Vybratie znamienka

bonaquaba
1. júl 2012

Ahojte baby
idem si ku vam po radu. minuly tt malej zacalo nieo na nose pri ocku rast - bradavica alebo znamienko, ona si ho odtrhla a krvcalo jej, tak som isla ku koznej a ona sa na to ani nepozrela a povedala, ze to je znamienko a mam ist na chirurgiu, tak som sla a chiurg, ktory tam bol sa tiez na to ani nepozrel, iba skonstatoval podla koznej, ze je to znamienko a ma ist von, tak o dva tyzdne sme objednane na vyber znamienka,
Teraz sa chcem opytat, tie co mate skusenosti, kde zistim, ci je to naozaj znamienko, existuje nejake vysetrenie, ktore mi na 100 percent povie, ze je to znamienko a nie bradavica a ak je to znmienko, tak mam ho ist vybrat a treba ho vybrat cim skor, alebo mozem este mesiac pockat -v tom termine idemee na dovolenku a predtym maju vsetko plne, dakujem krsne za odpovede

graceful9
1. júl 2012

@bonaquaba ahoj, ja neviem ozaj, ja mám jedno znamienko vybraté a je to rýchly zákrok, ale neviem, či sa to dá skôr vyšetriť,,,po vybratí to ide na hystológiu, či nebolo zhubné, ale predtým to ozaj neviem,,,,k je to znamienko ja by som nečakala,,,neviem, skús si na iné kožné zavolať, nie kde si bola, či sa to dá zistiť,,,,

cicimon
1. júl 2012

@bonaquaba leto nie je prave vhodne obdobie na take zakroky, skus radsej na jesen a ked si si nie ista vysledkom, skus ineho dr - hlavne ked ti kde ste boli sa na malu poriadne nepozreli

janie80
1. júl 2012

@bonaquaba asi by som isla za inou koznou... Ja som mala vyberane tri znamienka vo februari a ked som bola u koznej na prve vysetrenie, pozrela na to takou svojou lupou a hned povedala, co znamienko je a co je len nejaky vyrastok... 😔 a tiez sa priklanam k nazoru (potvrdila mi ho moja kozna), ze znamienka by cez leto nemali byt vyberane, kvoli teplu, nadmernemu poteniu a agresivnemu slniecku...

bonaquaba
autor
1. júl 2012

@graceful9 no viem otej histologii -lenneviemnaisto,citojeznamienko,alebobradavica, takestechcemistdo Ruzomberka navysetrenie a to vybratie bude ako operacia malej najprvzoberukrv potom vsetky mozne vysetrenia urobia a ak bude vsetkoo ok,tak potom ju uspia a budu vyberat,az satohoo bojim
cicimon ako som uz pisala este najprv pojdemm na jedno vysetrenie kinej koznej, a uvidim co ona povie a preco leto nenivhodne asinemoze istpotom naslnko ze,vsetko este prehodnocujem,aby to bolo pre malu ok

bonaquaba
autor
1. júl 2012

@janie80 tak ako pisete baby necham to radsej na september

emily76
1. júl 2012

@bonaquaba ja som dala synovi vybrat dve znamienka a planujeme este dve. Ak si mala rozskrabla, ja by som necakala, lebo tam moze zacat nieco rast. Skus nejakeho kozneho, co sa na to pozrie a povie ti co to vlastne je. Ak by ste to nechali odstranit teraz, musela by to mat prelepene a cca 3-4 tyzdne na to nesmie slnko, nam kazali prelepovat to, ak by isiel syn na slnko.

janie80
1. júl 2012

@bonaquaba urcite ano... Vies, ked sa tam dostane pot, je to strasne neprijemne, kym je jazva este cerstva... A to nevravim o tom, ako ma to palilo pri akomkolvek pohybe (jedno bolo na pase, takze nedalo sa vyhnut, ci uz pri obliekani, obuvani a vlastme kazdej cinnosti) a neviem si predstavit, a by na to zasvietilo slnko... 😖

katka1981
1. júl 2012

@bonaquaba, ak by islo o znamienko, necakala by som. Mne sa tiez znamienko na krku poranilo pri hre a nasi mi ho dali vybrat hned. Bolo leto, ale to nevadi, cely problem je len v tom, ze treba kozicku chranit pred slnkom. Mne vtedy povedali, ze rok, aby mi tam narastla nova koza, aby som to nemala fialove. Ja som si to prelepovala a jazvicka ostala biela. Napr. na nohe som si urobila jazvu, strhla som si kusok koze, zrovna 1.jula, super zaciatok prazdnit, kaslala som na to a mala som to fialove asi 3 roky, potom to zbledlo. Ja by som asi necakala, aby sa to nezhublo. Za tyzden je jazva zahojena. Ked kupis Biodermu Mineral 50, natries to, tak to bude biele akoby si dala naplast a pekne to ochrani pred slnieckom.

