Vyhádzaná šušurka 7-mesačnej.

lienka1996
15. mar 2020

Prosím vás, potrebujem poradiť. Už asi týždeň sa vyhadzujú malej pupáky, vyzerajú ako pľuzgieriky. Má 7 mesiacov a používame plienky lupilu, ale len teraz, inak máme Pampersky. Od kedy sme začali používať lupilu tak sa jej to začalo vyhadzovať, najskôr jeden potom dva a teraz to má všade, dala som znova aj Pampers a veľa sudokremu, ale nemizne jej to. Prebalujem ju dosť často, tak nechápem či to má z plienok, alebo má "agresívny" moc a zle jej to vplýva na pokožku. Stalo sa to aj vám? Čo vám pomohlo, aby to zmizlo?

rumkolka
15. mar 2020

Vrat sa k plienkam ktore toleruje

lienka1996
autor
15. mar 2020

@rumkolka už máme Pampers späť a aj natierame a ako keby mala toho ešte viac. Chcela som vyskúšať lupilu, lebo sú aj dobre recenzie na ne a dáko som sklamaná.

brezza
15. mar 2020

@lienka1996 ak pouzivas vlhcene tak ich vyhod a odporucam krem weleda. Chvilu sme ho nemali, dala som iny a vtedy sa tak vyhadzal. Kupila som znova weledu a do jedneho dna to zmizlo. A je to prirodne

lienka1996
autor
15. mar 2020

Vlhčené používam, ale tým to nebude. Ako som zmenila plienky, tak od vtedy to má
@brezza

brezza
15. mar 2020

@lienka1996 vsak sa vrat k povodnym. Ja napriklad davam lupilu malemu od narodenia, ale kazde dieta je inak citlive. Niketore sa vyhadze aj z pampersiek. Chvilku to asi potrva kym to zmizne, len nech sa to nezhorsuje.

stanulienkat
15. mar 2020

@lienka1996 ja by som tiez vlhcene vyhodila. Je to sama chemikalia. Ani ja by som to nepouzivala a uz vobec nie babatku. Ja som to pouzivala akurat na vyletoch.

mrkvicka060
15. mar 2020

Boze, ved citajte zeny! Autorka pise, ze uz sa vratili k povodnym plienkam a z vlhcenych to nikdy predtym nemala, takze zrejme v tom problem nie je.

mrkvicka060
15. mar 2020

Ked su to pluzgieriky, nemohol sa jej nejak do tela dostat herpes virus? Asi by som konzultovala s Dr, ked sa jej to aj rozsiruje. Pripadne mozes vyskusat imazol, ten zvykne na taketo plienkove zalezitosti pomoct.

lienka1996
autor
15. mar 2020

@brezza vlhčené používam od narodenia tiež Pampers značku a nemala to nikdy. Len teraz ako som zmenila z plienok Pampers na lupilu, tak sa jej to vyhodilo, už máme späť pôvodne plienky a stále to má, aj kremikujem, často prebalujem, po kakaní riťku umyjem pod vodou, tak nechápem. Pridám aj bitku, keď to bude možné.

lienka1996
autor
15. mar 2020

@mrkvicka060 Dr. to videla a vraj to nič nie je, ale mne sa nezdá, lebo sa jej to rozširuje, ale len na cikulke to má, nikde inde.

lienka1996
autor
15. mar 2020

Pardon nie bitku ale fotku🙄

leelu
15. mar 2020

Neo Phytiol namiesto Sudokremu, resp. ineho kremu pri kazdom prebaleni 7 dni

saskia_98
15. mar 2020

Moj maly mal take ked som zmenila babylove na pampers. Normalne sa vyhadzal a ked som dala zase babylove, uz sa to nestalo a to vyhadzane pomaly mizlo.

lienka1996
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikonica
15. mar 2020

@lienka1996 radsej tu foto hned stiahni... Uchylaci su vsade... A skus na chvilu aj vlhcene prestat pouzivat... Len cistu vodu... Kup ai v tescu take bavlnene utierky v rolke fred and flo a macaj do teplej vody a pouzitu hned zahod... Alebo rovno v umyvadle ju poumyvaj... Moze byt ze niektora sarza tych utierok jej nesadla... Ja pouzivam ked tak len take kde je 99% vody...

