2ročná je vyhadzaná okolo úst a nevieme z čoho

tehulka2016
13. dec 2018

Ahojte, dcera 2r chodi do skolky. Zacala sa takto vyhadzovat okolo ust. Nieje alergicka. Vsimla som si ze este jeden chlapec to ma v triede ale tiez nevedia z coho. Nic nedava do ust. Stretli ste sa s niecim podobnym? Nechcem istku koznej ked neviem co je pricina.

0silvia0
13. dec 2018

@tehulka2016 nejedáva v poslednom čase niečo, kde sú farbivá, éčka?

tehulka2016
autor
13. dec 2018

@0silvia0 myslim ze nie, sladkosti praveze velmi striktne, cokoladu vobec

dzulli1980
13. dec 2018

Nemôže to mať zo saponátu, ktorým umývajú v škôlke riad, z ktorého detičky papajú? ... moja dcéra sa tak zvykla vyhadzovať okolo pusinky vždy, keď sme boli u babky ... bolo to zo saponátu.
@tehulka2016

0silvia0
13. dec 2018

@tehulka2016 ovocie? mandarinky? býva striekané a keď neumyješ šupu, môžeš časť chémie preniesť na očistené ovocie...

renatka100
13. dec 2018

@tehulka2016 takyto ekzem som mavala z chemicky osetrenych mandariniek, pomarancov a umelych dzusov

misha666
14. dec 2018

moj maly to ma tiez a stale zo skolky... cez vikend mu to zmizne a cez tyzden sa mu to objavi zas... ja si myslim ze to ma z mandarinky... lebo presne vcera prisiel taky vyhadzany a povedal ze jedli mandarinku... ja to mam po mandarinke tiez... a aj moja starsia dcera

katren
14. dec 2018

@tehulka2016 boli ste u alergo? Pre mna je toto znak nedodrzania HIT diety...

0silvia0
14. dec 2018

@misha666 no na mne sa minule smiala moja takmer 30-ročná kolegyňa, že si pred ošúpaním mandarinky túto mandarinku umývam. Keď som jej vysvetlila, že s rukami, s ktorými chytám striekanú šupu potom chytám vnútro mandarinky a dávam do úst si prenesiem chémiu do tela, tak až potom si ťukla po čele že a ozaj, že nikdy ju to nenapadlo.

renatka100
14. dec 2018

@0silvia0 ta chemia je aj v mandarinke dostava sa to aj cez supu - tie co sa u nas predavaju - ja tam koktail chemickych latok - len si treba pozriet balenie - ja uz kupujem iba bio - tam striekanie nie je povolene a radsej menej ako ekzem

0silvia0
14. dec 2018

@renatka100 určite sa niečo dostane aj cez šupu, ale väčšina je určite na šupe, ktorou si netreba kontraminovať ruky a následne ovocie.

katren
14. dec 2018

@renatka100 aj bio sa strieka, len su tam ine mnozstva povolene 😉

katren
14. dec 2018

@renatka100 a inak, co sa tyka striekania, SR ma najprisnejsie pravidla z celej Unie 🙂 ci uz bio, eko alebo bez privlastkov...

0silvia0
14. dec 2018

@0silvia0 kontaminovať 😂😂😂🤒

ivuska027
14. dec 2018

Normalna potravinova alergia. Ako prisla, tak odide. Moji to maju z Danone (to ani nie je jedlo podla mna), ak je kecup s konzervantami, resp vsade kde su. Kupujem napr kečup v skle, tam nie su. Minule jedol volajaku cokoladku, co im ucitelka dala a bol vyhadzany. Z cohokolvek to moze byt.

renatka100
14. dec 2018

@katren kora bio pomarancov, mandariniek, citronov nesmie byt chemicky osetrena - to nie je striekanie - to co robia s beznym ovocim je glazovanie aby nesplesniveli a vyzerali krajsie. Daj si vedla seba mandarinku bio a nebio. Nebio vydrzi omnoho dlhsie pekna ako ta chudera bio bez akehokolvek osetrenia.

renatka100
14. dec 2018

@katren ale je tu kopa ineho svinstva - co davaju zvieratam jest gmo kukuricu a pod, v pode je ddt takze tiez nic moc

katren
14. dec 2018

@renatka100 pracujem s ovocim...mame vyse 100ha ovocnych sadov....viem o co ide 😉

renatka100
14. dec 2018

@katren aj ja viem o co ide a na to nemusim pracovat s ovocim😔

renatka100
14. dec 2018

@katren pestujete mandarinky na Slovensku?

katren
14. dec 2018

@renatka100 a daju sa mandarinky pestovat na Slovensku? 🙄 ja pisem o ovoci, nie konkretne o mandarinkach....

renatka100
14. dec 2018

@katren ja som pisala o ochrannom postreku na mandarinkach ale to uz nie je tema pre pani co sa pytala na ekzem u dietatka

nataliaviktoria
17. dec 2018

@0silvia0 nie je lepšie si iba po očistení umyť ruky a začať jesť? 😂

0silvia0
17. dec 2018

@nataliaviktoria asi nie, lebo počas šúpania sa dotýkaš prstami aj mesiačikov mandarínky, myslím, že sa to nedá bez toho, aby si sa nedotkla čiastočne aj vnútra. Ale ak to dokážeš, klobúk dole😉