cicimon
1. júl 2012

@bonaquaba ak vydrzala doteraz a nejako jej to neprekaza tak skor ako na jesen by som to urcite nesla vyberat.. na take veci je vhodna zima a pokial nechcete cele leto sediet doma alebo byt s leukoplastom na nose..

janie80
1. júl 2012

@katka1981 no neviem, ci za tyzden... Po dvoch tyzdnoch mi vyberali stehy a zdaleka to nevyzeralo ako zahojene... Jednej mojej kamoske sa po vyberani stehov jazva dokonca roztiahla a museli zasivat znovu... A navyse, strasne to zavisi od organizmu, takze s vyjadrenim, ze o tyzden je jazva zahojena by som bola opatrna... Moje su doteraz ruzove a to ich natierame poctivo kazdy den... 😔

graceful9
1. júl 2012

@bonaquaba neuspáva sa, podáva sa len lokálna anestézia

graceful9
1. júl 2012

@janie80 ja som ju mala asi za týžďen ok, ale otrasne sa mi roztiahla,,,,spravili mi pásik a vznikol štvorec 3x3 cm 😔

elzu
1. júl 2012

Ať už je to bradavice nebo znamínko, mělo by jít ven. Hlavně proto, že časem oboje můžou dělat neplechu. Kor když už si to jednou strhla, nečekala bych, až se to stane znovu. Zákrok je to rychlý, pak je třeba provádět tlakovou masáž (zatlačit proti kosti-podržet pár vteřin-pustit-a zase zmáčknout) a mazat, aby se jí jizva stáhla a nešla vidět...

cicimon
1. júl 2012

@graceful9 u malych deti nemoze robit barsco v lokalke

janie80
1. júl 2012

@graceful9 ved to vravim... Ze teda za tyzden to asi uplne ok nebolo, kedze to takto dopadlo... 😔

graceful9
1. júl 2012

@cicimon ja neviem, aké malé je to dieťa,,,

graceful9
1. júl 2012

@janie80 no veď toto, ja to mám na krížoch a keď sa zohnem vypadá to otrasne :/

janie80
1. júl 2012

@graceful9 tiez mam jedno vzadu v okoli pasa a druhe asi 5cm nad nim... A stale su skardesie ako jedno, co mam na lopatke... Predsa len, ta koza sa tam tolko nenamaha...

graceful9
1. júl 2012

@janie80 veru,,,ja som ho mala veľké a necht na palci a museli mi ho vybrať, lebo bolo asi 2 alebo viac mm nad povrchom a mohlo prasknúť pri pohybe,,,,ale to bolo asi 8 rokov dozadu už,,,

gumimaci
1. júl 2012

@bonaquaba ahoj, nechaj to na neskor, okt- november ideal. V tomto obdobi by sa taketo zakroky nemali robit, kvoli slnku. Mne to chirurg hned odmietol robit (na jar) v novembri uz to bolo OK a o 2 tyzdne zahojene.

katka1981
1. júl 2012

@janie80, cim je organizmus mladsi, tym by sa rany mali hojit skor, ja som bola dieta. Takisto, ked vyberaju mandle, deti maju rychlejsie hojenie ako dospely. V poriadku stichy sa vyberaju po 10-14 dnoch v zavislosti od priebehu hojenia a tiez zavisi od toho na akom mieste je zakrok robeny. V mieste kde sa koza hybe, je hojenie tazsie, lebo sa koza natahuje a tam sa aj jazva roztiahne. Cize, ked sa stichy vyberu, jazva vyzera len ako ciarka, no casom sa zvacsi. Na tvari by mali byt jazvy v lepsom stave, menej viditelne. Ja som len pisala, ze ja by som dala znamienko vybrat cim skor, kvoli moznym problemom. Necitala som celu diskusiu. A tu by mal mat hlavne slovo asi lekar. Nejdem to zlahcovat, ja sama mam x znamienok, co by bolo dobre dat von, (lekar to nenavrhol) ale strach mi nedovoli, som citlivka.

bonaquaba
autor
2. júl 2012

ahojte baby ked ja ani neviem, ci jeto znamienko, lebo ani jeden dr sa na to nepozrel, takze pojdem na vysetrenie este raz,ale k inemu doktorovi, mala ma 1 a 8 mesiacov a najhorsie je,ze jeto pri oku a ked sa zobudi tak si pretiera oci a aj too znamienko,lebo jehnedvedla, aleona sitoodtrhlatym suchanim a vtedy jejtiekla krv a odvtedy tam maibamalu dobku a aj kedsi trie oci,takjej to uz nekrvaca, ja viem,ze existuje nejaky pristorj na znamienka,lenneviem ako sa vola - skontroluje znamienka, ci su v poriadku, ja neviem moznoto bolalenbradavice, ved v piatok idem na dalsievysetrenie,tak budem mudrejsia,ale dam jejto vybrat az vjeseni, dakujem vam zaprispevky