj nosná mandla, čo je lymfatické tkanivo, sa sťahuje. Na sopliky pozri nosnú sprchu, staršie dieťa zvládne kanvicku na preplach nosa.
A spánok s otvorenými ústami je naozaj kvôli mandlí? Nie kvôli predkusu? Aj chrápe?

kapokapo
19. máj 2019

@prcko1 tak sa porad s lekarmi...nech ti poradia...

miskajulo
7. júl 2019

Boli sme vyberat nosnu mandlu a prepichovat krcne v celkovej anestezie, 5rocne dievcatko na ORL oddeleni v TRNAVE

Vyberali sme preto lebo velmi chrapala a dychala ustami (na vysetreni zistili ze aj ma trochu zalahnute v usiach -tlaci tam ta madla), krcne mandle stale zvacsene a stale zvysene ASLO, castejsie anginy(podla mna nie az tak caste tak 2krat rocne..)

priebeh:
S predoperacnymi vysledkami a papierom od anesteziologa sme prisli rano na 7.00. na oddelenie ambulantnej ORL 4. poschodie. od polnoci nic nejest, nepit. Brali dovnutra podla veku, my sme boli prvy. Bolo tam este po nas 6rocne dievcatko, potom asi 12rocne dievcatko a dvaja dospely. Pozreli papiere, kukli do hrdla, do ucha, odmerali sluch s tymoni to volaju ze "delfinikom".Potom nam pridelili izbu na oddeleni a cakali sme ked nas zavolaju. Na oddeleni moze byt iba jedna sprievodna osoba - my sme sa striedali s manzelom. Ja som bola na zaciatku do 12tej, potom sme sa vymenili. Na izbe su 3 postele, boli sme tam s tou 6rocnou a 12rocnou slecnou. Sestricka nas zavolala a isla s nami na predoperacnu miestnost, tusim na 1.poschodie. Prezliekli ju do zeleneho sterilneho plastu, vlasy do sietky (vtedy chytila trochu stres) Sestricky a doktorky su zvyknute na detskeho pacienta a chovali sa velmi pekne, vedeli to na ne🙂 Prisla doktorka, ze ty si Nelka? Dobre, ze si dnes prisla, lebo mame sutaz vo fukani balonika a prva cena je takato striekacka, ktoru si mozes naplnit vodou a potom niekoho ostriekas, mamu, tatina. jednu jej hned aj dala, strasne sa tesila, ze ona sa bude snazit a bude prva...no strach uplne zmizol..potom jej dali sirup naladovku, no bola vesela, totalne mimo, dala som ju lahnut, aby od smiechu netreskla z postele. prisla po nu sanitarka a vzala ju na ruky na operacku fukat ten balonik. mna poslali na izbu, ze ma zavolaju. ze najneskor o hodinu aby som tam bola, zatial som sa najedla v bufete (lebo samozrejme som ani ja nejedla, nepila od polnoci, stres som mala vacsi ako ona). Ked som prisla na izbu, strasne dlho som tam cakala a uz som sa zacala bat, ze su nejake komplikacie, lebo az o 2hodiny ma zavolali. isli sme pre nu s postelou, nalozili mi ju na postel a dotlacili sme ju na izbu. bola v pohode, trochu otapena, vyzlecena, obliekla som jej pyzamko. Vypocitali nam ze az o dve hodiny sa moze napit cistej vody. a to bol pre nas dost problem..snazila som sa odputat jej pozornost, ale aj tak kricala strasne pit, pit, daj mi pit, vooooodu. az museli sestricky dobehnut, co tak krici. stale som jej vysvetlovala, ze jej nemozem dat pit bla bla, ovlazovala som jej pery..sestricka dosla a povedala, ze ked bude kricat aj tak jej tu vodu nedame. vtedy sa uvedomila a bolo dobre. pustili sme si rozpravku na mobile (je tam free wifi) a povedali sme si, ze ked skoci, sa mozeme uz napit. potom sa pytala na tatina, tak sme sa vymenili, to bolo okolo 12tej ako sa uz mohla napit. potom zaspala. Vsetkych prepustali naraz okolo tretej, ked skontrolovali hrdlo a vybrali kanylu, zjedli pribinacika.
Sme teraz 4.den a zatial velmi dobre. ani od bolesti sme nic nedavali, lebo vravi, ze ju neboli, nic nekrvacalo, stravu kasovitu-pyre,puding,kasicky, namocene vnutro rozku. pila repikovy caj vychladnuty a striekame salviovy sprej do hrdla (to je trochu boj s nou). Do pusky ked jej pozriem tam ma take biele povlaky, co je vraj normalne a teplotu mala tie prve dni len nejako 37,2.
Hned prvu noc krasne dychala a nechrapala!!!!!! Nelutujem. Bola som na zaciatku proti zakroku, ale teraz som rada, ze sme sli.
O tyzden ideme na kontrolu, tak snad ziadne komplikacie ani nebudu. trochu ma mrzi ze teraz v lete sa nebude moc kupat a ponarat, cize ziadne kupalisko, chlorova voda, snad dovolia aspon slanu morsku vodu ☹

deby123
7. mar 2023

žienky prosím vás... Mám otázku. Dávali ste niekto dieťaťu pred operáciou Uniflox kvapky? Sú to lokálne ATB. Viem, že sa normálne ATB nesmú dávať ( len či niekto dával lokálne a bolo všetko ok) ďakujem