saxana000
15. mar 2020

Nasadit okamzite imazol ziadny sudokrem.umyvat len cistou vodou a ppriadne vyzehlenym uterak pranym bez avivaze minimalne 10 dni a kazdu volnu chvilku po kazdom cikani a kakani.a co najviac vetrat vetrat vetrat.rozlozit si nepremokave podlozky a malu nechat nahatu co najviac sa bude dat.
Na noc bavlnenu plienku nie pampersky aspon kym to nezmizne.a uz sa nikdy viac neulakomit na lacne plienky..
Presli sme tym aj my.co som usterila na plienkach to ma 10krat viac stali kremy kym som malu dala do poriadku.

lienka1996
autor
15. mar 2020

@ikonica skúsim ako radíš, len nechápem, že stále používam to isté a nič nemala a zrazu teraz sa jej to vyhodilo a ešte tak veľmi, ako si videla😏

ikonica
15. mar 2020

@lienka1996 ono moze byt jedna varka utierok zla a uz je to tam.. Skus a ked nepomoze tak uz len dr....

smejko25
15. mar 2020

@mrkvicka060 to je tu bezne napises daco o plienkach a osi hned zautocia ze okamzite neopuzivaj vlhcene 🤦‍♀️🤦‍♀️

linda2766
15. mar 2020

Nam pomohol zarobeny krem predpisany koznou lekarkou zvaný ichtamolova pasta...a umývanie zadku pod tečúcou vodou po kazdej stolici

lienka1996
autor
15. mar 2020

@smejko25 nechápem ani ja, že čo s tým majú vlhčené, keď stále používam tie isté už 7 mes. Neviem koľko krát mám napísať, že je to asi kvôli plienkam🙄

smejko25
15. mar 2020

@lienka1996 no ja som sa tu minule kvalitne pochytila lebo som napisala ze mi je jednoduchsie malu utriet s vlhcenou ako utekat s nou ku umyvadlu/vani a tak ju umyt 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

hennyinnsbruck
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hennyinnsbruck
15. mar 2020

Zinkovu masticku daj, neviem ci imazol je to u vas alebo ma iny nazov. Moja ked ma hocičo tam dole po 1-2 natreti je to preč.

hennyinnsbruck
15. mar 2020

U nás je to tento krém.

lenka2710
15. mar 2020

@lienka1996 ahoj aj moja to mala, keď sme presli na inú značku vlhcenych obrúskov
Dala som pod ňu prebaľovaciu podložku, nechala som ju úplne bez plienky, keď sa pocikala alebo pokakala, tak som podložku vyhodila a vymenila
Uvarila som kamilkovy čaj a tým som jej to potierala, pomohlo

linda2766
15. mar 2020

Aj dubová kôra a repík ak máš potierat caje na striedačku

bona69
15. mar 2020

@lienka1996 ahoj, my sme používali od narodenia stále to isté, plienky aj obrúsky, a presne okolo 7mesiaca sa nám malý vyhadzal,zadok ako pavian a začalo sa to ťahať ďalej,použili sme aj imazol a nič,už som bola zúfalá,čítala som po nete x článkov, nakoniec som to všetko spojila a odvtedy pokoj. Dočítala som sa že to môže byť zo stolice,teda bábätko má pestrejšiu stravu a ph je kyslejšie, tak sme nasadili probiotiká, prestali používať vlhčené obrúsky úplne, po pokakani kupeme a na to veľmi boľavé sme ho posadili do repikoveho čaju,namastili Neo pytiol. Zabralo to, keď sa to zahojilo používam už len sudocrem,a keď už vidím že má trošku pupencekov dám probiotiká a do Max dvoch dní nemá nič. Drzim palce

lienka1996
autor
15. mar 2020

@smejko25 poniektoré sú tu také, čo majú svoje metódy a nedajú na ne dopustiť a tlačia ich tebe do hlavy, že je to správne, ale každé dieťa je iné a inak pôsobia krémy aj plienky. Ja som sa pýtala čo im pomohlo aká mastička, aby mi dali rady, čo som sa aj dočítala a niekto začne osočovať, aby som sa nelakomila na lacné plienky. Ako toto ma dosť nas*alo, ale radšej som bola ticho a neotvárala konflikt. Chcem pre svoje dieťa to najlepšie, ale niekedy mi nevyjde kúpiť "kvalitné" plienky, tak sa musím uspokojiť s tým čo vyjde a som aj rada, že mám čo dať malej medzi nohy..
Bývam v dome a kúpeľňu mám na samom spodku, tak nebudem s ňou behať o 2 poschodia nižšie, keď mám vlhčené poruke.

lienka1996
autor
15. mar 2020

@lenka2710 ahoj, ja používam stále tú istú značku a do teraz nič nemala. Skôr si myslím, že to bude plienkami. Máme prvý krát lupilu a od vtedy sa vyhadzala.