Vypadávanie vláskov a suchá pokožka na hlavičke

sisa00
23. okt 2011

Neviete mi niekto povedať či je normalne že moja 3 mesačna dcerka ma celu hlavičku suchu a na jednom mieste asi 3x3 cm nema už vlasky ked sa jej chytim hlavičky kopa vlaskov mi ostane v ruke . Mali ste už niekto takyto problém ? Dcerka je dosť vlasata teda bola ☹ a dufam že aj bude

zuzula1989
23. okt 2011

moja ma tiež tri mesiaca a tiež mala takú suchú hlavku..začala som používať johnson and johnson samponik abehom 3 dni úplne super...a vlasky jej tiež vypadavaju..dokonca ma plešinku vzadu 😀 a už jej zostal len taký chochlik..tieto fetalne vlasky su velmi jemne takze neboj narastu jej krasne pevne vlasky... 🙂

sisa00
autor
23. okt 2011

ja mam s toho hrozný trach ja tiež použivam jonson samponik a sa mi zda že to ma vždy horšie a horšie a tvojej malinkej už rastu trošku lebo moja ma uplne hladku tu pokožku 😢

roo
23. okt 2011

Neboj sa, je to normalne. Tvoja dcerka sa asi narodila s hustymi tmavymi vlaskami. Tieto jej budu vypadavat a subezne s tym jej budu rast nove, pravdepodobne aj trochu bledsie vlasky. Moja prva dcera mala huste cierne vlasiska a hoci bola narodena v termine, mala aj lanugo (chlpky) na ramenach, chrbate, zadocku. Druha mala este viac vlasov (tiez ciernych). Obom vlasky vypadli a narastli im bledsie, hnede, druhej dokonca take orieskove.
Nerozumiem, co myslis tym, ze ma hlavicku suchu... Akoze ma supinky?
Mimochodom - ak chces dcerke odlozit na pamiatku pramienok prvych vlasov, radsej rychlo nejaky odstrihni, kym jej nevypadnu 🙂

sisaha
23. okt 2011

@sisa00 johson je najhorsia kozmetika, ktoru poznam a sposobuje detom problemy. Nepouzivala by som nic z tej rady.
@sisa00 detom vlasy vypadavaju, lebo sa menia...neboj, oni jej narastu.. 😉

roo
23. okt 2011

@sisa00 Este doplnim k Tvojej odpovedi z 11:47 -budu rast pomaly. A priprav sa aj na plesinu - ako bude lihavat coraz viac na chrbatiku, hrat sa a suchat hlavicku o podlozku, na zatylku sa jej vlasky vyderu a bude tam mat lysinu. Ale na prve narodeniny uz z nej bude urcite krasna paradnica.

roo
23. okt 2011

@sisa00 A este co sa tyka kozmetiky - najlepsia pre mimino je ziadna. Fakt. Ziadne mydla, sampony, ziadne experimenty. A zle jej moze robit aj voda. Skus pred kupanim vodu prevarit (s dostatocnym predstihom, aby stihla vychladnut) - odstranis tak chlor, ktory moze pokozke babatka skodit. Za vyskusanie nic nedas a nic tym nepokazis 😉

zuzula1989
23. okt 2011

@sisa00 rastú ale velmi pomaly...ja so zo začiatku nič nepoužívala a mala hlavičku samú šupinku...odkedy mám šamponik tak ok..aj synovec je na tom podobne...ale skús ako hovorila roo možno to pomože...

sisa00
autor
23. okt 2011

Dakujem moc za rady 🙂 vodu nam netreba prevarať lebo som v zahraniči a u nas sa voda nijako naupravuje ani chlor nič niekedy tečie aj žlta 😖
@roo Ano ma celu hlavu samu šupinku a stale sa jej to robi .A ked jej to odpadava odpadavaju jej aj vlasky 😢 A ako jej mam umyť hlavičku ked jej ju olejujem ? či to potom netreba umyvať ? ja jej ju už umyvam len raz do týždna so šamponikom pretdým dom mala Sebamed olejšek na kupanie a s toho mala tie lupinky 1x a cele žlte lebo bol žltej farby . teraz som skusila ten johnson a s toho to ma tiež len biele .
Zajtra cestujeme na sk a hned ked prideme letím doktorke nech mi to potvrdí ale už som dneska až plakala ked som ju krmila kopec vlaskou ostal ponej na vankuši tak som sa vystresoval 😕

@sisaha Možem sa spýťať aku kozmetiku použivate na sk ? čitala som že nivea ale asi ked ma taku hlavičku niečo z lekarne treba kupiť . Bude citlivka po tatinovi asi ten je zase alergicky na slovensku vodu prechlorovanu 😀

sisaha
23. okt 2011

@sisa00 nemusis sa vobec stresovat, tie supinky na hlave su normalne. Ja som si dala na vatičku detsky olej a jemne to vyšuchala.. ano, vypadavaju tym aj vlasy, ale to je normalne, oni znova narastu. Proste dieta vymiena novorodenecke za take ake bude mat neskor. ked bude mat mastnu hlavu, vecer jej ju normalne mozes umyt detskym samponom. Ja som pouzivala bud Bubchen, alebo Weledu, alebo Niveu baby.. A to vysuchavanie olejcekom treba robit dovtedy, kym tie supinky neodstranis...cize mozno aj kazdy den, alebo kazdy druhy.

