Vynechanie antibiotík každých 12 hodín

18. mar 2024

Dobry vecer zabudla so. Malemu vcera vecer dat. Dnes ma znovu rano uzit. Stanr sa nieco ked aom vcera zabudla.

sunshine_18
18. mar 2024

Kolky den berie atb?

autor
18. mar 2024

@sunshine_18 berie ich od stredy.alr stalr je chory. Boli sme aj na pohotovoati koli silenmu kaslu dostal sinupret na zahlienenie. Moja chyba obe deti chore 🤦‍♀️ boze aa zabudla som mal byt mat zas teraz rano o 9

kat_
18. mar 2024

tak co uz ine urobis, pokracuj normalne dalej

luliu
18. mar 2024

Pokračuj ďalej, ale toto by sa ti naozaj nemalo stávať, pri ATB je veľmi dôležité dodržiavať davky

stellarstar
18. mar 2024

Dávaj mu normálne ďalej atb a daj do telefónu budík aby si vedela že máš dať dávku

autor
18. mar 2024

@luliu mna to fakt mrzi niksy sa mi to nestalo. 😪

autor
18. mar 2024

Volala so. Aj dr. Pytala sa od kedy davam. Povedala ze mam dalej pokracovat Povedala som ze od stredy. Len sme boli v sobotu na pohotovoati a dali mu dalsie lieky.. na zahlienenie.

autor
18. mar 2024

Moze sa nieco stat ked som ju vynechala?

janinah
18. mar 2024

Treba podať hneď ako si spomenieš.aj v noci dieťa zobudiť a podať.

autor
18. mar 2024

@janinah spomenupa som si teraz. Mam ho zobudit? Ma brat az o 9

janinah
18. mar 2024

Áno.hned podať.

autor
18. mar 2024

@janinah lebo ich berie rano o 9 a vecer o 9

autor
18. mar 2024

@janinah moze sa mu nieco atat? Ma pen 13m

autor
18. mar 2024

@janinah a vecer mu mam dat kedy?

janinah
18. mar 2024

Tak bude brať o 8 a 20

janinah
18. mar 2024

Nič sa nestane.len nemusia účinkovať ako treba.teda dopodavat celú dávku na koľko dní má predpísané ATB.

autor
18. mar 2024

@janinah ma cefzil sirup. 2.5ml kazdy 12h. Zacal brat v stredu. Do toho u berie mucosolvan junior. A od soboty mu dali na zahlienenie sinupret.

koniarova
18. mar 2024

Nestresuj. Nič sa nemôže stať. Pokračuj ďalej v podávaní. Ja by som dala o deviatej.

autor
18. mar 2024

@koniarova uz som dala o 8

autor
18. mar 2024

@koniarova uz som vystresovana z toho vsetkeho deti chore aj ja chora. A taku dolezitu vec zabudnem.

magic08
18. mar 2024

Kluuud, nic sa nestalo, no tak si zabudla, a co. Dieta vyzdravie tak ci tak. Hlavne nezabudat uz

simca06022011
18. mar 2024

nevadi, treba dat skor a nastav si pripomienky do mobilu, ja to tiez robievam ak su atb:D aj na seba. V podstate plati ze ak prides na to ze si zabudla a je to uz takmer cas dalsej davky, tak das.. a potom pokracujes. Ak by to bolo ze spomenies si trochu neskor, nevadi.
Ja dokonca ked sme chori mam zvadene plastove kosiky male, nacapnem tam nalepku koho to je (ja, dcera..) a mam tam vsetko co berie a mam to na ociach.. :DDD Ked bola malinka tak som dokonca mala odfajkavaci system na obale, teraz ak napr. uz berie ona sama ten sinupret (ten je na zahlienenie super, to treba davat na horne dychacie, podla mna je to lepsie ako kvapky do nosa :D), tak centrofixou na blister /plastovu cast) pisem R-O-V (rano, obed, vecer.. a dookola) a tak vieme ak daco zabudne :D

lavender94
18. mar 2024

Pokoooooj. Nikomu sa nič nestane, keď raz zabudne podať antibiotiká. Normálne pokračuj v liečbe 8-20, podávajú ostatne lieky podľa toho ako ti bolo odporučené a všetko bude v podriadku. Ak by sa dieťaťu prihoršilo, určite to nie je tým, že si zabudla na antibiotiká.

sunshine_18
18. mar 2024

Pokracuj normalne dalej, uz ma aku taku davku v tele ustalenu.

zuzuliennka1
18. mar 2024

ked si vynechala, nic strasne sa nestane, treba dat hned, ako si spomenies, a na vecer si daj pripomienku do mobilu.
mas to inak aj na inych liekoch napisane v pribal. letaku: ked zabudnes, treba uzit hned ako si spomenies, ale nikdy nie 2x davku, ze by si chcela “dohnat” davku, to nie, dat obycajnu davku a pokracovat dalej.

zuzana_chmelova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
18. mar 2024

@zuzana_chmelova 🙄 toto uz co je za hlupe odporucanie?? antibiotika sa davaju LEN VTEDY, ak ich po vysetreni nasadi lekar. A vtedy ich treba uzivat podla pokynov lekara.
To, ze su niektore deti s lepsou imunitou, resp. take co mali stastie a atb nikdy uzivat nemuseli, neznamena, ze sa to tyka vsetkych.

letfenixa
18. mar 2024

@zuzuliennka1 a hlavne skoro 2-rocne deti málokedy potrebujú antibiotiká, ak ešte nie su v kolektíve.