sisa00
autor
23. okt 2011

už aj idem nato 😉 ja jej to robim tak že jej poriadne naolejujem hlavičku masirujem a nakoniec jej dam čiapočku aby mi všetko nezamastila . Dufam že to nevadi . Už aby sme to mali zasebou . Dakujem za rady ste ma ukludnili .

peony
23. okt 2011

@sisa00 mojej tiez vypadavaju vlasky,uz je skoro holohlava 😀 mojej najstarsej tiez tak,dokonca do roka mala len take chlpky na hlave a dnes ma nadherne huste tvrde dlhe rysave vlasy 🙂
Lopinky tiez sme mali a pomohlo hlavku naolejovat biodermou po 30 min kefkou na vlasy vycesat.Potom len oplachnut,tiez pouzivam mydlo bioderma a uz sa to nevratilo.

roo
23. okt 2011

@sisa00 robis to dobre, hlavku treba taku hodinku aj viac pred kupanim namastit (lekarka Ti moze predpisat salicylovu masticku - pre male deticky 1%-nu, ta je na to najlepsia, ovela lepsia ako olej, v lekarni ju urobia), ciapocku som veru aj ja davala, aby nebolo od nej vsetko mastne, potom vlasky umyt (ak su namastene, tak to uz veru treba samponik) a jemne supinky vycesavat. Vola sa to seborea, deticky to mavaju dost casto (moje vsetky, dokonca aj 5-rocnej som musela hlavu mastit). Tieto prve vlasky pri vycesavani pojdu dolu, s tym nic nenarobis, ale je to normalne 🙂
S tou vodu to mate zvlastne, ak je z verejneho vodovodu, tak musi byt upravovana minim. kvoli bakteriam.

sisa00
autor
23. okt 2011

@roo Dakujem za rady . S tou vodou to neviem ako je ale dufam že trošku upravuju lebo ked tiekla žlta nebola som moc nadšena 🙄 Kupime tu mastičku uvidim či jej to pomože lebo olejček nam nezabera vždy sa jej to spravi viac a viac .

sisa00
autor
23. okt 2011

@peony Asi sa s tým musim zmieriť . dufam že rýchlo narastu nove . ešte si ju dam nafotiť kým to nije moc vidieť :D

sante81
23. okt 2011

nam vypadali všetky vlásky do 2 mes, potom začali rást nové, pediatrička hovorila že je to uplne normálne

sante81
23. okt 2011

a kozmetiku som nepouživala ziadnu, kupala som v Oilatume, nedám nan dopustiť a po kupeli natrela olivovym olejčekom

roo
23. okt 2011

Mne sa velmi paci cisto prirodna bio kozmetika -saloos. Pre deticky maju fantasticke oleje aj balzamy (namiesto kremu).

lenka0283
23. okt 2011

moja to tiez mala doktorka nam dala nato mast ktora sa davala hodinu pred kupanim a za tri dni to bolo prec teraz je vlasata az az 🙂)))

julka188
1. okt 2012

Prosim o radu. Nas 10 mesacny syn ma posledne 3 tyzdne velmi suchu kozu na hlave. Ked bol mensi, tak mal tie klasicke lupinky, ale tie uz dlho nema. Teraz sa mu nerobia ani tak supiny, len je koza viditelne sucha, popraskana a zrejme ho velmi svrbi. Detsky olej /Nivea Baby/ pred kupanim nezaberal, lekarka nam dala Excipial Lipolotio, no mam pocit, ze ho to po nom este viac svrbi...Stretli ste sa s tym niektora? Co vam pomohlo? Pripadne uz som rozmyslala, ci nepouzivame zly sampon/Johnson/. Odporucili by ste mi iny? Dakujem za kazdu radu! 🙂

begibn
1. okt 2012

@julka188 ahoj, no môj malý mal tiež podobný problém, tiež sme skúšali všeličo, ale najviac sa mi osvedčilo hneď po kúpkaní premastiť pokožku obyčajnou modrou indulonou. normálne aj hlavičku som mu namastila, nie moc aby nebol ako mastný sližik 😀 , ale tak primerane. fakt to super pomohlo pokožka ostávala každým dňom viditeľne pružnejšia. za pár dní nám tie suché miesta úplne zmizli a máme pokoj 😉

julka188
2. okt 2012

@begibn dakujem za radu, musim vyskusat! Dufam, ze pomoze.

lencika
27. máj 2013

ahoj ja som pouzivala na ritku aj na hlavicku bepanthen, pretoze je neparfumovany a nemali sme ziadne problemy

milota164
14. jún 2013

my tiez pouzivame co najmenej kozmetiky, na vacsinu problemov nam pomohol Bepanthen.

dada97
14. jún 2013

@sisa00 mam k dispozicii skvely samponik s aloe verou vsetci v okoli su spokoni tiez, pripadne emergenci sprey, pomoze to, keby si chcela vediet viac, kludne kedykolvek, na IP, neboj bude dobre, pripadne mam k dispozicii lekara na telefone

dada97
14. jún 2013

pripadne emulzia, ktora bola vyrobena pre nemecke porodnice, mozem poslat na mail, viem to zabezpecit z nemecka

ivana149
15. jún 2013

aoj nam taky olej predpisala lekarka, natrieť na hlavičku 15 minut počkať a potom okupať alebo utrieť mokrou plienkou, za dva dni tam nebola ani šupka 🙂

darinnka
2. aug 2017

Dobry vecer chcela by som sa spitat maly ma 3mes a na hlavicke sa mu spravily supinky nAtrela som mu olejcekom a vycesala ..teraz tam ma plesinku je to normalne?🙂